EP komitetas pritarė euro įvedimui Lietuvoje

Publikuota: 2014-04-08
Atnaujinta 2015-06-01 13:03
 

Pirmadienį Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas pritarė tam, kad Lietuvoje 2015 m. sausio 1 d. būtų įvestas euras.

Wernerio Langeno, europarlamentaro iš Vokietijos, parengtame pranešime, kuriam pritarė 29 komiteto nariai, o vienas susilaikė, pažymima, kad Lietuvos finansų sistema yra likvidi ir pagrįsta geru kapitalu.Atkreipiamas dėmesys į tai, kad šiame sektoriuje dominuoja skandinaviški bankai, kurie užima 90% rinkos. Kartu EP nariai atkreipia dėmesį į didelę Lietuvos energetinę priklausomybę nuo Rusijos ir gana didelę energetikos išlaidų dalį Lietuvos vartojimo prekių krepšelyje. Europarlamentarai pripažįsta, kad Lietuvos vyriausybė mėgina taisyti padėtį vykdydama ambicingą energetinės nepriklausomybės strategiją.Pagal ES sutartis dėl euro zonos plėtros turi būti atsiklausta EP nuomonės.Kadangi gegužės 25 d. vyks Europos Parlamento rinkimai, galutinę parlamento nuomonę dėl Lietuvos įsijungimo į eurozoną tars naujieji EP nariai – tikėtina, liepos viduryje.Kad įsivestų eurą, ES valstybė turi atitikti tam tikrus ekonominius kriterijus. Biudžeto deficitas turi neviršyti 3% šalies BVP (prognozuojama, kad 2013 m. Lietuvos biudžeto deficitas buvo 2,7% BVP), valstybės skola neturi būti didesnė kaip 60% BVP (Lietuvos rodiklis – 39,5%), o vidutinė metinė infliacija negali daugiau kaip 1,5 proc. punkto viršyti trijų ES valstybių, kuriose kainos yra stabiliausios, infliacijos vidurkio. 2014 m. vasarį ES kriterijus buvo 1,54%, o atitinkamas Lietuvos rodiklis – 0,93%.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku