Tarptautinės atsargos aptirpo 1,2 mlrd. Lt

Publikuota: 2014-04-07
Atnaujinta 2015-06-01 13:15
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

2014 m. kovo pabaigoje oficialiosios tarptautinės atsargos sudarė 19,1 mlrd. Lt (5,5 mlrd. EUR) arba 6,1% (1,2 mlrd. Lt) mažesnės nei š.m. vasarį, skelbia Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos Statistikos departamentas.

Oficialiųjų tarptautinių atsargų mažėjimui kovą įtakos turėjo sumažėję 368,3 mln. Lt centrinės valdžios ir 343,2 mln. Lt kitų pinigų finansinių institucijų indėliai Lietuvos banke. Atsargos dar sumenko ir dėl 312 mln. Lt mažesnių Lietuvos banko išorės įsipareigojimų, 250,1 mln. Lt mažesnio grynųjų pinigų kiekio apyvartoje ir nedaug nukritusios specialiųjų skolinimosi teisių vertės (2,9 mln. Lt).  Oficialiųjų tarptautinių atsargų sumažėjimo dalį kompensavo 31,1 mln. Lt teigiamas kitų veiksnių pokytis.

Spręs atsargų likimą po lito

„Aukso ir užsienio valiutos atsargos dabar visų pirma yra skirtos lito stabilumui užtikrinti. Įsivedus eurą, šio reikalavimo neliks, ir tai turės įtakos užsienio valiutos atsargų investavimui, tačiau jos išliks svarbi šalies finansinio stabilumo užtikrinimo priemonė. Sprendimai šioje srityje bus priimti šių metų viduryje“, – VŽ yra teigęs Jonas Kanapeckas, Lietuvos banko Investicijų valdymo departamento Rizikos priežiūros ir atskaitomybės skyriaus viršininkas.Ekspertai tvirtina, kad atsargos turi būti ir toliau saugomos arba iš jų formuojamas tam tikras makroekonominio stabilumo fondas, tuo tarpu kai kurie politikai ragina, kad minėtos atsargos būtų padalintos einamosios valstybės reikmėms.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku