Kinija jau šiemet turėtų tapti didžiausia pasaulio ekonomika

Publikuota: 2014-04-30
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
Nuotrauka: Brent Lewin ("Bloomberg")
„Verslo žinios“

JAV anksčiau nei planuota turėtų prarasti didžiausio planetos ūkio statusą ir Kiniją į pirmą vietą užleisti jau šiemet. Vėliausi susisteminti Pasaulio banko, Jungtinių Tautų ir kitų šalių duomenys taip pat rodo, kad trečiąja pasaulio ekonomika turėtų tapti Indija.

Tai, kad JAV jau šiemet gali netekti didžiausio ūkio statuso, parodė šiandien Tarptautinės palyginimo programos (The International Comparison Program) paskelbti grafikai iš susistemintų šalių makroekonominių duomenų, įvertintų pagal perkamosios galios paritetą.Pagal vėliausius duomenis, 2011 m. Kinijos ekonomika sudarė 87% JAV ūkio dydžio, kai 2005 m. ši proporcija siekė 43%. Pagal naujai perskaičiuotus duomenis, į trečią vietą pagal ūkio dydį įsiveržti turėtų Indija. Ji po savęs paliks Japoniją. Greitesnį Kinijos ūkio progresą ir Indijos šuolį į trečią vietą lėmė metodologiniai pokyčiai – į skaičiavimus įtraukti ir valiutų kursų pokyčiai.Tarptautinės palyginimo programos duomenys buvo atnaujinti pirmą kartą nuo 2005 m. Pasaulio banko kontroliuojami skaičiavimai laikomi autoritetingiausiais pasaulyje.Dauguma ekonomistų tikėjosi, kad Kinija į lyderės gretas įsiverš 2019 m, primena „The Financial Times“. JAV didžiausia ekonomika laikoma nuo 1872 m, kai aplenkė Jungtinės Karalystės ūkį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku