Kalvarija ieško kelių pas investuotojus, jungiasi prie Šalčininkų

Publikuota: 2014-04-30
Atnaujinta 2015-06-01 12:57
 

Didžiausius investuotojus Lietuvoje vienijanti asociacija „Investors' Forum“ (IF) ir Kalvarijos miesto savivaldybė susitarė bendradarbiauti siekiant gerinti šio miesto investicinę aplinką bei pritraukti investuotojų.  Panašų susitarimą IF pasirašė su Šalčininkų savivaldybe š.m. kovą.

Pasak Kalvarijos savivaldybės mero Valdo Aleknavičiaus, šiuo metu rengiama investicijų pritraukimo strategija, ir miestas aktyviai bendradarbiauja su įvairiomis suinteresuotomis šalimis, siekdamas didinti savivaldybės patrauklumą verslui bei parengti veiksmingą investicijų pritraukimo planą.„Paruošėme platų spektrą investuotojams pritraukti numatytų priemonių: nuo dalies darbuotojų atlyginimo padengimo naujas darbo vietas kuriantiems investuotojams iki laikino atleidimo nuo žemės mokesčio. Savivaldybėje turime apie 25 hektarus verslo veiklai tinkamos žemės ir turint paruoštą projektą statybos leidimą galėtume išduoti per 5 darbo dienas“ - sako Valdas Aleknavičius, Kalvarijos savivaldybės meras.

Teiks ekspertines žinias

Šiuo susitarimu investuotojai pažymėjo, kad prisidės savo patirtimi ir ekspertinėmis žiniomis padedant savivaldybei gerinti miesto investicinę aplinką bei pritraukti investuotojų. IF nariai teigiamai vertina savivaldybės aktyvumą bei pastebi, kad siekiant pritraukti investicijų į nedidelį miestą vietos valdžiai tenka ypač svarbus vaidmuo.  Rolandas Valiūnas, IF valdybos pirmininkas, sako, kad Kalvarijos savivaldybė demonstruoja puikų pavyzdį aktyviai imdamasi pritraukti investuotojus, kurti darbo vietas,  mažinti nedarbą ir taip kurti bendruomenės gerovę.  Pristatytos investuotojų pritraukimo priemonės rodo, jog savivaldybė kruopščiai atlieka „namų darbus“ ir  rengiasi rimtai konkuruoti dėl investicijų.„Mero pasiryžimas išduoti statybos leidimą per penkias darbo dienas geras pavyzdys daugeliui Lietuvos savivaldybių“ - teigia p. Valiūnas.Pietvakarių Lietuvoje, pasienyje su Lenkija įsikūrusi Kalvarijos savivaldybė yra strategiškai patogioje šalies vietoje. Tiesioginė magistralė į Lenkiją užtikrina didelį transporto srautą pro savivaldybę, šalia Kalvarijos yra  ir  geležinkelis „Rail Baltica“.  Apie 12.000 gyventojų turinčioje Kalvarijos savivaldybėje apie 80 proc. gyventojų moka lenkų kalbą.  2013 m. Lietuvos laisvosios rinkos instituto savivaldybių indekse Kalvarijai skirta 9 vieta. Ekspertai įvertino Kalvarijoje įgyvendinamas viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės programas, investuotojams paruoštus žemės sklypus.

Šalčininkai taip pat nesnaudžia

Kovo pabaigoje „Investors' Forum“ sudarė panašią bendradarbiavimo sutartį su Šalčininkų savivaldybe.Šalčininkų rajono meras Zdislavas Palevičius teigia, jog rajonas investuotojams patrauklus dėl palankios geografinės padėties ir palyginti nedidelio atstumo nuo sostinės bei kaimyninės Baltarusijos. Švari aplinka, išplėtota infrastruktūra ir patogus susisiekimas, savivaldybę kertantis tarptautinis magistralinis kelias Vilnius-Lyda ir geležinkelis Vilnius-Lyda - taip pat reikšmingi rajono privalumai.„Bene svarbiausias veiksnys, kuriantis palankų verslo klimatą, yra aktyvi ir veikli gyventojų bendruomenė. Rajono gyventojai yra gana aukštos kvalifikacijos, įvairiakalbiai ir noriai imasi verslo, todėl nedarbo lygis rajone yra palyginti žemas“, - sako p. Palevičius.Statistikos departamento duomenimis, tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Kalvarijos ir Šalčininkų savivaldybėse yra palyginti menkos. 2012 m. sukauptosios TUI Kalvarijos savivaldybėje  tesudarė 210.000 Lt arba 18 Lt gyventojui, o Šalčininkuose - 0,5 mln. Lt arba 15 Lt gyventojui. Palyginti Švenčionių rajone TUI siekė 94 mln. Lt arba 3.500 Lt gyventojui, o Vilniaus rajono – 577 mln. Lt arba 6.076 Lt gyventojui.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku