Viršūnėje: Mačiulis, Žiugžda, Dargis ir Saulytė

Publikuota: 2014-04-03
Atnaujinta 2015-06-01 11:08
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Šalies žiniasklaidoje dažniausiai cituojami bankininkai – net 59% visų pasisakymų priklauso finansų sektoriui. Antroje vietoje rikiuojasi draudimo sektorius – 16% citatų, likusią dalį beveik tolygiai pasiskirsto mažmeninės prekybos ir telekomunikacijų sektorius, rodo 2013 m. TNS LT nuomonės lyderių tyrimas.

Nuomonės lyderių TOP 20 bankininkystės segmentas taip pat išlaiko tvirtas pozicijas – 13 asmenų atstovauja bankams.Pirmajame penketuke – irgi tik bankininkai, o dažniausiai žiniasklaidoje matomas vardas jau antrus metus iš eilės išlieka Nerijus Mačiulis, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas.Tarp dažniausiai cituotų asmenų 4 atstovauja SEB, po 2 „Swedbank“, „Finastai“ ir „Maxima Lt“.Pasak Lino Spėčiaus, TNS LT Komunikacijos analizės vadovo, pernai išryškėjo nauja tendencija – įmones atstovaujančių atstovų kiekis sumažėjo, tačiau išaugo jų pasisakymų skaičius.„Pavyzdžiui, draudimo atstovų gretos sumažėjo 19%, o šio segmento citatų padaugėjo 22%, telekomunikacijų atstovų skaičius susitraukė 12%, o jų pasisakymų kiekis didėjo 77%, atitinkamai bankų 5% ir 21%“, – skaičiuoja p. Spėčius.Pasak Orijanos Mašalė, Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos Tarybos pirmininkės, kiekviena organizacija renkasi savo komunikacijos strategiją ir įvertina visas jos rizikas.

„Vieno organizacijos „veido“ strategija yra lengviausiai įgyvendinama ir auditorijos lengvai identifikuoja organizaciją per komunikuojantį asmenį. Pagrindinė tokios strategijos rizika – „veido“ netektis asmeniui perėjus į kitą darbovietę.Tačiau stiprios organizacijos paprastai ruošiasi tokiam scenarijui ir „augina“ naujus nuomonės lyderius“, – kalba p. Mašalė.Pagal bendrą atstovų citatų skaičių žiniasklaidoje bankai, kaip ir kasmet, išlieka pirmoje vietoje (8576 citatos) lenkdami draudikus (2304) ir trečioje vietoje atsidūrusią mažmeninę prekybą (1834). Pastarajai teko atlaikyti „Maximą“ ištikusią krizę praėjusių metų lapkritį, kai Rygoje įgriuvo parduotuvės stogas.Nepaisant smarkiai augusio telekomunikacijų bendrovių atstovų citatų kiekio, jie išlieka ketvirti (1803).Klyvienės šuolis
Palyginus su 2012 m. nuomonės lyderių TOP 20, pernai jame išsilaikė 10 asmenų, o 8 iš jų buvo cituoti dažniau nei 2012 m.Labiausiai (76%) palyginamuoju laikotarpiu išaugo Mariaus Jundulo, „PZU Lietuva“ generalinio direktoriaus pasisakymai žiniasklaidoje, tačiau jis šiame sąraše vis dar paskutinis.
Violetos Klyvienės, „Danske Bank“ vyresniosios analitikės Baltijos šalims, besirikiuojančios po p. Mačiulio, pernai pasisakymų užfiksuota 55%. Ir ji aplenkė Gitaną Nausėdą, SEB banko prezidento patarėją, bei pakilo iš ketvirtosios į antrąją poziciją.
28% per metus padaugėjo Žygimanto Maurico, „Nordea“ banko ekonomisto citatų, 23% – Tado Povilausko, „Finasta“ analitiko.Pasak p. Spėčiaus, galima spėti, jog p. Mačiulis išliks nuomonių lyderis ir šiemet.
"Bent jau metų pradžioje nematyti atstovų, galinčių jį išstumti iš pirmosios pozicijos. Ponia Klyvienė nuo metų pradžios karjerą tęsia Briuselyje, todėl jau nebekonkuruoja su p. Mačiuliu. Didesnė intriga yra dėl antrosios pozicijos – ar į ją sugrįš p. Nausėda? O gal čia matysime p. Mauricą ar Odetą Bložienę, „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovę?", – retoriškai klausia p. Spėčius.

Žmonių kalba

Pasak p. Mašalė, tai, kad bankų sektoriaus atstovai išlieka visuomenės nuomonės lyderiai, nėra keista – ekonominiai procesai daro įtaką kiekvieno žmogaus ir organizacijos gyvenimui, o bankai atlieka išsamias ir visapuses analizes ir sugeba jas išversti į „paprastų žmonių kalbą“.

„Dar vienas svarbus aspektas – suveikia sniego gniūžtės efektas, t.y. kuo žmogus daugiau matomas žiniasklaidoje ir visuomenėje, tuo dažniau į jį kreipiasi žurnalistai ir renginių organizatoriai. Yra keli pagrindiniai faktoriai, lemiantys asmenybės tapimą vadinamuoju „nuomonės lyderiu“: profesinis ekspertiškumas, gebėjimas aiškiai ir įdomiai dėstyti mintis tiek raštu, tiek žodžiu, natūralus noras dalintis žiniomis ir įžvalgomis, asmenybės patrauklumas. Kartais svarbus ir užimamų pareigų faktorius“, – kalba p. Mašalė.

„Vertinant vadovų pasisakymus, pirmoje vietoje – taip pat bankų atstovas. Daugiausiai – 309 kartus buvo cituotas dabar jau buvęs „Ūkio banką“ perėmusio Šiaulių banko vadovas Audrius Žiugžda. Nuo jo kiek atsilieka taip pat savo postą jau palikęs telekomunikacijų bendrovės „Bitė“ vadovas Chrisas Robbinsas ir draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas“, – vardija p. Spėčius.

Tarp nepriklausomų ekspertų – Dargis

Nuo 2013 m. į reputacijos advokatų komunikacijos tyrimą TNS LT įtraukė ne tik verslo atstovus iš bankininkystės, draudimo, telekomunikacijų sektorių, bet ir mažmeninės prekybos atstovus.Čia lyderė pagal pasisakymų skaičių – Renata Saulytė, "Maxima LT" Komuinikacijos skyriaus vadovė.

Taip pat nuo pernai metų antrojo pusmečio pradėti stebėti ir nepriklausomų ekspertų pasisakymai žiniasklaidos priemonėse.„Nuo 2013 m. rugpjūčio į tyrimą įtraukėme ir 25 nepriklausomus ekspertus. Iš jų dažniausiai cituojamas Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas. Toliau rikiuojasi Stasys Kropas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas, Rūta Vainienė, buvusi Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė ir Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, – kalba p. Spėčius. – Tačiau bankų ekonomistai nuomonių advokatų dešimtuke išlieka tvirti lyderiai.Prie gausių bankininkų pasisakymų prisidėjo ir pernai itin aktualiomis tapusios Ūkio banko žlugimo, euro įvedimo bei pensijų reformos temos“.
Nepriklausomi ekspertai cituoti kur kas rečiau nei bankininkai. Pavyzdžiui, p. Dargis 2013 m. rugpjūčio-gruodžio mėnesiais cituotas beveik 3 kartus rečiau nei p. Mačiulis, o TOP 20-uke  Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas rikiuojasi 7 vietoje, p. Kropas - 9, p. Vainienė – 10 pozicijoje.
TNS LT tyrimo metu buvo analizuojama bendrovių, veikiančių bankininkystės, draudimo ir telekomunikacijų sektoriuose, atstovų komunikacija 2013 m. sausio-gruodžio mėnesiais. Per šį laikotarpį buvo ištirta 646 asmenų 14.517 citatų. Tyrimo metu analizuoti 90 spaudos leidinių, 10 interneto svetainių, 4 radijo stotys ir 5 TV kanalai. Atstovų citatos reklaminiuose straipsniuose vertintos nebuvo.Nuomonių lyderių TOP 10 pagal atskirus sektorius.Šaltinis: TNS LT.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Paslaugos“
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

„Eltos“ direktore paskirta D. Juozaitytė, vyr. redaktoriumi – V. Bruveris 1

Naujienų agentūros „Elta“ direktore paskirta Daiva Juozaitytė, pastaruosius aštuonerius metus dirbusi „Delfi“...

Vadyba
2022.07.01
M. Skuodis: leidinių pristatymo kainas reikia didinti, kartu keisti žiniasklaidos rėmimo modelį

Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos...

Rinkodara
2022.06.23
Pernai Lietuvoje kas aštunta žiniasklaidos priemonė buvo valdoma politikų 2

68 politikai, valstybės tarnautojai bei jų sutuoktiniai pernai Lietuvoje valdė 129 arba kas aštuntą...

Rinkodara
2022.06.23
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą turėtų pakeisti naujas Medijų rėmimo fondas

Kultūros ministerijos siūlomas steigti Medijų rėmimo fondas galės skirti paramą ne tik leidiniams, bet ir...

Rinkodara
2022.06.20
Lietuvos pašto viražai: kartais augančios pristatymo kainos – šantažas leidėjams Premium

Lietuvos paštas (LP) antrus metus iš eilės kelia leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose. Pernai...

Rinkodara
2022.06.20
„Google“ Rusijos padalinys pateikė teismui bankroto pareiškimą 1

JAV technologijų milžinės „Google“ antrinė įmonė Rusijoje Maskvoje arbitražo teismui pateikė bankroto...

Inovacijos
2022.06.17
Architektai darbų turi metams į priekį, bet ramybės nėra Premium

Architektų biurai užsakymų gauna tiek, kad nors vežimu vežk, o ir į vežimą ne visada telpa. Vis dėlto...

Statyba ir NT
2022.06.16
Tautinių bendrijų žiniasklaidai stiprinti skirta 500.000 Eur

Lietuvos informacinei erdvei ir tautinių bendrijų žiniasklaidai stiprinti skirta 500.000 Eur, trečiadienį...

Rinkodara
2022.06.15
Į LRT tarybą Seimas siūlo D. Jastramskį, R. Gudauską, L. Matjošaitytę ir J. Pabrėžą

Seimo Kultūros komitetas trečiadienį pritarė keturių naujų LRT tarybos narių kandidatūroms.

Rinkodara
2022.06.15
D. Radzevičius: žiniasklaida nemoka daryti verslo Premium 5

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius VŽ podkaste negaili kritikos žiniasklaidos...

Rinkodara
2022.06.15
„Disney+“ įžengė į Lietuvą 10

„Walt Disney Company“ priklausantis transliuotojas „Disney+“ pradeda transliacijas Lietuvoje. Standartinė...

Rinkodara
2022.06.14
Nepriklausoma Rusijos televizija „Dožd“ transliuos iš Rygos

Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba (NEPLP) pirmadienį nutarė suteikti licenciją...

Rinkodara
2022.06.06
„Bitės“ pelnas dvigubėjo, bet „Mezon“ kol kas nuostolingas Premium

UAB „Bitė Lietuva“ vertina, kad, nepaisant tebesitęsiančios pandemijos, pavyko pasiekti gerų rezultatų –...

Inovacijos
2022.06.03
Planeta Vilnius ieško Ryšių su žiniasklaida specialisto (-ės)! Verslo tribūna

Jei puikiai supranti žiniasklaidos pasaulį, žinai, kodėl žurnalistams svarbu atsakymus gauti greitai ir...

Rinkodara
2022.06.02
„Delfi“ perka Lietuvos naujienų agentūrą „Elta“

UAB „Delfi“, kurios 100% akcijų priklauso estų žiniasklaidos bendrovei „Ekspress Grupp“, perka naujienų...

Rinkodara
2022.05.31
Rusai prarado prieigą prie „Netflix“

„Netflix“ abonentai Rusijoje prarado prieigą prie srautinės televizijos, Vakarų bendrovei pasitraukus iš...

Verslo aplinka
2022.05.30
Geriausios reputacijos influenceriai „YouTube“ tinkle Premium 4

Visuomenės vertinimu, geriausią reputaciją socialiniame tinkle „YouTube“ turinčių nuomonės formuotojų...

Rinkodara
2022.05.29
„Lietuvos ryto“ grupės finansai: metus lydėjo ir nuostoliai, ir dividendai Premium

Žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ valdomų bendrovių konsoliduotos pajamos 2021 m. simboliškai sumenko, o...

Rinkodara
2022.05.24
Teismas neleido stabdyti prieigos prie „Russia Today“ portalų

Teismas gegužę neleido Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai stabdyti prieigos prie Rusijos valstybinės...

Rinkodara
2022.05.23
„YouTube“ ištrynė daugiau kaip 70.000 Kremliaus pasakojimų apie karą 6

„YouTube“ pašalino daugiau kaip 70.000 vaizdo įrašų ir 9.000 kanalų, susijusių su Rusijos karu Ukrainoje, nes...

Inovacijos
2022.05.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku