Ukrainai naikinami importo muitai į ES, bet liks kvotos „jautriai“ produkcijai

Publikuota: 2014-04-03
Atnaujinta 2015-06-01 13:23
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) pritarė siūlymui panaikinti beveik visus ES importo muitus, taikomus Ukrainos geležies, plieno, žemės ūkio ir mašinų pramonės sektorių prekėms. 98 % atvejų importo muitų neliks, o likusiai daliai jie bus smarkiai sumažinti. Tikėtina, kad ši vienašalė priemonė leis Ukrainos eksportuotojams kasmet sutaupyti iki 487 mln. EUR.

„Daugelį metų Europos Parlamentas palaikė Ukrainos kelią link ES. Mums tai pirma galimybė šią paramą pademonstruoti konkrečiais veiksmais ir padėti Ukrainai ekonominės krizės, valiutos rezervo mažėjimo ir didėjančio spaudimo iš Kremliaus kontekste.Tuo metu kai Putinas uždaro Rusijos rinką Ukrainos eksportui, mes atidarome savo rinką", –  pažymėjo Pawel Zalewski , EP narys.94,7 % ES importo tarifų, taikomų Ukrainos pramonės produkcijai, ir 80% tarifų, taikomų šios šalies žemės ūkio prekėms, bus panaikinti, o likusi dalis bus smarkiai sumažinta.  Vis dėlto ES apribos Ukrainos javų, kiaulienos, jautienos, paukštienos, apdoroto maisto ir tam tikros kitos „jautrios“ produkcijos, be muito įvežamos į ES, kiekį.Norėdama naudotis vienašalėmis lengvatomis, Ukraina turės laikytis produktų kilmės taisyklių ir užtikrinti, kad jos eksportuojama produkcija iš tiesų būtų pagaminta Ukrainoje. Be to, ES atžvilgiu ir toliau galios bendra apsaugos nuostata, kuri leis grąžinti muitus, jei staiga padidėjęs importas į ES smarkiai pakenktų kokio nors ES sektoriaus gamintojams.Ukraina neįpareigojama atšaukti savo muitus, taikomus importui iš ES, tačiau turės įsipareigoti nedidinti šių muitų.Sumažinti arba visiškai panaikinti ukrainietiškų prekių importo į ES tarifai galiotų iki šių metų lapkričio 1 d. arba iki kol įsigalios ES ir Ukrainos asociacijos sutartis, kuri apimtų ir laisvosios prekybos susitarimą.VŽ jau rašė, kad ES numatomi panaikinti importo muitai Ukrainai, kaip ES paramos paketo Ukrainos ekonomikai dalis šiuo sudėtingu laikotarpiu, atvertų naujas galimybes Lietuvos verslui, įskaitant žemės ūkio produktų gamintojus, transporto bendroves ir Klaipėdos jūrų uostą.Europos Komisija (EK) kovo 11 d. pranešė nutarusi laikinai atsisakyti importo iš Ukrainos muitų, taip būtų sustiprintas 11 mlrd. EUR finansinės paramos paketas Ukrainos ekonomikai.Sprendimui naikinti muitus dar formaliai turės pritarti ES Taryba. ES Vyriausioji įgaliotinė užsienio politikai Catherine Ashton yra pareiškusi, kad palankesnis prekybos režimas su Ukraina "prasidės po kelių savaičių".

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku