Analitikai įvardijo biržos pirmūnus ir autsaiderius

Publikuota: 2014-04-03
Atnaujinta 2015-06-09 17:10
svg svg
Nuotrauka: Ralph Orlowski („Bloomberg“)
„Verslo žinios“

Lietuvos finansų rinkos specialistai artimiausią pusmetį geriausias perspektyvas piešia Šiaulių banko, „Grigiškių“ ir Vilkyškių pieninės akcijoms, o atsikratyti pirmiausia siūlo nelikvidžiausiomis biržos bendrovėmis.

VŽ šių metų kovo 26–31 d. apklausė 20 Lietuvos finansų specialistų – maklerių, fondų valdytojų ar analitikų. Jų buvo paprašyta pateikti nuomonę, kurias „Nasdaq OMX Vilniaus“ biržos akcijas per artimiausius 6 mėnesius verta pirkti, kurias – parduoti, o kurias – tiesiog laikyti. Taip pat buvo paprašyta pateikti trumpą komentarą apie kiekvieną įmonę.Aiškus apklausos lyderis buvo Šiaulių bankas, jis surinkęs net 13 rekomendacijų pirkti, 2 – laikyti ir nei vieno siūlymo banko akcijas parduoti. Finansų specialistai laukia ryškaus banko rezultatų pagerėjimo, mat turi pagaliau išryškėti Ūkio banko perėmimo pasekmės. Antroje ir trečioje vietoje, turėdamos 11 rekomendacijų pirkti, liko „Grigiškės“ ir Vilkyškių pieninė.Apklausos autsaiderė buvo „Lietuvos jūrų laivininkystė“, ji surinko 15 rekomendacijų parduoti. Be jos, „nemėgstamiausiųjų“ sąrašo viršuje buvo „Dvarčionių keramika“ ir „Gubernija“. Pagrindinės priežastys, dėl kurių finansų specialistai daugiausia siūlė šių bendrovių akcijas parduoti, buvo mažas akcijų likvidumas ir prasti bendrovių rezultatai.Finansų specialistai siūlo atkreipti dėmesį į nuolat dividendus mokančias arba tokį potencialą ateityje turinčias bendroves, tokias kaip valstybės valdomos energetikos įmonės, TEO LT ar „Apranga“, tačiau sako, kad tokios investicijos yra tinkamesnės ilgam laikotarpiui, o ne pusei metų.

SEB, „Swedbank“, DNB, Šiaulių, „Danske Bank“, „Finastos“, LHV bankų, taip pat FMĮ „Orion Securities“, bendrovės „Compensa“ ir kitų finansų įstaigų specialistų komentarai (Pastaba: Šios rekomendacijos tėra informacija, o ne siūlymas pirkti ar parduoti akcijas):

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Apranga“
 • Saugi, likvidi pozicija, maža neigiamų staigmenų tikimybė, akcijas perka susiję asmenys. Bendrovė yra rinkos lyderė, tad su euro įvedimu Lietuvoje gali sulaukti papildomo investuotojų susidomėjimo. Tačiau, kai kurių analitikų nuomone, akcija jau yra pakankamai įvertinta, nes plėtra gali stabtelėti, o pardavimų augimas po truputį mažėti. Bendrovės pelno didėjimas yra sustojęs dėl daugiau nei pardavimai augančių veiklos sąnaudų, o akcijos patrauklumą mažina ir galimas pasitraukimas iš biržos.
 • Nemažai rekomendacijų laikyti akcijos sulaukė dėl patrauklaus dividendų pajamingumo. Tačiau aršesnė konkurencija Baltijos šalių rinkose gali turėti neigiamos įtakos įmonės pajamų augimui, dėl to dividendų pajamingumas gali mažėti.
 • Akcijos vertinamos gana normaliais daugikliais, tad didesnių svyravimų šioje pozicijoje neturėtų būti. Akcijų kainos ir pelno santykis (P/E) yra artimas istoriniam vidurkiui.
„City Service“
 • Bendrovės akcijos rinkoje vertinamos pigiai ir tikėtina, kad žemas vertinimas po truputį turėtų nykti. Įmonei trūksta skaidrumo, prasti santykiai su valdžios atstovais. Bendrovės dividendų politika nėra aiški, nors ji galėtų mokėti pakankamai dideles išmokas akcininkams iš nepaskirstytojo pelno. Dividendus mokėti įmonei leidžia ir „Ecoservice“ pardavimas, tačiau didesnė jo dalis greičiausiai bus nukreipta naujiems įsigijimams užsienyje.
 • Tikimasi, kad per artimiausius 6 mėn. sulauksime pranešimų apie naujus įsigijimus. Įmonė plečia veiklą Lenkijoje ir Ispanijoje, tad tikėtina, kad pajamos iš šių rinkų augs. Įmonės plėtra kitose rinkose padeda išskaidyti veiklą ir riziką, kuri Lietuvoje susijusi su pagrindiniu įmonės akcininku ICOR grupe. Įmonės uždirbamas pelnas Rusijoje nesudaro itin reikšmingos pajamų dalies, tad smarkiai rezultatų paveikti neturėtų.
„Grigiškės“
 • Bendrovė vykdo arba viršija užsibrėžtus ambicingus planus, optimizmo prideda ir sėkmingai įgyvendintas antrinis viešas akcijų platinimas. Dividendai nedideli, tačiau akcijos kainos svyravimai rinkoje – taip pat minimalūs, tad akcija yra tinkama konservatyviam portfeliui, nors dabar jau yra brangoka. Įmonė veikia efektyviai, tad atsiranda susidomėjimas jos akcijomis iš institucinių investuotojų, nors visi augimo lūkesčiai yra įskaičiuoti į dabartinę akcijos kainą. Tačiau bendrovės finansinių rezultatų stiprėjimas ir jos plėtra pritraukia investuotojų dėmesį, tad jei įmonei seksis sėkmingai įdarbinti investicijas ir su jomis uždirbti daugiau pelno, akcijos kaina gali dar nemažai augti. Realu, kad rudeniop kaina grįš į 0,8 EUR lygį.
 • Neigiamų padarinių gali turėti Rusijos ir Ukrainos konfliktas. Tai, kad 10% grupės pajamų gauna antrinė įmonė Ukrainoje, gali sulėtinti rezultatų gerėjimo tempą 2014 m., bet realu, kad didesnis eksportas į Vakarų Europą padės atsverti prastesnius rezultatus iš Ukrainos.
 • Vienas pagrindinių įmonės minusų yra didelės pardavimo sąnaudos, dėl kurių įmonės pelningumas siekia tik 4%. Pinigų srautai nuosavybei 2013 m. buvo neigiami, o tai nėra geras ženklas akcininkams.
„Invalda LT“
 • Pagrindinis akcijų trūkumas – mažas likvidumas. Reikia laukti reorganizacijos ir tikėtis lėšų pritraukimo per biržą, kitaip dėl mažo likvidumo akcijų pirkti neapsimoka. Sunku prognozuoti įmonės pokyčių naudą. Didesnę intrigą šioje pozicijoje paakintų turimo „Litagros“ akcijų paketo pardavimas.
 • Vienų analitikų nuomone, bendrovės akcijos atrodo įvertintos ganėtinai sąžiningai ir didesnių pokyčių galima laukti tik po atskyrimo pabaigos, kai trys naujos bendrovės bus pradėtos kotiruoti biržoje. Tačiau dalis finansų specialistų teigia, kad įmonės akcijos yra šiek tiek per daug nuvertintos. Bendrovės P/E yra labai mažas, nors įmonė dirba pelningai. Nemoka dividendų, tačiau akcininkams lėšas moka per vykdomus akcijų išpirkimus.
„Lietuvos dujos“
 • Aukštas dividendų pajamingumas, tačiau politinė rizika šios pozicijos neaplenkia. Po dividendų mokėjimo didelių kainos svyravimų tikėtis neverta. Nepaskirstytojo pelno potencialiems dividendams nėra daug, pinigų srautai labai nepastovūs, o tai byloja apie žemą įmonės pelno kokybę.
 • Akcijos nėra vertinamos brangiai, tačiau kitų metų perspektyva yra neaiški, nes įmonė praras nemažai klientų, kurie privalės pirkti gamtines dujas iš UAB „Litgas“. Įmonės augimas yra sulėtėjęs, tačiau dėl mažėjančių sąnaudų pelnas auga.
 • Išlieka intriga dėl bendrovės akcininkų pokyčių, jei „E.ON Ruhrgas“ visgi nuspręstų pasitraukti ir iš įmonės akcininkų gretų.
„Lietuvos energijos gamyba“
 • Pusės metų trukmės investicijoms netinka, nes tikėtina, kad investuotojai po dividendų pinigus investuos į kitas pozicijas. Po šių metų milžiniškų dividendų kitais metais taip pat gali pasirodyti solidžios išmokos akcininkams. Patraukli ilgalaikė pozicija, gali būti geras pakaitalas TEO LT akcijoms. Įmonė efektyvina veiklą ir gerina rezultatus, o akcijų patrauklumą didina ambicingi planai padvigubinti bendrovės vertę iki 2020 m.
 • Kadangi įmonės pagrindinė akcininkė yra valstybė, išlieka nemenka politinė rizika. Akcijų patrauklumą mažina menkas likvidumas, nors akcijų vertinimas nėra pernelyg aukštas.
„Linas Agro Group“
 • Viena skaidriausių ir geriausiai valdomų Lietuvos bendrovių, akcijų P/E nėra aukštas, tačiau rezultatai prastėja. Platindami akcijas biržoje žadėjo dalintis pelnu, bet kol kas moka tik simbolinius dividendus. Tačiau dėl perspektyvų Latvijoje ir kritusios kainos rinkoje parduoti nelabai verta. Be to, už buhalterinę vertę mažesnė įmonės rinkos vertė leidžia tikėtis akcijų brangimo.
 • Per ateinančius du ketvirčius galima laukti geresnių rezultatų, nes Latvijos įmonių konsolidavimas leis padidinti pelningumą. Tikėtina, kad pajamų svyravimas bus mažesnis sėkmingai plečiant vertikaliai integruotus verslus. Aiškesnės artimiausių metų bendrovės rezultatų perspektyvos išryškės vasarą, prieš derliaus nuėmimą. Nepanašu, kad grūdų derlius ir kainos bus aukštos, todėl įmonės laukia sunkūs metai. Didelis įmonės trūkumas yra neigiami pagrindinės veiklos pinigų srautai. Nors įmonės pinigų srautai nuosavybei yra teigiami, tokį rezultatą įmonė pasiekia tik skolindamasi. Pastaraisiais metais įmonės skola smarkiai išaugo.
Panevėžio statybos trestas
 • Akcijos yra labai pigios, nes bendrovė turi daug laisvų lėšų (grynieji pinigai 2013 m. pabaigoje sudarė 58,9 mln. Lt) ir jomis nesidalina su smulkiaisiais akcininkais. Atmetus turimas finansines skolas, grynasis finansinis turtas sudaro daugiau nei pusę įmonės kapitalizacijos. Bendrovei trūksta skaidrumo, o verslo dalis Rusijoje daro neigiamą įtaką bendrovės rezultatams.
 • Šiuo metu įmonė išgyvena sudėtingą laikotarpį, tačiau rinkoje akcijų kaina yra per maža. Investuotojai per daug neigiamai vertina pagrindinio akcininko riziką. Kaliningrade vystomo žemės sklypo projekto galimas pardavimas gali palaikyti susidomėjimą šia įmone, gali teigiamai nustebinti projekto vertės perskaičiavimas. Bendrovės statybos darbų pelningumas Lietuvoje 2014 m. neturėtų suprastėti. Atslūgus Rusijos ir Ukrainos įtampai akcijos kaina gali grįžti į 1,2 EUR lygį. Akcijų perspektyvos – milžiniškos, tačiau akcininkai nenori kelti akcijų rinkos kainos.
„Pieno žvaigždės“
 • Eksporto į Rusiją problemos bendrovę palietė skaudžiausiai iš visų biržoje kotiruojamų pieno perdirbimo bendrovių. Pagal santykinius rodiklius įmonė nėra pervertinta, tačiau įmonės santykiniai rodikliai daug aukštesni nei konkurentų. Rusijos ir Ukrainos konfliktas gali turėti neigiamų padarinių. Bendrovės akcijos jau dabar yra nukritusios dėl nuostolių, kurių bendrovė patyrė, kai 2013 m. IV ketvirtį negalėjo vežti produkcijos į Rusiją. Pieno produktų eksportas buvo atnaujintas paskutinę 2013 metų dieną, tad šių metų I ketvirčio rezultatas turėtų būti daug geresnis.
 • Paprastai pasižymi dideliu dividendų pajamingumu, tačiau tai, kad praėję metai buvo ganėtinai prasti bendrovei, apribos galimybes mokėti solidžius dividendus už praėjusius metus.
LESTO
 • Patraukli dėl didelių dividendų, kurie, tikėtina, solidūs išliks ir ateityje, tačiau gana aukšta politinė rizika. Energetika tampa politiniu verslu Lietuvoje.
 • Bendrovės akcijos vertinamos gana nedideliu daugikliu – 5,8 EV/EBITDA (įmonės vertės ir pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją santykis). Tikėtina, kad susidomėjimą šia įmone skatins lūkesčiai, kad nuo 2015 m. prasidėsiantis naujas reguliacinis laikotarpis, kai tarifams nustatyti bus naudojama visiškai nauja metodika, turės teigiamos įtakos bendrovės rezultatams. Bendrovės akcijų kaina rinkoje artimiausiu metu neturėtų stipriai keistis.
„Rokiškio sūris“
 • Įmonės akcijos rinkoje yra vertinamos labai pigiai, o pati bendrovė tebedemonstruoja ganėtinai stiprius finansinius rezultatus, net ir atsižvelgiant į laikinus apribojimus vežti produkciją į Rusiją. Tikėtina, kad įmonės šių metų I pusmečio rezultatai dar bus ganėtinai stiprūs. Tiesa, vis labiau investuotojus būti budrius skatina galima pieno produktų kainų korekcija užsienio rinkose.
 • Pagal santykinius rodiklius, įmonė nėra pervertinta, tačiau Rusijos ir Ukrainos konfliktas gali turėti neigiamų padarinių. Be to, akcijų patrauklumą mažina bendrovės nenoras dalintis pelnu su akcininkais.
Šiaulių bankas
 • Ūkio banko (ŪB) turto perėmimas teigiamai atsilieps įmonės rezultatams, ir tai turėtų pradėti matytis netrukus. Nekilnojamojo turto rinka atsigauna, o tai reiškia didesnes paskolas ir iš ŪB perimto nekilnojamojo turto vertės didėjimą. Taip pat laukiama, kad banko rezultatą gerins atidėjinių mažėjimas.
 • Banko akcijos turėtų likti investuotojų dėmesio centre artimiausią pusmetį, nes yra labai realių priežasčių, kodėl banko pelnas šiemet pagaliau turi daugiau pašokti aukštyn. Aišku, akcijos kaina pakris, kai akcininkai gaus 8% naujų akcijų, tačiau tikėtina, kad kaina nesunkiai grįš atgal į buvusį lygį.
TEO LT
 • Likvidi dividendinė pozicija, bet akcijų kaina didoka, nes investuotojai tikisi, kad pagrindinis akcininkas „TeliaSonera“ supirks akcijas iš smulkiųjų investuotojų. Ar supirkimo galimybė reali, – neaišku. Bendrovės akcijos yra gerokai brangesnės nei kitų regiono telekomunikacijų įmonių, tačiau dėl pastovių, didelių išmokų akcininkams (bendrovės dividendų pajamingumas – vienas aukščiausių rinkoje), bendrovės akcijos yra puiki indėlių alternatyva.
 • Akcijų kaina greičiausiai išliks stabili, didesnį akcijų kainos pokytį lemtų nebent „TeliaSoneros“ oficialus pasiūlymas supirkti bendrovės akcijas, tačiau abejojama, ar tai įvyks per artimiausius 6 mėnesius.
„Utenos trikotažas“
 • Nors įmonės finansiniai rezultatai pernai pagerėjo, bendrovė vis dar dirba nuostolingai ir veikiausiai investuotojai lauks daugiau ženklų, kad įmonės finansų stiprėjimas yra tvarus. Dėl menko likvidumo akcijos nepatrauklios investuotojams.
„Vilniaus baldai“
 • Bendrovės finansiniai rezultatai pastaraisiais ketvirčiais nedžiugino po didelių pokyčių gaminamos produkcijos paletėje. Tikėtina, kad didesnis teigiamas efektas išryškės 2014 m., kai galiausiai bus pradėta dirbti didesniu pajėgumu ir antrojoje bendrovės gamykloje. Įmonė ankstesniais metais mokėjo labai daug dividendų, tad artimiausiais metais dividendai bus santykinai nedideli, tačiau dividendų istorija gali tęstis ne vienus metus. Didelio kainos šuolio nereikėtų tikėtis, bet pagerėjus įmonės rezultatams kaina šiek tiek gali pasistiebti.
 • Pusmetis yra per trumpas laikotarpis šiai investicijai.
Vilkyškių pieninė
 • Įmonė įrodė, kad moka puikiai laviruoti esant sudėtingoms situacijoms. Nors ir yra eksporto į Rusiją problemų, pardavimai auga įspūdingu tempu. Bendrovės pelningumo rodikliai geri. Tikėtina, kad įmonė ir toliau stebins investuotojus augindama pajamas, nes kils aukštesnės maržos produktų pardavimai, o žaliavinio pieno kainų augimas didins produkcijos kainas. Akivaizdu, kad įmonei pavyksta didinti savo prekių žinomumą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
 • Neigiamos įtakos rezultatams gali turėti Ukrainos ir Rusijos konfliktas.
 • Akcijos labai stipriai pabrango per trumpą laiką, tad visi bendrovės augimo lūkesčiai jau yra įskaičiuoti į akcijos kainą ir dabar akcijų brangimas turėtų būti daug nuosaikesnis. Kai kurie analitikai rekomenduoja akcijas pirkti, jei akcijų kaina bus žemesnė nei 2 EUR. Teigiamai vertinama tai, kad įmonė moka dividendus.
„Agrowill Group“
 • Skirtumas tarp oficialiojo pasiūlymo kainos ir dabartinės akcijų rinkos kainos yra per didelis, tad dalis analitikų rekomenduoja įsigyti įmonės akcijų. Tačiau beveik visi finansų specialistai pabrėžia, kad bendrovės akcijų patrauklumą mažina stambieji akcininkai, nes rinkos dalyviai jais nepasitiki. Teigiamų permainų galima būtų sulaukti pasikeitus akcininkui.
 • Sėkmingai baigtas susijungimo sandoris su „Baltic Champs“ gali padidinti susidomėjimą šiomis akcijomis, tačiau neramumai Ukrainoje ir Kryme, kur įmonė valdo didelius žemės plotus, stabdo investuotojus nuo šios bendrovės akcijų įsigijimo.
 • Dalis analitikų rekomenduoja akcijas parduoti oficialaus siūlymo metu po 0,29 EUR. Tikėtina, kad po oficialaus pasiūlymo akcijos kaina gali pasikoreguoti dėl sumažėjusio likvidumo. Bet vėliau vėl galimas akcijos brangimas, jei sinergija dėl bendrovės susijungimo su „Baltic Champs“ bus greitai matoma.
„Amber Grid“
 • Veikiausiai jau per artimiausią pusmetį pasikeis bendrovės akcininkai, nes galutinis terminas numatytas 2014 m. spalio 31 d. Bendrovė EPSO-G išpirks akcijas iš „E.ON Ruhrgas“ ir „Gazprom“. Tikėtina, kad EPSO-G galėtų sumokėti iki 0,77 EUR už akciją arba šiek tiek daugiau nei kaina rinkoje. Tokiu atveju smulkieji akcininkai sulauktų oficialaus pasiūlymo, per kurį galėtų savo akcijas parduoti.
 • Akcija yra įdomi ir dėl dividendų, tačiau politinė rizika yra gana didelė.
„Dvarčionių keramika“
 • Įmonės finansinė padėtis yra labai bloga, bendrovė yra ant bankroto slenksčio, restruktūrizuojama. Akcijų likvidumas yra labai mažas, tad netgi pagerėjus įmonės finansinei padėčiai prekiauti bendrovės akcijomis nerekomenduojama.
„Gubernija“
 • Bendrovės finansiniai rezultatai blogi, o akcijų likvidumas – labai mažas, tad ši bendrovė ir toliau nedomins investuotojų.
„Klaipėdos baldai“
 • Akcijas rekomenduojama parduoti, nes įmonė traukiasi iš biržos.
„Klaipėdos nafta“
 • Įmonės akcijos sulauks daug susidomėjimo 2014 m. II pusmetį, kai artės suskystintųjų dujų terminalo projekto pabaiga.
 • Panašu, kad dabar suskystintųjų dujų terminalo projektas vykdomas, kaip numatyta, tad nuo kitų metų galima tikėtis dividendų. Tikėtina, kad kaina antroje metų pusėje gali pakilti virš 0,3 EUR. Kol kas įmonė išgyvena ne itin gerus laikus – dėl mažesnės „Orlen Lietuva“ naftos produktų eksporto apimties ir, matyt, neatsitiesusios baltarusiškų naftos produktų krovos, bendrovės krovos rezultatai yra labai silpni. Tačiau, nors bendrovės rezultatai yra suprastėję, ji išlieka geriausiai valdoma valstybės įmone, o jos akcijos pigios.
„Kauno energija“
 • Bendrovės rezultatai geri, tačiau dėl itin menko akcijų likvidumo ši pozicija nėra patraukli. Ilguoju laikotarpiu bendrovė investuotojus gali dominti dėl dividendų.
„Litgrid“
 • Greičiausiai mokės didelius vienkartinius dividendus, o po jų akcijų kaina turėtų svyruoti minimaliai. Bendrovės akcijos turėtų likti įdomios investuotojams dėl to, kad įmonė artimiausiais metais bus stipri dividendinė pozicija, nes jos lėšos bus naudojamos „EPSO-G“ galimam „Amber Grid“ akcijų išpirkimui ir vėlesniam „EPSO-G“ skolų grąžinimui finansuoti. Pagrindinė rizika išlieka politinė.
„Lietuvos jūrų laivininkystė“
 • Bendrovės akcijos ir toliau nesulauks didesnio pirkėjų dėmesio, nes bendrovė yra sunkioje finansinėje padėtyje, kuri teleidžia pardavus laivus grąžinti paskolas bankams. Įmonė po truputį nyksta ir neturi galimybių plėstis, o akcijų likvidumas yra itin mažas.
„Linas“
 • Nors įmonės finansiniai rezultatai 2013 m. pagerėjo, bendrovė dėl savo pagrindinių akcininkų neskaidrumo turėtų ir toliau išlikti neįdomi investuotojams. Akcijų likvidumas išliks labai mažas.
„Snaigė“
 • Įmonės akcijos yra nelikvidžios, įmonei trūksta skaidrumo. Bendrovė nemoka dividendų, o perteklinius pinigus skolina kontroliuojančiai bendrovei. 2014 m. dėl Ukrainos problemų tikėtinas smarkus pelno prastėjimas.
Įmonių grupė „Alita“
 • Bendrovės finansiniai rezultatai 2013 m. sustiprėjo, bet turimas skolos lygis kol kas per daug didelis, kad būtų galima kalbėti apie naudą akcininkams. Be to, akcijos yra nelikvidžios, tad susidomėjimo neturėtų sulaukti.
„Žemaitijos pienas“
 • Fundamentaliai stipri bendrovė, turinti mažai skolų, stiprius prekės ženklus, o rinkoje vertinama labai pigiai. Pastaruoju metu bendrovės rezultatai buvo geri, pajamos augo, o bendrovė išliko pigiausia iš visų Vilniaus biržoje kotiruojamų pieno perdirbimo bendrovių.
 • Pagrindiniu bendrovės trūkumu finansų specialistai įvardina prastą bendravimą su investuotojais, nenorą dalintis pelnu su akcininkais. Akcijų vertė galėtų atsiskleisti įmonės perėmimo atveju arba pasikeitus valdymo praktikai. Problemos su Rusija neigiamai veiks bendrovės rezultatus.
„Vilniaus degtinė“
 • Nors įmonė dirba pelningai, didesnio rezultatų pagerėjimo bent praėjusiais metais nebuvo ir tikėtina, kad per artimiausią pusmetį esminių pokyčių, galinčių grąžinti įmonę į investuotojų akiratį, taip pat nebus sulaukta. Bendrovės akcijos greičiausiai išliks pamirštos investuotojų ir labai nelikvidžios.
Straipsnis publikuotas dienraštyje „Verslo žinios“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Pasaulio banko vadovas: karas Ukrainoje gali sukelti pasaulinę recesiją 1

Rusijos karas Ukrainoje ir jo poveikis maisto ir energijos kainoms, taip pat trąšų pasiūlai gali sukelti...

Rinkos
2022.05.26
Pagaliau aukštesnės palūkanos 26

Užaugo ištisa karta investuotojų, vartotojų, verslų, nepatyrusių, kaip išlikti pasaulyje, kuriame pinigai,...

Nuomonės
2022.05.26
Sutelktą paskolą pardavė, kad išgelbėtų projektą – atrankoje matė ir nedraugiškų veidų Premium

Sutelktinio finansavimo platforma „Rontgen“ pranešė perleidusi teismuose įstrigusio daugiabučio „Gelvonų...

Statyba ir NT
2022.05.26
ECB: karas Ukrainoje didina grėsmes finansiniam stabilumui

Rusijos invazija į Ukrainą sukėlė naują įtampos finansų rinkose bangą išaugus kainoms ir sulėtėjus ekonomikos...

Rinkos
2022.05.25
Naujosios Zelandijos centrinis bankas palūkanas kilstelėjo 0,5 proc. punkto

Naujosios Zelandijos centrinis bankas trečiadienį padidino bazinę palūkanų normą iki aukščiausio lygio per...

Rinkos
2022.05.25
Paaiškinimo dėl gryninamų 10.000 Eur prašysiantis „Swedbank“ tenori geriau pažinti klientus Premium 42

Didžiausią indėlių portfelį Lietuvoje valdantis „Swedbank“ parengė pinigų plovimo prevencijos testą, kurį...

Rinkos
2022.05.24
„Citadele“ skaičiuoja rekordinį pirmąjį metų ketvirtį

Padalinį Lietuvoje turintis Latvijos bankas „Citadele“ pranešė, jog pirmąjį šių metų ketvirtį Baltijos šalyse...

Rinkos
2022.05.23
„Finbee“ paskolos sulaukė 5 mln. Eur vokiškos injekcijos

Vokiečių turto valdymo bendrovė „nordIX“ investuos mažiausiai 5 mln. Eur į tarpusavio skolinimo platformos...

Rinkos
2022.05.23
Ch. Lagarde užsimena apie neigiamų palūkanų eros pabaigą rudenį 12

Europos Centrinis Bankas (ECB) iki rugsėjo pabaigos greičiausiai užbaigs neigiamų palūkanų normų erą,...

Rinkos
2022.05.23
Šiaulių bankas paskolino „Infra Group“ daugiabučio statyboms sostinės Šnipiškėse 1

Šiaulių bankas pranešė suteikęs 2,6 mln. Eur dydžio finansavimą nekilnojamojo turto plėtotojai „Infra Group“...

Statyba ir NT
2022.05.22
Du scenarijai, kada verslui didėtų rizikos marža, brangtų paskolos Premium

Išaugusios energijos kainos arba nutrauktas dujų tiekimas euro zonoje ne tik sulėtintų ekonominį augimą ir...

Finansai
2022.05.20
Lietuvos draudimo rinka pirmąjį ketvirtį augo 17%

Lietuvos draudimo rinka pirmąjį šių metų ketvirtį pagal pasirašytas įmokas siekė 292 mln. Eur – 17,1% daugiau...

Rinkos
2022.05.19
Prancūzų kapitalo „Rosbank“ parduotas Kremliui artimam oligarchui

Prancūzijos bankininkystės milžinas „Societe Generale“ pranešė užbaigęs savo antrinio banko Rusijoje...

Rinkos
2022.05.19
Gryninantis 10.000 Eur, „Swedbank“ reikalaus paaiškinimo – kam? 82

„Swedbank“ Lietuvoje nuo rugsėjo 1 d. didina įvairių paslaugų įkainius, besigryninsiantys bent 10.000 Eur...

Rinkos
2022.05.19
Medicinos banko pelnas pirmąjį ketvirtį mažėjo 30%

Lietuviško kapitalo Medicinos bankas pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo 0,84 mln. Eur grynojo pelno – 30%...

Rinkos
2022.05.18
Prie „European Merchant Bank“ valdybos prisijungė E. Preikša

Eugenijus Preikša, turintis daugiau nei 35 metų patirtį finansų ir bankų sektoriuje, taip pat einantis...

Vadyba
2022.05.16
Paskola virtuvei ir niekam kitam – kaip finansus keis blokų grandinė Premium

Finansinių technologijų („fintech“) kompanijos per pastarąjį dešimtmetį iš esmės pakeitė žaidimo taisykles...

Inovacijos
2022.05.16
Vokietijos bankas „Commerzbank“ lieka Rusijoje

„Commerzbank“, antras pagal dydį Vokietijos bankas, ketvirtadienį pareiškė nusprendęs neatsisakyti savo...

Verslo aplinka
2022.05.13
Artėja aukštesni skolinimosi kaštai – kurias bendroves prislėgs labiausiai Premium

Investuotojams ateina metas pradėti kritiškai vertinti primirštą veiksnį – bendrovių atsparumą kylančioms...

Rinkos
2022.05.12
Neakivaizdžioji konkurencija bankų sektoriuje: ne turtas svarbiausia Premium 1

Specializuoti bankai ir rinkos naujokai sparčiai didina savo turtą, tačiau pagal šį rodiklį vis dar sudaro...

Rinkos
2022.05.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku