Prezidentė sukritikavo, bet nevetavo žemės saugiklių įstatymo

Publikuota: 2014-04-29
Atnaujinta 2015-06-01 11:40
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pasirašė praėjusią savaitę Seimo skubos tvarka priimtą Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymą, nustatantį dirbamos žemės įsigijimo saugiklius.

Tai reiškia, kad įstatymas, kaip Seimo dauguma ir pageidavo, įsigalios nuo šio ketvirtadienio, gegužės 1 d., kai baigiasi Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartyje numatytas pereinamasis laikotarpis dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo Lietuvoje. Kartu nustos galioti konstituciniame įstatyme įtvirtintas ribojimas užsieniečiams įsigyti Lietuvoje žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemę.„Prezidentė pasirašė šių įstatymų pakeitimus, nes jie yra būtini tam, kad žemės pardavimas Lietuvoje nuo gegužės 1 d. neliktų be jokių saugiklių“, – savo pranešime spaudai pabrėžė prezidentūra.Bet p. Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad dirbamos žemės apsaugai būtinų įstatymų priėmimas Seime „vyko labai skubotai ir juose yra trūkumų ir netikslumų“, mat įstatymai priimti likus vos 6 dienoms iki 10 metų galiojusio draudimo užsieniečiams įsigyti žemės Lietuvoje pabaigos.Todėl pasirašydama įstatymą, prezidentė kreipėsi į Algirdą Butkevičių, ministrą pirmininką, kad „Vyriausybė ištaisytų esamus netikslumus, užtikrintų racionalų dirbamos žemės naudojimą ir netaikytų perteklinių apribojimų norintiems dirbti žemę asmenims“.Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo saugikliai galioja daugelyje Europos Sąjungos šalių.Opoziciniai liberalai buvo nepatenkinti Seime priimtu vadinamuoju Saugiklių įstatymu, todėl buvo kreipęsi į prezidentę, kad ši vetuotų jį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku