„Facebook“ varžysis dėl mobiliųjų programėlių kūrėjų

Facebook socialinis tinklas kreipėsi į iš Suomijos kilusį startuolį Huuuge, žaidimo Monster Shooter kūrėją, su pasiūlymu sukurti daugiau mobiliųjų aplikacijų su jo turimais įrankiais. Tačiau startuolis neužkibo.
Nemanau, kad kūrėjai mato Facebook kaip įrankį ar pagalbą programėlių vystytojams, sako Antonas Gauffinas, Huuuge įkūrėjas ir vadovas, Bloomberg ir prideda, kad Huuuge mobiliąsias programėles kuria naudodami Apple programinę įrangą.Tokią nuostatą Facebook stengiasi paneigti dalyvaudama šią savaitę vykusioje programuotojų konferencijoje F8 San Franciske. Nuo pat 2011-ųjų tai vienas didžiausių renginių, kuriame socialinis tinklas dalyvauja. Tuomet Facebook dar buvo erdvė, kurioje programėlių kūrėjai, tokie kaip Zynga, pristatydavo savo žaidimus, tačiau nuo tada daugelis jų persiorientavo į programėlių išmaniesiems telefonams kūrimą.F8 konferencijoje Markas Zuckerbergas, Facebook įkūrėjas žada paskelbti, kad socialinis tinklas programėlių kūrėjams siūlo programinę įrangą, kurią naudojant galima kurti mobiliąsias programėles, be to, lengviau jas parduoti 1,28 mlrd. naudotojų turinčiame socialiniame tinkle.
Siūlys naują įrankį
Naujos Facebook strategijos epicentre yra kompanija Parse, kurią socialinis tinklas įsigijo prieš metus. Parse siūlo technologiją, leidžiančią greičiau kurti programėles ir išlaikyti naudotojus. Per pastaruosius 12 mėnesių programėlių, sukurtų naudojant Parse metodus, skaičius išaugo triskart iki 260.000, skelbia Facebook.Ilja Sukharas, Purse vadovas, sako, kad bendrovė orientuota į programėlių kūrėjų problemų sprendimą.Kurk, augink, monetizuok. Mes esame labai toli nuo metodo nusiųsk karvę 100 artimiausių draugų vienu kliktelėjimu, aiškina p. Sukharas užsimindamas apie Zynga kurto žaidimo FarmVille populiarinimą Facebook tinkle prieš metus.Noras pritraukti kuo daugiau programėlių kūrėjų slepia Facebook mobiliąsias ambicijas. Pajamos iš mobiliosios reklamos per metus išaugo beveik 59% nuo palyginus visiško nulio prieš metus. Tai leido sustiprėti bendrovėms akcijoms, jų vertė per metus išaugo dukart.Naudodami Parse, skelbia Facebook, programuotojai galės ne tik dirbti su sudėtingais įrankiais, bet ir integruoti į programėlę naudotojo duomenis iš socialinio tinklo. Pagrindinius programavimo įrankius Parse siūlo nemokamai, įvairūs papildomi gali kainuoti 199 USD ir daugiau per mėnesį.Parse orientuotas į tuos programėlių kūrėjus, kurie nėra technologai. Žingsnis po žingsnio atlikdami reikiamus veiksmus jie kuria programėlę, kurią didindami parsisiuntimus gali reklamuoti socialiniame tinkle.Kol kas programėlių mobiliesiems įrenginiams kūrėjai didžiausią dėmesį skiria Apple ir Google, kurios programėles gali platinti tiesiogiai per savo programėlių parduotuves.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti