Kinijos milijardierius planuoja kinų turistų antplūdį Baltijos regione

Publikuota: 2014-04-24
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Kinų turistai keliauja vis daugiau ir toliau, ir nekilnojamojo turto milijardierius Huangas Nubo rengiasi priimti savo šalies turistus Skandinavijoje ir Baltijos šalyse.

„Kinija tampa didžiausiu turizmo šaltiniu pasaulyje“, – CNBC sako p. Huangas. Jo kompanija „Beijing Zhongkun“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto investicijų grupių Kinijoje.„Tai yra galimybė. Jie gali keliauti į Balį, Vokietiją, bet taip pat ir į Skandinaviją. Mano svajonė yra per artimiausius 10 metų sukurti kurortinį prekių ženklą, žinomą visame pasaulyje“, – kalba jis.Nuo 2005 m. iki 2012 m. kinų turstų, keliaujančių užsienyje, skaičius išaugo dvigubai, iki 83 mln. Jungtinių tautų pasaulio turimo organizacijos duomenimis, Kinija 2012 m. tapo didžiausia rinka pagal iškeliaujančius turistus, kurie per metus svečiose šalyse išleidžia 102 mlrd. USD.Tačiau nei Skandinavija, nei Baltijos šalys nepatenka į kinų „Top 10“ sąrašus – nei kaip siektinos, nei kaip pasiekiamos kryptys, nurodoma „Hotels.com“ 2012 m. Kinijos turistų apžvalgoje. Šiuose sąrašuose dominuoja Azijos ir Ramiojo vandenyno šalys ir Šiaurės Amerika, taip pat Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Italija.Dėl to, kad jo tautiečiai neatrodo susidomėję, p. Huangas nepergyvena.„Skandinavija nėra aprūpinta ir neturi tinkamų sąlygų turizmui. Vykdamas į Islandiją ir Skandinaviją kurortų pirkimui, aš rengiuosi masiniam kinų turistų atvykimui“, – sako milijardierius.Jis tikisi, kad tirpstantys ledkalniai per artimiausius 10 metų padarys Islandiją patrauklia, ypač dėl to, kad pro šalį tarp Europos ir Amerikos kursuoja daugelis laivų.2012 m. p. Huangas pasiūlė už 300 kv. km ploto fermą Islandijoje sumokėti 8,8 mln. USD ir į būsimą kurortą investuoti dar 200 mln. USD, tačiau šalies vyriausybė pasiūlymą atmetė. Nauja koalicija žada peržiūrėti įstatymus dėl užsienio investicijų, kurių trūksta šaliai, tad p. Huangas nepraranda vilties.„Beijing Zhongkun“, valdanti nekilnojamąjį turtą ir kurortinius viešbučius Kinijoje, JAV ir keliose kitose šalyse, ketino Islandiją padaryti regionine baze, iš kurios toliau investuotų Skandinavijoje.„Mes nesustosime dėl Islandijos. Per artimiausius trejus metus ketiname ateiti į Norvegiją, Daniją, Suomiją ir Švediją“, – sako p. Huangas.

Kinų turistų lengvai neprikviesime

„Šiuo metu turistų srautai iš Kinijos mūsų šalyje išties nedideli – 2013 metais jų atvyko apie 5.600. Tai sudaro tik apie 0,5% viso Lietuvos atvykstamojo turizmo srauto. Priežasčių yra kelios – nepatogus susisiekimas tarp Lietuvos ir Kinijos, taip pat rizika, kurią turi prisiimti kelionę organizuojanti Lietuvoje veikianti agentūra“, - pasakoja Žydrė Gavelienė, kelionių agentūros „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė.Jos teigimu, Lietuvoje taikoma itin griežta tvarka vizų išdavimui Kinijos piliečiams, reiškianti ir nemenkus finansinius įsipareigojimus kelionių agentūroms.„Iškvietimą parengusios kelionių agentūros reikalaujama prisiimti pareigą kompensuoti turisto deportacijos kaštus tuo atveju, jei jis nuspręstų pasilikti mūsų šalyje ilgiau nei galioja viza. Tuo tarpu Latvijoje kelionių agentūra atsako už turistą tik jo kelionės laikotarpiu“, -  sako turizmo ekspertė.„Didžioji dalis kinų turistų, kuriuos galėtume pritraukti, kelionės metu siekia aplankyti kuo daugiau miestų ir šalių. Dabartiniai srautai iš esmės nulemti tiesioginių skrydžių krypčių. Dalis kinų turistų atvyksta į Suomiją ir kelionės metu aplanko Daniją, Švediją, Estiją, galbūt Sankt Peterburgą. Kiti, atskridę į Lenkiją, apkeliauja ir Čekiją bei Vokietiją. Tad siekdami juos prikviesti į Lietuvą turime kooperuotis su latviais, estais ir suomiais ar lenkais“, - pabrėžia p. Gavelienė.Ponas Gavelienė įsitikinusi, kad jei norime ženkliai padidinti turistų iš Kinijos srautus, reikalingas ne tik nuolatinis mūsų šalies turizmo paslaugų atstovavimas Kinijoje bei teisiniai pokyčiai vizų išdavimo tvarkoje, bet ir valstybinio lygmens kooperacija tarp Baltijos šalių turizmą koordinuojančių institucijų. Be to, turime ruošti ir gidus, kurie šnekėtų mandarinų kalba – didžioji dalis potencialių turistų iš Kinijos angliškai nekalba.


Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku