Kandidatai į prezidentus: reikėtų labiau kontroliuoti privačią mediciną

Publikuota: 2014-04-24
Atnaujinta 2015-06-01 11:47
svg svg
 

Dauguma kandidatų į prezidentus sutinka, kad privati medicinos sistema turi išlikti, tačiau valstybė esą turi griežčiau ją kontroliuoti, ypač tais atvejais, kai ši sistema naudoja valstybinių fondų lėšas.

Apie tai kandidatai pareiškė ketvirtadienį vakare surengtose antruosiuose televizijos debatuose, kuriuose diskutavo apie socialinę politiką, sveikatos apsaugą ir švietimą.Iš septynių kandidatų ketvirtadienio vakarą televizijos debatuose dalyvavo šeši. Perrinkimo siekianti prezidentė Dalia Grybauskaitė šįkart neatvyko, nes lankosi Prahoje.Paklausti apie valstybinės ir privačios medicinos santykį nei vienas debatų dalyvis nebuvo prieš tai, kad Lietuvoje paraleliai veiktų dvi sveikatos apsaugos sistemos. Tačiau esą valstybė turėtų labiau rūpintis, kad iš viešųjų sveikatos sistemos fondų skiriamos lėšos valstybinėms medicinos įstaigoms būtų naudojami efektyviau.„Reikia pertvarkų, didesnės kontrolės, priežiūros, reikia siekti, kad nebūtų milžiniškų eilių poliklinikose, kad už būtiniausius tyrimus nereikėtų primokėti. Reikia normalių draudiminių santykių. Bet negalima uždrausti privačios medicinos, reikia rasti protingą balansą tarp viešųjų ir privačių paslaugų“, – sakė Darbo partijos deleguotas Artūras Paulauskas.„Sąveikauti turėtų valstybinė ir privati medicina. Valstybinė medicina nėra nemokama, nes mes, visi dirbantys mokame privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Reikia sudaryti sąlygas plėtotis privačiai sveikatos apsaugai“, – tikino Vilniaus meras Artūras Zuokas.‚Privačioms gydymo įstaigoms negalima leisti laisvai semti pinigus iš valstybinių fondų. Iš jų pirmiausia valstybinėms medicinos įstaigoms reikia skirti“, – pastebėjo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas Bronis Ropė.„Niekas nekvestionuojam privačios medicinos, kad ji yra ir turi išlikti. Bet šiame sektoriuje paslaugos nebuvo iki šiol skaidrios, privatus sektorius pasiimdavo tik tai, kas yra pelningiausia. Reikia aiškios sistemos, daugiau kontrolės“, – sakė socialdemokratas Zigmantas Balčytis.Lenkų rinkimų akcijos lyderio Valdemaro Tomaševskio nuomone, Lietuvoje darbdaviai galėtų būti skatinami privačiose medicinos įstaigose drausti savo darbuotojus. Jis taip pat pasisakė už sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio vykdomas pertvarkas, siekiant „daugiau tvarkos šioje sistemoje, ypač kad privati medicina nepiktnaudžiautų vis dar pasitaikančiomis skylėmis viešojoje medicinoje“.Seimo narys Naglis Puteikis kalbėjo apie tai, kad privati medicina nėra pasiekiama daugumai Lietuvos gyventojų, kadangi yra brangi, „nors ir gauna išmokas iš valstybinių aruodų“.

Už pensijų sistemos pertvarką

Debatų dalyviai skeptiškai įvertino pernai Seimo priimtą sprendimą padidinti atlyginimus aukščiausiems pareigūnams ir politikams.Paklausti, ar ilgainiui reikėtų privatizuoti „Sodrą“, kandidatai į valstybės vadovus atsakinėjo aptakiai arba išvis neatsakė, tačiau tvirtino esantys už šio fondo ir apskritai už pensijų sistemos pertvarkymą, taip pat už sunkmečiu sumažintų senatvės pensijų kompensavimą ir jų didinimą.Dauguma kandidatų, išskyrus p. Tomaševskį, pasisakė prieš abortų draudimą Lietuvoje.Paklausti apie homoseksualių asmenų partnerystės galimybę beveik visi kandidatai, išskyrus p. Ropę, pasisakė iš principo už, tačiau nebuvo nei vieno, kuris būtų už tokios orientacijos asmenų teisę tuoktis tarpusavyje ir įsivaikinti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku