Buvęs „Snoro“ vadovas turės grąžinti daugiau nei milijoną eurų

Publikuota: 2014-04-24
Atnaujinta 2015-06-01 13:05
Raimondas Baranauskas, buvęs banko
Raimondas Baranauskas, buvęs banko "Snoras" prezidentas, valdybos pirmininkas bei bendrasavininkas. Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus („Verslo žinios“)
 

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė buvusio banko „Snoras“ vadovo Raimondo Baranausko skundą dėl Vilniaus apygardos teismo sprendimo, kuriuo iš jo buvo priteista 1,35 mln. EUR.

Šiuos pinigus p. Baranauskas veiklos apribojimo įvedimo metu pervedė į savo sąskaitą užsienio banke.Apeliacinio teismo kolegijos vertinimu, byloje nustatytos aplinkybės leidžia padaryti išvadą, kad p. Baranauskui priklausančių lėšų pervedimas buvo atliktas Lietuvos bankui apribojus „Snoro“ veiklą ir p. Baranauskui žinant apie šį apribojimą.„Buvęs banko vadovas žinojo apie taikomą banko veiklos ribojimą, tačiau vis tiek iš banke esančios sąskaitos atliko 11 vietinių ir tarptautinių mokėjimo pavedimų, įskaitant ir priteistą 1,35 mln.  eurų sumą. Konstatuota, jog p. Baranauskas siekė kuo skubiau iki realaus ribojimų taikymo momento atsiimti jam priklausančias lėšas iš „Snoro“ sąskaitos“, - teigiama banko nutartyje.Teismas pabrėžė, kad p. Baranauskas kaip „Snoro“ vadovas žinojo ir apie realius banko finansinius sunkumus, ir apie bankui tuoj pat ketinamus taikyti ribojimus – veiklos sustabdymą, todėl pasinaudojo geresne padėtimi, apeidamas pirmesnės eilės banko kreditorius.Ponas Baranauskas iš „Snore“ esančios savo sąskaitos į Ukrainos banko „Conversbank“ sąskaitą nurodė pervesti lėšas, įskaitant ir 1,35 mln. eurų sumą. Bankrutuojantis bankas kreipėsi į teismą ir 2013 m. liepą prisiteisė iš p. Baranausko šias lėšas. Ieškovas nurodė, kad p. Baranauskas atliko 11 pavedimų, o tikslą pasiekė tik vienas – ginčijamas mokėjimas dėl 1,35 mln. eurų sumos. Kiti mokėjimo pavedimai tikslo nepasiekė dėl nuo p. Baranausko nepriklausančių priežasčių, teigia teismas.Apeliacinį skundą pateikęs p. Baranauskas teigė, kad pavedimas buvo atliktas prieš banko moratoriumo pradžią, todėl prašė bankrutuojančio banko atmesti ir pirmosios instancijos teismo sprendimą panaikinti.Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar galės būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku