Apklausa: pernai kyšius muitininkams davė 4% vairuotojų

Publikuota: 2014-04-24
Atnaujinta 2015-06-01 13:26
Nuotrauka: Juditos Grigelytės (Verslo žinios)
„Verslo žinios“

Dauguma krovininių automobilių vairuotojų mano, kad situacija Lietuvos muitinėje gerėja, rodo Lietuvos muitinės apklausos rezultatai. 84% vairuotojų teigia, kad per paskutinius 12 mėnesių kyšio Lietuvos muitininkams nedavė, ir tik 4% jų pripažino, kad tai – įprasta praktika.

Į klausimą „Kaip, remdamiesi savo patirtimi, įvertintumėte Lietuvos muitinės korupcijos lygį?“ daugiausia respondentų (36%) atsakė, kad Lietuvos muitinė nekorumpuota, 3% – kad labai korumpuota. 20% vairuotojų mano, kad muitinė korumpuota iš dalies, 41% neturi nuomonės arba neatsakė. Tačiau didžioji dalis respondentų (81%) mano, kad per pastaruosius metus situacija Lietuvos muitinėje gerėja.Anoniminę krovininių automobilių vairuotojų apklausą Lietuvos muitinė atliko 2014 m. I ketvirtį. Šia apklausa siekiama išsiaiškinti vairuotojų nuomonę apie korupcijos situaciją Lietuvos muitinės kelio postuose ir, remiantis jos rezultatais, pakoreguoti institucijos antikorupcinės aplinkos kūrimo veiksmus.Tyrimo Lietuvos muitinės kelio postuose metu apklausta daugiau nei 1.000 krovininių automobilių vairuotojų. Didžiausia dalis respondentų (36%) – Rusijos piliečiai, Baltarusijos bei Lietuvos piliečiai atitinkamai sudaro 25 ir 23%.Per šių metų tris mėnesius Lietuvos muitinėje pradėta 16 ikiteisminių tyrimų dėl mėginimų papirkti muitinės pareigūnus. Pernai tokių tyrimų pradėta 14.Gerokai daugiau atvejų, kai ikiteisminis tyrimas nepradedamas. Taip nutinka, kai pinigai paprasčiausiai paliekami tarp pareigūnui pateikiamų dokumentų. Vien 2013 m. tokių atvejų užfiksuota daugiau nei 1.000, šiemet – 252. Vairuotojai dažniausiai teisinasi pinigus tiesiog užmiršę ir neturėję ketinimų papirkti pareigūną. Tais atvejais vairuotojai yra įspėjami apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę, o jų gabenamos prekės patikrinamos ypač nuodugniai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku