Pretendentų į teisėjus egzaminą išlaikė 4 asmenys iš 23

Publikuota: 2014-04-23
Atnaujinta 2015-06-01 11:21
„Verslo žinios“

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme vykusį Pretendentų į teisėjus egzaminą išlaikė 4 pretendentai. Egzamine dalyvavo 23 asmenys, norintys tapti teisėjais.

Tai didesnis dalyvių skaičius nei šiais metais jau rengtame egzamine sausio mėnesį. Tuomet egzamine dalyvavo 17 pretendentų, jį išlaikė 6 dalyviai, praneša Nacionalinė teismų administracija.Teisėjais norintys tapti asmenys egzamino metu atlieka užduotis, kurios paprastai rengiamos remiantis realia teismų praktika. Analizuojant užduotis, patikrinamos pretendentų žinios, gebėjimai analizuoti, kritiškai vertinti, motyvuoti ir priimti sprendimą.Pretendentų į teisėjus egzaminą sudaro dvi dalys: teorinė (testas) ir praktinė (dvi užduotys iš viešosios ir privatinės teisės sričių). Pirmąją egzamino dalį – teorinę – išlaiko tie asmenys, kurie teisingai atsako į 30 iš 40 pateiktų testo klausimų.Pretendentams, išlaikiusiems testą, suteikiama teisė dalyvauti antroje – praktinėje – egzamino dalyje. Šiuo metu skirtingiems teisinės profesijos egzaminams yra patvirtintos atskiros egzaminų programos, į kurias įtraukiamos tos pačios temos iš pagrindinių teisės šakų, tik, priklausomai nuo profesijos specifikos, vienos ar kitos teisės šakos klausimų yra įtraukiama daugiau ar mažiau.Teisingumo ministerija yra parengusi bendrojo teisės kvalifikacinio egzamino įstatymo projektą, kuriuo siekiama įvesti bendrą kvalifikacinį egzaminą asmenims, pretenduojantiems tapti teisėjais, prokurorais ir advokatais.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku