Dėl pensijų kompensavimo spręs kitą savaitę

Publikuota: 2014-04-23
Atnaujinta 2015-06-01 13:05
„Verslo žinios“

Vyriausybė kitos savaitės pradžiai atidėjo sunkmečiu sumažintų senatvės pensijų kompensavimo tvarką, mechanizmą ir šaltinius reglamentuojančių įstatymų projektų svarstymą. Mat dar nėra baigtas jų derinimas tarp įvairių institucijų.

Prieš kelias dienas Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, pranešė, kad šią savaitę Vyriausybės posėdyje turėtų būti apsvarstytas ir perduotas Seimui priimti įstatymo projektas dėl pensijų kompensavimo mechanizmo.Tačiau trečiadienį į eilinio Vyriausybės posėdžio darbotvarkę šis klausimas nebuvo įtrauktas.Evelina Butkutė-Lazdauskienė, premjero atstovė spaudai, VŽ paaiškino, kad trečiadienio rytą per tradicinį darbinį Vyriausybės vadovo pasitarimą su savo patarėjais buvo konstatuota, jog reikalingos dar kelios dienos šiam projektui galutinai suderinti tarp įvairių ministerijų ir žinybų.„Numatyta įstatymo dėl pensijų kompensavimo projektą Vyriausybės pasitarime ir posėdyje svarstyti ateinantį pirmadienį. Jeigu jam bus pritarta, jis turėtų keliauti į Seimą, kur projektą numatyta svarstyti gegužę“, – aiškino atstovė.Valdančioji koalicija jau prieš kelis mėnesius paskelbė, kad yra nusiteikusi pradėti 2010-2011 m. sumažintų senatvės pensijų kompensavimo procesą jau šių metų antrąjį pusmetį. Jis būtų laipsniškai vykdomas iki 2016 m. pabaigos. Šiam procesui iš viso prireiks daugiau kaip 400 mln. Lt.Šiemet kompensavimo pradžiai, preliminariais skaičiavimais, reikėtų apie 80 mln. Lt. Valdančioji koalicija kurį laiką diskutavo, iš kokių šaltinių imti šias lėšas. Kol kas politiškai apsispręsta tam skirti papildomai šiemet gautas neplanuotas „Sodros“ pajamas.Norint pradėti pensijų kompensavimo procesą, būtina Seime patvirtinti atitinkamą mechanizmą ir tvarką nustatantį įstatymą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku