Siūlo kompensacijas už miestuose išperkamą žemę mokėti dalimis

Publikuota: 2014-04-22
Atnaujinta 2015-06-01 13:11
„Verslo žinios“

Žemės ūkio ministerija siūlo nustatyti, kad piniginė kompensacija piliečiams už valstybės išperkamą žemę miestų teritorijose būtų pradedama mokėti kitais kalendoriniais metais po sprendimo atkurti nuosavybės teises priėmimo ir išmokama dalimis ne vėliau kaip per 5 metus nuo šio sprendimo priėmimo.

Jei likusi mokėti suma mažesnė nei 1.000 Lt, pinigai išmokami iš karto, neskaidant jų dalimis, informuoja ministerija.Įstatymo projekte taip pat siūloma numatyti, kad tuo atveju, kai piliečio, kuriam priimtas sprendimas atkurti nuosavybės teises už nekilnojamąjį turtą, sąskaita yra nežinoma, institucija, nagrinėjanti piliečių prašymus atkurti nuosavybės teises į išlikusį nekilnojamąjį turtą, Vyriausybės nustatyta tvarka šią piniginę kompensaciją perveda į notaro depozitinę sąskaitą.„Prognozuojama, jog 2014–2029 m. laikotarpiu į valstybės biudžetą už parduotą valstybinę žemę bus pervesta apie 550 mln. Lt, tuo metu už minėtąją valstybės išperkamą žemę kompensuoti preliminariai reikėtų apie 134 mln. Lt“, –sako prof. Vigilijus Jukna, žemės ūkio ministras .

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku