VMI ėmėsi tikrinti piktybinius valstybės skolininkus

Publikuota: 2014-04-02
Atnaujinta 2015-06-01 11:18
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Valstybinė mokesčių inspekcija vykdo projektą, kurio metu atlieka patikrinimus įmonėse, piktybiškai vengiančiose atsiskaityti su valstybės biudžetu.

VMI akiratyje atsidūrė bendrovės, reguliariai laiku nevykdančios mokestinių prievolių valstybei, bėgančios nuo lėšų arešto atsidarant vienadienes sąskaitas, piniginius srautus nukreipiančios per įvairius tarpininkus, ieškančios vis naujesnių būdų pradelsti skolų grąžinimą.Iš viso VMI planuoja patikrinti apie 300 įmonių, kurios laiku nesumoka PVM, GPM ir kitų mokesčių, o valstybės sąskaita kredituoja savo verslą.Operatyvių patikrinimų metu VMI vertina įmonių atsiskaitymų eiliškumą, sudarytus sandorius, ar įmonės, nemokėdamos mokesčių, nepažeidė VMI (ir valstybės), kaip kreditoriaus, teisių.Pasak VMI, jau surinkta ir vertinama medžiaga dėl baudžiamosios atsakomybės už mokesčių nemokėjimą taikymo 42 įmonių atsakingiems asmenims. Informacija bus perduota FNTT dėl ikiteisminių tyrimo pradėjimo, o vadovams dėl mokesčių nesumokėjimo gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki 4 metų.Iš viso 2013 m. VMI išieškojo iš skolininkų 724 mln. Lt nesumokėtų mokesčių (2012 metais – 493 mln. Lt). 

Šiuo metu mokesčių mokėtojai valstybei skolingi apie 1,4 mlrd. Lt, o didžioji skolos dalis (apie 80%) tenka įmonėms. Daugiausiai įmonės skolingos PVM – apie 60%, Pelno mokesčio – apie 13%, GPM – apie 9%. „Lyderiaujantys“ skolininkų sektoriai - didmeninė ir mažmeninė prekyba, variklinių transporto priemonių ir motociklų remontas (33% skolininkų), statyba (19%), apdirbamoji gamyba (10%), transportas ir saugojimas (11%).

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku