Lenkijos ministras: JAV sausumos pajėgos įsikurs Lenkijoje

Publikuota: 2014-04-19
Atnaujinta 2015-06-01 13:14
Tomaszas Siemoniakas, Lenkijos gynybos ministras.
Tomaszas Siemoniakas, Lenkijos gynybos ministras. Nuotrauka: Ryszard Hołubowicz („Wikimedia Commons“)
 

Tomaszas Siemoniakas, Lenkijos gynybos ministras, žada, kad kitą savaitę Jungtinės Amerikos Valstijos praneš apie sausumos pajėgų dislokavimą Lenkijoje.

Tai p. Siemoniakas vakar sakė „Washington Post“, po ketvirtadienį vykusio susitikimo su Chucku Hageliu, JAV gynybos sekretoriumi.Nors pats p. Hagelis po susitikimo kalbėjo kiek kitaip, anot p. Siemoniako, politinis susitarimas jau pasiektas, o gynybos specialistai šiuo metu derina detales.Pasak ministro, taip pat sutarta dėl intensyvesnės oro pajėgų, specialiųjų pajėgų, kibernetinio saugumo specialistų kooperacijos. „JAV globoje“ Lenkija imsis regiono lyderės vaidmens, žadėjo p. Siemoniakas.Jis nenurodė, apie kokio dydžio pajėgas kalbama. Kaip rašo „Defense News“, tai turėtų būti derinama bendrame NATO plane, sakė p. Siemoniakas šią savaitę.Vienas JAV gynybos pareigūnas patvirtino, kad JAV siunčia sausumos pajėgų į Lenkiją, tačiau, anot jo, kalbama apie nedidelį 130 karių kiekį, praneša „Fox News“.Anot p. Siemoniako, Jungtinės Valstijos, prieš kelis metus paskelbusios politinės ašies pasisukimą į Aziją, turi grįžti į Europą, o Europos šalys, sumažinusios išlaidas gynybai, turi jas padidinti.„Dar visai neseniai buvo manoma, kad Europai nekyla jokių grėsmių ir JAV čia daugiau nebereikia. Įvykiai parodė, kad Europa ir buvo saugi dėl to, kad joje buvo Amerika“, – kalbėjo p. Siemoniakas.Ponas Hagelis po susitikimo užtikrino, kad susitiprintos JAV ir NATO oro pajėgos (12 papildomų lėktuvų, atsiųstų prieš mėnesį) Lenkijoje pasiliks visus šiuos metus, tačiau apart to, anot jo, „jokių sprendimų nepriimta“.Prieš pat Sovietų Sąjungos žlugimą Europoje buvo įsikūrę 350.000 JAV karių. Dabar jų skaičius šiame žemyne sumažėjo iki 67.000.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku