Darbo partija nori deleguoti eurokomisarą

Publikuota: 2014-04-18
Atnaujinta 2015-06-01 13:14
„Verslo žinios“

Valdančioji Darbo partija (DP) skelbia sieksianti, kad jos kandidatas būtų deleguotas į Lietuvai skiriamą eurokomisaro postą. Tačiau stipriausi koalicijoje socialdemokratai skeptiškai vertina tokius norus.

DP prezidiumas priėmė sprendimą pretenduoti į Europos Komisijos narius. Tokį sprendimą partija priėmė atsižvelgdama į Europos Parlamente atstovaujamo Europos liberalų ir demokratų aljanso (ALDE) lyderių raginimą.Vytautas Gapšys, DP frakcijos Seime seniūnas, VŽ sakė, kad šiuo metu ALDE, kaip vienai didžiausių Europarlamento frakcijų, iš 28 Europos Komisijos narių postų priklauso 8. „DP, kaip ALDE narei ir Lietuvos atstovei, pasiūlyta pretenduoti į vieną iš  šių pozicijų. Turime nemažai kompetentingų žmonių, kurie gali eiti šias pareigas, todėl artimiausiu metu ketiname aptarti tokią galimybę su keliais kandidatais ir pristatyti juos ALDE vadovams gegužės 2 d. vyksiančiame šios partijos tarybos posėdyje Vienoje“, – sakė p. Gapšys.Tačiau DP partneriai valdančiojoje koalicijoje socialdemokratai privačiuose pokalbiuose atsargiai įvertino tokius planus. Primenama, kad sprendimą dėl Lietuvos deleguojamo eurokomisaro priims Vyriausybė ir Seimas, suderinę su prezidentu. Bet tokie sprendimai bus priimti tik vasarą, kai bus aiškūs gegužės pabaigoje įvyksiančių naujos kadencijos Europos Parlamento rinkimų rezultatai ir Lietuva bus oficialiai paraginta pasiūlyti savo kandidatą į Europos Komisiją.Atkreipiamas dėmesys, kad deleguojamo kandidato partiškumas priklausys pirmiausia nuo šių rinkimų rezultato, taip pat nuo to, kokią poziciją šiuo klausimu užims Lietuvos valstybės vadovas.Dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė neslepia neigiamai vertinanti DP dalyvavimą koalicijoje.Prognozuojama, kad Lietuvoje vyksiančius Europarlamento rinkimus laimės socialdemokratai, kurie, kaip jau prieš kelis mėnesius informavo VŽ, yra savo gretose pradėję dairytis kandidatų ir į Europos Komisijos narius.Nuo 2009 m. Lietuvai Europos Komisijoje atstovauja Algirdas Šemeta, tapęs už mokesčius ir auditą atsakingu eurokomisaru. Šių metų rudenį jo, kaip ir kitų eurokomisarų kadencija baigsis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku