PZU įsigijo „Lietuvos draudimą“

Publikuota: 2014-04-17
Atnaujinta 2015-06-01 12:57
svg svg
Nuotrauka: Marek Wisniewski/Puls Biznesu
„Verslo žinios“

Šiandien Lenkijos PZU SA susitarė su britų „RSA Insurance Group“ dėl  AB „Lietuvos draudimas“ įsigijimo. Drauge lenkai perka AAS „Balta“ (Latvija), „Codan Forsikring A/S“ Estijos padalinio verslą (vykdžiusį kartu su  RSA veiklą Baltijos šalyse) ir „Link4“ (Lenkija). Bendra sandorio vertė – apie 360 mln. EUR.

Visas pirkimo sandoris bus baigtas iki 2014 metų pabaigos.„2012–2014 m. strategijoje PZU užsibrėžė tikslą sukurti stiprų verslą už Lenkijos ribų. „RSA Insurance Group“ verslo įsigijimas Lenkijoje ir Baltijos šalyse yra esminis žingsnis įgyvendinant šį užsibrėžtą tikslą. Sandoris leidžia tapti lyderiais mūsų regione, – teigia PZU S.A. valdybos pirmininkas Andrzej Klesyk. – Įsigytas turtas yra bendrovės, turinčios gerai veikiantį verslą augančiose rinkose su patraukliomis perspektyvomis. Be to, mums svarbu, kad įsigytos įmonės yra valstybėse, kurios prieš dešimtmetį tapo Europos Sąjungos šalimis. Nuo kitų metų visos trys Baltijos šalys jau priklausys eurozonai. Mums tai reiškia stabilumą ir galimybes prognozuoti.“„Perkame įmones Baltijos šalyse, kurios yra stabilios ir uždirba pelno“, – spaudos konferencijoje pažymėjo p. Klesykas.Įsigijimus Baltijos šalyse jis lygino su neseniai nepavykusius mėginimu įsigyti bendrovę Kroatijoje: ten būtų reikėję papildomai investuoti, kai Baltijos šalyse RSA grupės įmonės, kurias perka PZU, uždirba pelno.

Ponas Klesykas, teigęs esąs labai patenkintas šiuo sandoriu, ir skaičiuoja, kad PZU tampa lyderiu regione.
Anot jo, nors Baltijos šalių draudimo rinkos nėra didelės, tačiau yra stabilios, turi arba netrukus turės eurą, o draudimo paslaugų poreikis ateityje tik didės.Ponas Klesykas viliasi, kad nekils didesnių problemų gauti Lietuvos Konkurencijos tarybos leidimą vykdyti koncentraciją.„Jei mes nežinotume, nepatikrintume, tai prieš jus nestovėtume“, – sakė jis, išreiškęs viltį, kad KT sąlygos bus įgyvendinamos.

Ženklų keisti neketina

„Perkame lyderius rinkose, su žinomais prekės ženklais, o bendrovės turi lojalius klientus, – pažymi p. Klesykas. – Ir svarbiausia, kad perkame įmones, kurios buvo valdomos profesionalų.“PZU vadovas pažymi, kad bent jau artimiausiu metu bendrovė neketina keisti Lietuvos ir Latvijos rinkose puikiai žinomų prekės ženklų.„Šiuo metu mums atrodo, kad būtų gan neprotinga nužudyti ženklus, – teigė p. Klesykas. – Gali būti, kad dirbsime su dviem ženklais.

Pagrindinė finansinė informacija apie įsigytas bendroves

Turto Baltijos šalyse įsigijimo kaina – apie 270 mln. EUR, įskaitant 12 mln. EUR mokėtinų dividendų bendrovei „RSA Insurance Group“.Apskritai, RSA veikla Baltijos šalyse apima platų draudimo produktų spektrą, skirtą tiek privatiems, tiek verslo klientams. 2013 m. gruodžio 31 d. RSA turtas Baltijos šalyse sudarė apie 309 mln. EUR, grynasis turtas – apie 106 mln. EUR. Bendrasis pelnas 2013 m. buvo apie 18 mln. EUR.Finansinis PZU patarėjas įsigyjant turtą Baltijos šalyse buvo „Deloitte Advisory Sp. z o.o.“. Ši bendrovė atliko įsigyjamo verslo vertinimą. „Ernst & Young“ buvo finansinis PZU patarėjas įsigyjant „Link4“. „Deutsche Bank“ dalyvavo kaip finansinis patarėjas, pateikęs PZU vadovų tarybai savo nuomonę dėl Baltijos šalių turto įsigijimo. „Linklaters“ įgyvendino teisinę verslo įsigijimo dalį, padedant teisinei bendrovei „Sorainen“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Lietuvos draudimas“ – rinkos lyderė

„Lietuvos draudimas“ (LD) yra didžiausia (valdo trečdalį rinkos) ir pelningiausia Lietuvos rinkos dalyvė. Pernai įmonė uždirbo 40 mln. Lt pelno.Danų draudimo bendrovė „Codan“, priklausanti RSA, 1999 m. už 70% LD akcijų sumokėjo 105,3 mln. Lt ir įsipareigojo investuoti iš viso 100 mln. Lt.  2000 m. kovą „Codan“ išpirkus papildomą 5,6 mln. Lt nominaliosios vertės akcijų emisiją savo dalį padidino iki 78% akcijų. 2000 m. balandį „Codan“ pasirašė 28% LD akcijų pardavimo sutartį su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB) ir Danijos investicijų Vidurio ir Rytų Europoje fondu. Abi naujosios akcininkės įsigijo po 14% LD akcijų ir už šiuos paketus sumokėjo po 29,4 mln. Lt. Sudariusi šį sandorį „Codan“ valdė truputį daugiau kaip 50% LD akcijų.

2006 m. vasarą  „Codan“ pasirašė sutartis su ERPB ir investicijų fondu dėl jų turimų akcijų įsigijimo. Tokia pati procedūra buvo atlikta ir Latvijoje, kurioje „Codan“ valdo draudimo kompaniją „Balta“. „Codan“ investicijos į abiejų kompanijų akcijas siekė 575 mln. DKK (apie 264,5 mln. Lt). Į LD akcijas – apie 169,7 mln. Lt.„Link4” - lyderė Lenkijoje„Link4” yra Lenkijoje pirmaujanti tiesioginio draudimo bendrovė. 2013 m. gruodžio 31 d. „Link4” turto vertė Lenkijoje siekė 662 mln. PLN, grynasis turtas buvo 134 mln. PLN. Bendrasis pelnas 2013 m. buvo apie 30 mln. PLN.„Link4” turto įsigijimo kaina Lenkijoje - apie 90 mln. EUR.„Turėdami savo portfelyje “Link4” prekės ženklą galėsime siūlyti klientams tokias paslaugas, kurių PZU anksčiau neturėjo. Tiesioginio draudimo pardavimo rinka per paskutinius penkerius metus išaugo du su puse karto. Kurti naują prekės ženklą būtų sudėtinga, brangu, rizikinga ir pareikalautų daug laiko. Šis sandoris leis PZU įžengti į augantį sektorių per jau esantį verslą. Taigi, mes tapsime rinkos lyderiais, kurie siūlys ir tradicinį draudimo bendrovės modelį, ir populiarėjantį tiesioginį draudimą”, - paaiškinp p. Klesyk.

PZU Baltijos šalyse

Baltijos šalyse PZU grupė vykdo draudimo verslą per dvi Lietuvoje registruotas bendroves – „PZU Lietuva” ir „PZU Lietuva gyvybės draudimas”.2013 m. „PZU Lietuva” pasirašė draudimo įmokų už 189 mln. Lt, t.y. 16,7% daugiau nei 2012 m. Pernai  “PZU Lietuva gyvybės draudimas” gavo 26,1 mln. Lt draudimo įmokų, ir tai sudaro 24% augimą. 2013 m. “PZU Lietuva” buvo trečia didžiausia draudimo bendrovė nekilnojamojo turto draudimo rinkoje, ji užėmė 13,6% rinkos (13.3% - 2012 m.). “PZU Lietuva gyvybės draudimas” užėmė 4,2% gyvybės draudimo rinkos (3,7% - 2012 m.).Pernai PZU pradėjo veiklą Latvijos ir Estijos rinkose.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku