Ženevos susitarimas – separatistai sudeda ginklus

Publikuota: 2014-04-17
Atnaujinta 2015-06-01 11:02
Sergejus Lavrovas.
Sergejus Lavrovas. Nuotrauka: Andrew Harrer („Bloomberg“)
„Verslo žinios“

JAV, ES, Rusijos ir Ukrainos derybose Ženevoje pasiektas susitarimas – prorusiški aktyvistai turi nusiginkluoti, o Ukraina – suteikti jiems amnestiją.

Ketvirtadienį vakare baigėsi 7 val. trukusios derybos tarp Ukrainos, Rusijos ir Vakarų. Jose dalyvavę atstovai susitarė dėl konkrečių veiksmų, kuriais siekiama nuimti įtampą Ukrainoje, ir surašė bendrą pranešimą.„Visos šalys turi atsisakyti bet kokio smurto, grasinimų ar provokacijų. (Susitikimo – VŽ) dalyviai itin smerkia ir atmeta bet kokias ekstremizmo, rasizmo ir religinio nepakantumo išraiškas, taip pat ir antisemitizmą. Visos nelegalios ginkluotos grupės turi būti nuginkluotos, visi nelegaliai užimti pastatai turi būti sugrąžinti jų teisėtiems savininkams, visos nelegaliai užimtos gatvės, skverai ir kitos viešos vietos Ukrainos miestuose ir miesteliuose turi būti apleistos“, – rašoma susitarimo dokumente, kurį cituoja „Washington Post“.Kaip po susitikimo kalbėjo Johnas Kerry, JAV valstybės sekretorius, visos derybų pusės sutarė, kad vadinamieji separatistai turi „sudėti ginklus ir siekti savo tikslų pagal įstatymus“. Tuo pačiu Kijevas sutiko suteikti amnestiją šiems prorusiškai nusiteikusiems asmenims.Spaudos konferencijoje pirmasis kalbėjęs Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, neatsisakė esamų pozicijų – jis tvirtino, kad Rusija nedalyvauja pastarųjų dienų įvykuose Rytų Ukrainoje ir toliau reikalavo decentralizacijos.„Tai nebūtinai turi būti federalizacija, tačiau žmonės turi turėti teisę rinkti savo vadovus“, – sakė p. Lavrovas ir pridūrė, kad tai galioja visiems Ukrainos regionams.Ponas Kerry taip pat atsargiai kalbėjo apie Rusijos dalyvavimą pastarųjų dienų įvykiuose, nors prieš kelias dienas JAV atstovai atvirai kaltino Rusijos specialiasias tarnybas neramumų rytų Ukrainoje organizavimu. JAV atstovas teigė kol kas pasitikįs Rusija, tačiau paskubėjo pridurti, kad jai dar reikės tai įrodyti veiksmais.„Žodžiai ant popieriaus dar nereiškia, kad jie bus įgyvendinti“, – pasakė p. Kerry.Atsakydamas į klausimą apie Rusijos kariuomenės susitelkimą prieš Ukrainos sienų, JAV atstovas teigė iš p. Lavrovo išgirdęs pasižadėjimą patraukti karius kai situacija nurims ir bus išrinkta nauja valdžia. Pasak jo, „nebuvo diskusijos“ apie esamų sankcijų panaikinimą, tačiau naujų sankcijų pritaikymas šiuo metu taip pat sustabdomas. Po keturių šalių susitikimo, p. Kerry ir p. Lavrovas dar buvo pasilikę pasikalbėti dviese.

Tarp kitų priemonių, dėl kurių susitarė diplomatai – platesnio masto ESBO stebėsenos misija, kuri turėtų būti vykdoma tuoj pat.„Mes sutarėme, kad tai (dėl ko susitarta – VŽ) bus įgyvendinta nedelsiant. Ir žodis „nedelsiant“ čia yra labai svarbus“, – pabrėžė Catherine Ashton, Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku