Išsiskyrė Rusijos ministrų požiūris į ekonomiką

Publikuota: 2014-04-17
Atnaujinta 2015-06-01 10:47
Antonas Siluanovas, Rusijos finansų ministras.
Antonas Siluanovas, Rusijos finansų ministras. Nuotrauka: Andrey Rudakov („Bloomberg“)
 

Aleksejus Uljukajevas, Rusijos ekonomikos ministras, siūlo didinti išlaidas infrastruktūros projektams ir taip paskatinti augimą. Tuo metu Antonas Siluanovas, finansų ministras, teigia, kad valstybė visų pirma turėtų kovoti su infliacija, rašo „Wall Street Journal“

Ekonomikos ministerija neseniai nuo 2,5% iki 0,5% sumažino ūkio augimo prognozę šiems metams, o p. Uljukajevas vakar paskelbė, kad šių metų pirmąjį ketvirtį bendrasis vidaus produktas sumažėjo 0,5%, palyginti su praėjusiu ketvirčiu.Ponas Uljukajevas pasisako už didesnes vyriausybės išlaidas į infrastruktūros projektus. Šiuo metui Rusioje galioja fiskalinė taisyklė, pagal kurią dalis pelno iš aukštesnių, nei planuota, naftos kainų, skiriama specialiems „juodos dienos“ fondams, kuriuose esantys pinigai naudojami tik tuo atveju, kai nepavyksta pasiskolinti ar neužtenka privatizacijos pajamų.Pasak p. Uljukajevo, galiojančią taisyklę reikia sušvelninti. Tam pritaria kai kurie bankai ir pramonininkai.Tačiau metinė infliacija Rusijoje siekia 7%, todėl, pasak p. Siluanovo, vyriausybės išlaidų didinimas, skatinant ekonomiką, atmestinas, ir fiskalinė politika turėtų būti dar griežtesnė.Ekonomikos ministerijos prognozes jis pavadino ne konservatyviomis, bet „pakankamai optimistinėmis“, pridurdamas, kad Rusijai gali nebepasisekti pasiskolinti tiek daug ar taip pigiai, kaip anksčiau. VŽ vakar rašė, kad šaliai nepavyko jau 8 obligacijų platinimo aukcionai šiemet.Dėl įvykių Ukrainoje ir Vakarų sankcijų kapitalo nutekėjimas iš Rusijos per pirmąjį ketvirtį sudarė 63 mlrd. USD – beveik tiek pat, kiek per visus praėjusius metus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku