Biudžetinių įstaigų bus mažiau

Publikuota: 2014-04-17
Atnaujinta 2015-06-01 12:56
„Verslo žinios“

Vykdomosios valdžios sistemoje veikiančių mažų įstaigų, kuriose dirba iki 20 darbuotojų, bus mažiau. Planuojama sujungti panašias funkcijas atliekančias įstaigas.

Viešojo valdymo tobulinimo komisija, išnagrinėjusi ministerijų pateiktą informaciją, teiks Vyriausybei konkrečius pasiūlymus.„Komisija peržiūrėjo 73 biudžetinių įstaigų veiklą. Teikdama rekomendacijas Komisija vadovavosi principu, kad biudžetinei įstaigai netikslinga likti atskiru juridiniu asmeniu, jei jos atliekamos funkcijos dubliuojasi ar yra artimai susijusios su kitos įstaigos veikla“ , – sakė Remigijus Motuzas, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas, Viešojo valdymo tobulinimo komisijos pirmininkas.Dalį įstaigų siūloma reorganizuoti įtraukiant į ministerijų struktūras (prie ministerijų veikiantys žinybiniai archyvai ir bibliotekos), dalį siūloma sujungti su kitomis įstaigomis, atliekančiomis funkcijas giminingose srityse (Audito ir apskaitos tarnybą sujungti su Turto vertinimo priežiūros tarnyba, Mokestinių ginčų komisiją prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sujungti su Vyriausiąja administracinių ginčų komisija), dalį teritoriniu principu veikiančių įstaigų siūloma sujungti į vieną juridinį asmenį (gestų kalbos vertėjų centrai).Nereorganizuoti veiklą tęs Nacionalinis akreditacijos biuras prie Ūkio ministerijos, Muitinės laboratorija, kelios kitos įstaigos.2012 m. Lietuvoje viešajame sektoriuje veikė 538 biudžetinės įstaigos, mažos įstaigos sudarė apie 14%.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku