Teisme – neužregistruotos “Snoro” akcijų emisijos pirkėjų ieškinys dėl pripažinimo indėlininkais

Publikuota: 2014-04-16
Atnaujinta 2015-06-01 10:46
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
„Verslo žinios“

Investuotojų asociacijos suburta neužregistruotos “Snoro” akcijų emisijos pirkėjų grupė kreipėsi į teismą, prašydama juos pripažinti indėlininkais, nes “Snoras” neįvykdė prievolės  grąžinti lėšas Lietuvos bankui atsisakius išduoti leidimą padidinti Snoro įstatinį kapitalą.

Į Vilniaus apygardos teismą kreipėsi 262 asmenys, kurie bendrai iš “Snoro” neatgavo beveik 5,9 mln. Lt. Kiek vėliau į teismą kreipsis ir antroji investuotojų grupė, pranešė asociacija.„Valstybės įmonei "Indėlių ir investicijų draudimas" atsisakius išmokėti draudimo išmokas, nebeliko kitos išeities, kaip tik kreiptis į teismą. 2011 m. lapkričio 22 d. Lietuvos bankui atsisakius išduoti leidimą registruoti naują akcijų emisiją, tolimesnis akcijų platinimas tapo neįmanomas. Lietuvos bankas yra viešai pranešęs, kad banko akcijas apmokėję asmenys įgijo teisę reikalauti, kad „Snoras“ jiems grąžintų už pasirašytas akcijas sumokėtas lėšas”, - pranešime spaudai sakė advokatų profesinės bendrijos „Fort“ advokatas Andrius Mamontovas.Pasak jo, ieškinyje teigiama, kad negrąžinti pinigai tapo indėliu, o 2011 m. lapkričio 24 d. „Snorui“ atėmus veiklos licenciją, už juos turėjo būti išmokėta draudimo išmoka.Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatyta, kad indėliu banke, be kita ko, laikomi indėlininko pinigai, į kuriuos indėlininkas turi reikalavimo teisę, atsirandančią iš kredito įstaigos įsipareigojimo atlikti operacijas su indėlininko pinigais.Draudimo išmokas iki 100.000 EUR gali gauti tik su žlugusiu banku nesusiję investuotojai, todėl finansiniais nusikaltimais kaltinami buvę „Snoro“ vadovai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas į draudimo išmokas pretenduoti negali.„Snoro“ akcininkai sprendimą platinti naują 380 mln. Lt akcijų emisiją priėmė 2010 metų gruodžio 21 dieną. Didžiąją dalį iš naujos 380,083 mln. Lt „Snoro“ akcijų emisijos ketino pirkti buvę „Snoro“ pagrindiniai akcininkai – V. Antonovas (200,483 mln. Lt) ir R. Baranauskas (74,517 mln. Lt) bei „Jubilee Financial Products“ valdomas fondas (80,021 mln. Lt). Smulkieji investuotojai naujosios akcijų emisijos galėjo įsigyti už maždaug 25,061 mln. Lt.2011 m. lapkričio 16 d. Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo „Snoro“ akcijas, o lapkričio 22 d. Lietuvos bankas atsisakė išduoti leidimą registruoti „Snoro“ įstatų pakeitimus dėl kapitalo didinimo. Gruodžio 7 d. „Snorui“ iškelta bankroto byla.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku