Prezidentė ragina JAV palengvinti dujų eksportą į ES

Publikuota: 2014-04-16
Atnaujinta 2015-06-01 13:08
Lietuvoje lankosi JAV Kongreso delegacija
Lietuvoje lankosi JAV Kongreso delegacija Nuotrauka: Juditos Grigelytės (Verslo žinios)
„Verslo žinios“

Prezidentė pabrėžia, kad tampresnis Europos Sąjungos bendradarbiavimas su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis energetikos srityje labai padėtų sustiprinti Lietuvos energetinį saugumą.

Apie tai Dalia Grybauskaitė pareiškė trečiadienį susitikusi su Lietuvoje apsilankiusiais Respublikonų partijos atstovais JAV Senate Johnu McCainu, Johnu Barrasso ir Johnu Hoevenu.Pasak prezidentūros pranešimo, susitikime aptarta situacija Ukrainoje ir jos keliamos grėsmės Europos ir Baltijos regiono saugumui. Prezidentė su senatoriais taip pat kalbėjo apie konkrečius žingsnius stiprinant Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą.Susitikime sutarta, kad Rusijos veiksmai Ukrainoje kelia grėsmę visos Europos saugumo sistemai. Todėl esą svarbu, kad Vakarų valstybės laikytųsi bendros pozicijos ir ieškotų bendrų priemonių Ukrainoje susidariusiai situacijai spręsti. „Rusija nebesilaiko jokių tarptautinių susitarimų ir toliau eskaluoja konfliktą, todėl būtinas vieningas tarptautinės bendruomenės atsakas“, – pabrėžiama pranešime.Prezidentė informavo senatorius, kad Lietuva jau ėmėsi konkrečių veiksmų stiprindama savo saugumą. Kovo pabaigoje šalies politinės partijos pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigojo iki 2020 m. padidinti finansavimą krašto gynybai iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto, taip pat rengiamos karinės pratybos, ieškoma būdų efektyviau atremti informacinį Rusijos puolimą. NATO sąjungininkai Baltijos regione sustiprino oro policijos misiją.Ponas McCainas pasveikino Lietuvos deklaruotą pasiryžimą didinti išlaidas gynybai, pabrėžė, kad tokio susitarimo būtina laikytis, siekiant parodyti NATO partneriams, jog lietuviai nusiteikę būti pilnaverčiais, už savo krašto saugumą atsakingais aljanso nariais.Susitikime kalbėta ir apie tampresnį Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą gynybos srityje, tačiau ši pokalbio dalis nedetalizuojama. Prezidentė ir kiti aukščiausi Lietuvos pareigūnai jau kurį laiką neatmeta, kad Lietuvoje, atsiradus būtinybei, gali būti sustiprintas JAV bei kitų NATO partnerių karinis dalyvavimas.Pasak pranešimo, p. Grybauskaitė su senatoriais taip pat aptarė būdus dar labiau sustiprinti Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą, ypač tokiose srityse kaip energetika. Kalbėta apie galimybę ES šalims palengvinti suskystintų gamtinių dujų importą iš JAV. „Tai ypač svarbu ES siekiant kuo labiau diversifikuoti energetikos išteklius ir sumažinti energetinę priklausomybę nuo vieno tiekėjo. Kalbėta ir apie galimybes bendradarbiauti kibernetinio saugumo srityje“, – teigiama pranešime.Prezidentė pabrėžė, kad ES ir toliau turi laikytis principinės pozicijos dėl Asociacijos sutarčių pasirašymo su Gruzija ir Moldova ir laisvosios prekybos sutarties pasirašymo su Ukraina. Šios sutartys turi būti pasirašytos kuo greičiau.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku