Lietuva siunčia signalą ES – 2016 m. biudžeto deficito nebeliks

Publikuota: 2014-04-16
Atnaujinta 2015-06-01 12:57
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio (Verslo žinios)
„Verslo žinios“

Vyriausybė įsipareigojo Europos Komisijai siekti, kad jau po poros metų Lietuva turėtų perteklinį biudžetą.

Tai numatyta trečiadienį ministrų kabineto patvirtintoje Konvergencijos programoje, numatančioje tvarios finansų politikos įgyvendinimą. Šiuo dokumentu Europos Sąjungos šalys Europos Komisijai teikia naujausią informaciją apie valstybės vykdomą bei suplanuotą biudžeto ir mokesčių politiką.Vyriausybės pranešime spaudai tikinama, kad pagal Konvergencijos programą Lietuva „įsipareigoja 2014?2017 m. išlaikyti tvarią Mastrichto kriterijų atitiktį bei būti pasirengusi įsivesti eurą nuo 2015 m. pradžios“.„Struktūrinio valdžios sektoriaus balanso rodiklio užduotims vykdyti numatytas valdžios sektoriaus išlaidų mažinimas ir mokesčių administravimo gerinimas“, – rašoma pranešime.Konvergencijos programoje planuojama, kad 2014–2015 m. valdžios sektoriaus balanso rodiklis bus neigiamas, tai yra išlaidos viršys pajamas, ir sudarys atitinkamai 1,9% ir 0,9 % bendrojo vidaus produkto (BVP).Bet, pasak Vyriausybės, „vykdant apdairią  fiskalinę politiką, planuojama, kad 2016–2017 m. viešųjų finansų balansas sudarys perteklių ir sieks atitinkamai 0,1% ir 1,1% BVP“.„Lietuva taip pat įsipareigoja įgyvendinti biudžeto politiką, užtikrinančią  ekonomikos augimą, užimtumo didinimą, nedarbo, skurdo ir socialinės atskirties mažinimą. Tokia politika gerins investicijų bei verslo sąlygas ir tuo sudarys prielaidas sparčiai didėti šalies realiajam darbo užmokesčiui“, – tikina Vyriausybė.Ji prognozuoja, kad darbo užmokestis 2014?2017 m.etais augs 5,8?6,9%, o padėtis darbo rinkoje toliau gerės: „Planuojama, kad nedarbo lygis 2014 m. sumažės iki 10,5%, o 2015–2017 m. atitinkamai sudarys 9, 7,8 ir 6,5%.“

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku