Auganti geopolitinė rizika skirtingas Rusijos įmones veiks nevienodai, teigia specialistai

Auganti geopolitinė rizika Rusijos bendroves veiks skirtingai energetikos bendrovės pajus didesnį neigiamą poveikį, tuo tarpu kitų sektorių bendrovėms poveikis turėtų būti mažesnis, teigia Kęstutis Celiešius, Danske Bank Finansų maklerio skyriaus vadovas.
Pasak p. Celiešiaus, Rusijos energetikos milžinė Gazprom jau patyrė šiek tiek didesnius akcijų kainų svyravimus nei visa Rusijos akcijų rinka, kai vien kovo mėnesio 3 d. akcijos kaina smuko apie 15%.Kaip žinia, kredito reitingų agentūra S&P pakeitė reitingų (BBB) perspektyvą iš stabilios į neigiamą Gazprom, Rosneft, Transneft ir Lukoil įmonėms."Šių įmonių veikla yra itin svarbi Rusijos valstybės biudžetui ir reitingų apkarpymas gali turėti papildomų keblumų šioms įmonėms ieškant finansavimo tarptautinėse rinkose", - sako p. Celiešius.Anot jo, didelė grėsmė iškiltų Gazprom įmonei, JAV nusprendus kardinaliai padidinti dujų eksportą į Europą."Gazprom ar, pavyzdžiui, Rosneft bendrovių, kurių didelę pajamų dalį sudaro pardavimai užsienio rinkoms, dėl geopolitinių neramumų veiklos rizika yra daug labiau išaugusi nei, pavyzdžiui, pramoninių metalų gavybos bendrovių, tokių kaip Norislkij Nikel, mat jų eksporto rinkos yra gerokai platesnės", sako "Danske Bank" specialistas.Jo manymu, taip pat geopolitinė įtampa mažiau veiks tas Rusijos bendroves, kurių veikla yra orientuota į vidaus rinką, pavyzdžiui, telekomunikacijų sektoriaus.Kaip žinia, kovo pradžioje dėl Rusijos kariuomenės invazijos į Krymą kilo pirma stipri investicijų atitraukimo iš Rusijos finansų rinkų banga. Vien kovo 3 dieną pagrindiniai šalies indeksai MICEX ir RTS smuko 10-12%, po to sekė apie 6-7% indeksų atsitiesimas. Kitą akcijų išpardavimą rinkoje sukėlė kovo 16 d. įvykęs Krymo referendumas dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos. Kovo 14 d. (penktadienį) investuotojai dėl referendumo pasekmių neapibrėžtumo nenorėjo rizikuoti ir Rusijos akcijų rinkos atsidūrė žemiausiame lygyje nuo 2009 m.Per pirmus tris šių metų mėnesius investuotojai iš Rusijos kapitalo rinkos atitraukė investicijų už 70 mlrd. JAV dolerių. Palyginimui, per praėjusius metus Rusija prarado 63 mlrd. JAV dolerių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti