Tikrins butų nuomininkų kredito istoriją

Publikuota: 2014-04-15
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
svg svg
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio ("Verslo žinių")
„Verslo žinios“

Nekilnojamojo turto agentūra „DNB būstas“ siūlo klientams naują paslaugą – patikrinti potencialių nuomininkų kredito istoriją.

Audrius Gudanavičius, „DNB būstas“ direktorius teigia, kad būsto nuomos rinka trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose ir ypač Vilniuje taps aktyvesnė, nes pastaruoju metu vyko daugiau sandorių, kuomet butas perkamas kaip investicija. „DNB būsto“ duomenimis, tokių sandorių pernai Vilniuje buvo apie trečdalis iš visų įvykusių. Taigi butų nuomos rinkoje bus daugiau pasiūlos.„Šiuo metu patikimų statistinių duomenų apie realų būsto nuomos sandorių skaičių trūksta, nes ne visi nuomos sandoriai yra registruojami Registrų centre. Mūsų duomenimis, pernai Vilniuje buvo sudaryta apie 4.000 būsto nuomos sandorių“, - kalba p. Gudanavičius.Anot jo, Lietuvoje nuomos rinka turi didelį potencialą vystytis, mat šiuo metu net 93% gyventojų gyvena nuosavame būste ir tik 7% jį nuomojasi. Latvijoje ir Estijoje nuomotame būste gyvena 3 kartus daugiau žmonių – atitinkamai 19% ir 18%. Vakarų valstybėse šis santykis dar didesnis. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje būstą nuomojasi 32%, Vokietijoje - 47%.„Nors butų nuomos rinkoje prognozuojame didesnį aktyvumą, šiai rinkai subręsti trukdo nuomininkų ir nuomotojų tarpusavio nepasitikėjimas ir ypač turto savininkų baimė, kad nuomininkas nesumokės ar sugadins turtą. Nesubalansuotos abiejų pusių teisės ir pareigos“, - teigia p. Gudanavičius.„DNB būstas“ skelbia norintis prisidėti prie būsto nuomos rinkos skaidrėjimo ir vystymosi, todėl drauge su kreditų biuru „Creditinfo“ siūlo klientams naują paslaugą – galimybę patikrinti potencialaus nuomininko kredito istoriją ir taip apsisaugoti nuo nuomininkų, kurie turi įprotį pradelsti įsiskolinimus ar nevykdyti finansinių įsipareigojimų.„Kredito istorija yra finansiniai įsipareigojimai, mokėjimų istorija už įvairias prekes ir paslaugas, pavyzdžiui, komunalines, ryšio paslaugas, bankines įmokas. Gyventojai su gera kredito istorija turės daugiau galimybių išsinuomoti norimą būstą, o tai įneš daugiau pasitikėjimo šioje rinkoje“, - tvirtina Anatolijus Kisielis, „Creditinfo“ teisininkas.Kreditų biuro duomenimis, pradelstų skolų turi 272.000 gyventojų, o bendra pradelstų paskolų suma yra 3,61 mlrd. Lt. Sparčiausias skolų augimo tempas yra 18-24 metų amžiaus grupėje, o didžiausia skolų suma (1,1 mlrd. Lt) – 25-36 metų amžiaus gyventojų grupėje.575.000 gyventojų yra turėję pradelstų paskolų, tačiau dabar jų neturi.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku