Premjeras užsimena, kad europinė vėžė Vilnių gali pasiekti vėliau

Publikuota: 2014-04-15
Atnaujinta 2015-06-01 11:16
Nuotrauka: Renaldo Jakubausko ("Verslo žinių")
„Verslo žinios“

Premjeras neatmeta, kad europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ atšaka į Vilnių bus projektuojama ir statoma ateityje, naudojant jau kitos europinės finansinės perspektyvos išteklius.

Apie tai Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, pareiškė antradienį interviu LRT radijui.Paklaustas apie šiomis dienomis pareikštą skeptišką Europos Komisijos (EK) nuomonę dėl Lietuvos siekio į „Rail Baltica-2“ projektą įtraukti ir atšaką į Vilnių, Vyriausybės vadovas atsakė: „Prieš kelias dienas lankantis Briuselyje teko susitikti su EK prezidentu Jose Manueliu Barroso ir su juo kalbėtis apie šį projektą.  Ponui Barroso teko išaiškinti, kad buvusios, Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės buvo priimtas sprendimas į projekto sąlygas kažkodėl neįtraukti Vilniaus, nors, mūsų nuomone, valstybės sostinė turi būti sujungta europine vėže su visa likusia Europa.“Premjeras patikino, kad Lietuva „nėra ta šalis, kuri trukdytų projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą“. Ponas Butkevičius informavo, kad dar šią savaitę jo darbo kabinete turėtų įvykti pasitarimas dėl derybų su Latvija ir Estija dėl projektui įgyvendinti reikalingos bendros įmonės steigimo ir dėl Vilniaus įtraukimo į projektą galimybių.„Yra išeitis, kad jeigu keliami tokie kategoriški reikalavimai kol kas neįtraukti Vilniaus, nestabdytume šio projekto įgyvendinimo šiame etape. O Vilnius galėtų būti įtrauktas į naują Europos Sąjungos finansinę perspektyvą“, – paminėjo jis.Premjeras dar kartą pakritikavo buvusią Vyriausybę už tai, kad ji neįtraukė į „Rail Baltica-2“ projektą Lietuvos sostinės. „Labai svarbu, kad Vilnius turėtų europinę vėžę, nes jis generuoja 40% Lietuvos bendrojo vidaus produkto, čia daug krovinių ir keleivių, kurie galėtų Europą pasiekti geležinkeliu. Tas ir turizmui svarbu“, – sakė p. Butkevičius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku