Veiklą pradėjo Verslo praktikų centras

Publikuota: 2014-04-14
Atnaujinta 2015-06-01 13:13
„Verslo žinios“

Šalies aukštosiose mokyklose besikuriant verslumą skatinantiems centrams, neatsilieka ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) Kaune, kur neseniai veiklą pradėjo naujas Verslo praktikų centras.

Pranešama, jog Verslo praktikų centras vykdys įvairias veiklas: inicijuos studentų praktikas, mokymus, kursus, padės steigiant startuolių įmones, vykdys verslo ir universiteto projektus, skatins universiteto studentų ir tyrėjų verslumą.„Iki šiol VDU vykdavo nemažai verslumą skatinančių projektų ar seminarų, kuriuose dalyvaudavo mūsų studentai ir mokslininkai, tačiau šioje srityje trūko nuolatinės, nuoseklios veiklos. Verslo praktikų centras padės šią spragą užpildyti“, – sako prof. Juozas Augutis, mokslo prorektorius.Dr. Osvaldas Stripeikis, naujo centro direktorius teigia, jog mokslininkams ir studentams bus padedama kurti pradedančiąsias (angl. start-up) ir pumpurines (angl. spin-off) įmones.Anot p. Stripeikio, Verslo praktikų centras padės ne tik išgryninti ir komercializuoti potencialias idėjas, bet ir surasti finansavimo šaltinių jų įgyvendinimui. Bus skatinamas bendrų įmonių steigimas, bendradarbiaujant VDU studentams, mokslininkams ir verslo įmonėms.Naujas centras universiteto studentams suteiks galimybę įgyti verslumo įgūdžių, nepriklausomai nuo to, kokią specialybę jie studijuoja. Čia studentai galės gauti konsultacijų karjeros klausimais, sulauks pagalbos ieškant praktikos  vietų verslo įmonėse ir kitose organizacijose.Įmonėms, ieškančioms praktikantų ir darbuotojų, VDU Verslo praktikų centras padės susisiekti su talentingais ir kompetentingais studentais, kurių kontaktai bus registruojami specialioje duomenų bazėje.VŽ yra skelbęs, jog Kauno technologijos universitete veikiančiame Jaunojo verslo vystymo skyriuje „Startup Space“ per pusantrų metų buvo įkurtos 27 naujos įmonės, sukurta 50 prototipų. „Startup Space“ komanda daugiausia (90%) jauniesiems talentams padėjo įkurti uždarųjų akcinių bendrovių, dar 10% - tai mažųjų bendrijų juridinį statusą turinčios įmonės. „Startup Space“ veikia daugiau nei dvejus metus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku