Ultimatumo nepaisyta – protestuotojai toliau užiminėja objektus

Publikuota: 2014-04-14
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
„Verslo žinios“

Ukrainoje pasibaigus šalies vyriausybės nustatytam ultimatumui, prorusiškai nusiteikę aktyvistai nesudėjo ginklų, ir toliau užiminėja objektus Rytinėje šalies dalyje.

Minia protestuotojų užpuolė ir įsiveržė į policijos būstinė Horlivkos mieste, netoli Donecko. Prieš patekdami į pastatą, aktyvistai apmėtė jį akmenimis ir padegė pirmąjį aukštą, praneša „KyivPost“. Netrukus virš pastato buvo iškelta Rusijos vėliava. Oleksandras Turčynovas, Ukrainos laikinasis prezidentas ir Aukščiausiosios Rados vadovas, buvo paskelbęs ultimatumą iki šio ryto prorusiškai nusiteikusiems aktyvistams sudėti ginklus.Kitame mieste, Slovianske, pranešama apie 4 žuvusiuosius.Julija Tymošenko, buvusi šalies premjerė, paragino Ukrainos gyventojus ruoštis visuotinei mobilizacijai ir paragino Vakarus suteikti tiesioginę karinę pagalbą.„Prašau Vakarų lyderių suteikti tiesioginę karinę pagalbą Ukrainos žmonėms, kurie kovoja dėl laisvės ir dėl jos miršta. Aš prašau lyderių veikti“, – p. Tymošenko pranešimą cituoja „KyivPost“.Savo ruožtu Maskva neigia pranešimus, esą ji inicijuojanti neramumus Rytų Ukrainoje. Williamas Hague‘as , Britanijos užsienio reikalų sekretorius, sako, kad Rusijos įsivėlimas kurstant neapykantą Ukrainos Rytuose yra akivaizdus.„Negali būti jokių abejonių, kad tai suplanavo ir įgyvendino Rusija. Nemanau, kad paneigimai apie Rusijos įsivėlimą yra nors kiek patikimi“, – „Reuters“ cituoja p. Hague‘ą, atvykusį į ES užsieni reikalų ministrų susitikimą. Jis  paragino ES šalis pritaikyti Maskvai daugiau sankcijų.Apžvalgininkai prognozuoja, kad vadinamojoje trečiojoje sankcijų fazėje būtų numatyta uždrausti prekybą ir finansinius ryšius su Rusija.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku