Lietuva ragina Rusiją atšaukti karius nuo Ukrainos sienos

Publikuota: 2014-04-14
Atnaujinta 2015-06-01 13:01
 

Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose Raimonda Murmokaitė šiandien JT Saugumo Tarybos posėdyje dėl Ukrainos pabrėžė, kad Lietuva susirūpinusi dėl labai pablogėjusios padėties Rytų Ukrainoje.

„Išorės jėgos ir provokatoriai toliau kursto separatizmą ir neapykantą, destabilizuodami padėtį Rytų Ukrainoje“, –  pabrėžė p. Murmokaitė.Ambasadorė pažymėjo, kad nepaisant prieš kelias savaites skambėjusių Maskvos pažadų, karinė agresija prieš Ukrainą, jos suverenumą, nepriklausomybę ir teritorinį integralumą nesibaigė su Krymo okupacija. Neramumų Rytų Ukrainoje scenarijus pavojingai panašus, akivaizdžios paralelės su įvykiais, pasibaigusiais Krymo okupacija. Kalbėdama Lietuvos vardu ambasadorė pasmerkė separatistinių grupių veiksmus Donecko ir kituose Rytų Ukrainos regionuose, įskaitant Luhanską ir Charkovą.Ponia Murmokaitė pažymėjo, kad Lietuva remia Ukrainos Vyriausybės pastangas teisėtomis priemonėmis spręsti susidariusią pavojingą ir neprognozuojamą situaciją.„Grasinama Ukrainos nepriklausomybei, suverenumui ir teritoriniam integralumui. Primygtinai raginame Rusiją atšaukti savo karius nuo Ukrainos sienos, liautis rėmus separatistines provokatorių grupes ir nutraukti bet kokius veiksmus, nukreiptus destabilizuoti Ukrainą“, – pabrėžė ambasadorė R. Murmokaitė.Balandžio 17 d. Ženevoje rengiamas JAV, Rusijos, Ukrainos ir ES susitikimas yra galimybė krizę spręsti dialogu ir diplomatinėmis priemonėmis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku