Donecko administracijos vadovas: Ukraina jau pradėjo antiteroristinę operaciją

Publikuota: 2014-04-14
Atnaujinta 2015-06-01 13:17
Serhijus Taruta, Donecko srities administracijos vadovas.
Serhijus Taruta, Donecko srities administracijos vadovas. Nuotrauka: „Wikimedia Commons“
 

Antiteroristinė operacija prieš Rytų Ukrainoje veikiančius galimai Rusijos organizuojamus „separatistus“ jau prasidėjo, naujienų agentūra „Interfax“ cituoja Serhijų Tarutą, Donecko srities administracijos vadovas.

Laikas, Ukrainos vyriausybės duotas ginkluotiems asmenims, užėmusiems vyriausybės pastatus Rytų Ukrainoje, baigėsi šiandien 9 val., tačiau, pasak „Reuters“, jokių pasidavimo ženlų nepastebėta.Oleksandras Turčynovas, Ukrainos laikinasis prezidentas ir Rados pirmininkas, vakar davė leidimą „plataus masto antiteroristinei operacijai“, kuri turėtų sugrąžinti rytinių regionų kontrolę Kijevui, rašo „Associated Press“. Jis teigė, kad tie asmenys, kurie nusiginkluos ir paliks užimtus pastatus, nebus persekiojami.Vyriausybė pasibaigus ultimatumui nepateikė jokių komentarų, tačiau p. Taruta, vienas turtingiausių Ukrainos verslininkų, p. Turčynovo kovo mėnesį paskirtas vadovauti Donecko regionui, patvirtino, kad operacija jau prasidėjo. Tiek pačiame Donecke, tiek aplinkiniuose miestuose pranešama apie prorusiškai nusiteikusių asmenų užimtus pastatus.Išplatintame pranešime, kurį cituoja naujienų agentūros, Taruta nepateikė esą vykdomos operacijos detalių. Kaip rašo „Associated Press“, administracijos vadovas negali vykdyti tokių veiksmų, todėl greičiausiai tiesiog vykdo saugumo pajėgų pareigūnų nurodymus.Pasak p. Tarutos, operacijos tikslas yra „ginti taiką ir tvarką mūsų žemėje, kuri šiandien yra iš mūsų ciniškai ir šalatkaujiškai atimta ginkluotų agresyvių fanatikų. Jie yra teroristai ir mes neleisime jiems valdyti mūsų teritorijų.“Užimti ne tik Donecko, bet ir kitų aplinkinių miestų vyriausybiniai pastatai. Ukrainos naujienų agentūros pirmadienį ryte pranešė, kad Slovianske šiandien nušauti keturi žmonės – du saugumo pajėgų pareigūnai ir du civiliai, o Horlivkoje apie 150 asmenų pradeda šturmuoti policijos pastatą. Pareigūnai užsibarikadavo, ruošiasi atremti šturmą. Sekmadienį protestuotojai įsibrovė į Horlivkos miesto tarybą, rašo „Unian“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku