„City Service“: Rusijoje esame nepageidaujami

Publikuota: 2014-04-14
Atnaujinta 2015-06-09 17:10
Jonas Janukėnas
svg svg
Jonas Janukėnas Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo ("Verslo žinios")
 

Praeitą savaitę pranešėte, kad svarstote "City Service" grupei priklausančių bendrovių veiklos tęstinumą ir perspektyvas Rusijoje. Kas paskatino galvoti apie pasitraukimą iš Rusijos rinkos? Iki šiol neturėjome intencijų trauktis iš Rusijos rinkos, tačiau geopolitinė situacija yra įtempta (dėl paaštrėjusio Rusijos ir Ukrainos konflikto – VŽ). Sankt Peterburge iš žmonių, susijusių su valdžios atstovais, sulaukėme neoficialių, nevienareikšmių užuominų, kad jau nebeesame labai pageidaujami toje (Rusijos – VŽ) rinkoje.

Ar spaudimas pasireiškia tik užuominomis, ar jau sulaukėte ir konkrečių veiksmų, darančių neigiamą įtaką bendrovių veiklai? Jei nesuprasime užuominų, manau, kad bus ir konkrečių veiksmų, todėl labai rimtai svarstome, ar tęsti veiklą Rusijoje. Įvykiai gali klostytis labai dinamiškai, tačiau dabar nenorėčiau komentuoti, ar tai gali įvykti labai greitai, ar ne. Priklausys nuo situacijos. Be to, tai, kad turime bendrovių Rusijoje, kenkia įmonės veiklai Lietuvoje. Susiklostė paradoksali situacija: iš vienos pusės, Rusijoje jau nedviprasmiškai sakoma, kad esame nepageidaujami dėl principingos Lietuvos pozicijos (Rusijos ir Ukrainos konflikto atžvilgiu – VŽ), o Lietuvoje keliamos tam tikros idėjos, kad per mus Rusija daro įtaką (Lietuvai – VŽ).

Jau esate pardavę dalį verslo Rusijoje ir pardavimas neigiamai paveikė bendrą įmonių grupės rezultatą. Kaip vertinate dabartinę rinkos situaciją, t.y. ar dabar būtų geras laikas parduoti verslą Rusijoje? Laikas greičiausiai nėra geras, tačiau situacija labiau yra tokia, kad reikia galvoti, ar geriau parduoti verslą, ar tiesiog visko netekti.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Ar esate įvertinę, kaip staigus verslo Rusijoje pardavimas galėtų paveikti visos grupės rezultatus? Verslo pardavimo rezultato negaliu komentuoti, nes jis priklausytų nuo pardavimo kainos, nuo aplinkybių. Apyvarta Rusijos rinkoje 2013 m. buvo 192 mln. Lt, o pelnas prieš palūkanas ir mokesčius buvo apie 1,3 mln. Lt ("City Service" tęstinės veiklos konsoliduotos pajamos pernai sudarė apie 530,4 mln. Lt – VŽ).

Minėjote, kad norite intensyviau plėstis Vidurio ir Vakarų Europos rinkose. Ar be Ispanijos ir Lenkijos, kur jau vykdote veiklą, matote plėtros galimybių, perspektyvų kitose šalyse? Dabar gana aktyviai  ir sėkmingai dirbame Latvijoje, kur dairomės įsigijimo taikinių. Lenkijoje džiugina tiek organinis augimas, tiek įsigijimo galimybės. Apie kitas šalis, kuriose dabar nevykdome veiklos, kol kas negrįsčiau komentuoti. Kol kas neturime konkrečių objektų, kurie mums būtų įdomūs.

Atmetus visas politines peripetijas ir nepalankią geopolitinę situaciją ir vertinant tik ekonominę situaciją, ar veikla Rusijoje apskritai turi perspektyvų? Jei nebūtų politinių aspektų, ar svarstytumėte pasitraukimą iš Rusijos rinkos? Bendra ekonominė situacija Rusijoje nėra labai gera, tačiau, kad ji yra labai prasta, taip pat negalima sakyti. Rusijos užsienio politika yra neprognozuojama, tačiau šalies ekonomika auga, nors ir ne tiek, kiek norėtųsi. Mes veikiame saugesniame verslo sektoriuje, t.y. nesame prabangos prekių pardavėjai, kurių vartotojai gali gana lengvai atsisakyti, kai jų pajamos mažėja. Įmonei mažiau neigiamos įtakos daro ir nuvertėjusi Rusijos valiuta, nes esame paslaugų tiekėja, kuri ir pajamas, ir išlaidas patiria vietine valiuta. Valiutos nuvertėjimo neigiama įtaka dėl konsolidacijos labiausiai matosi grupės rezultatuose.Tačiau yra ir neigiamų aspektų. Pavyzdžiui, vykdydami veiklą pastatų priežiūros ir administravimo srityje, esame priversti naudoti komunalinius resursus. Reguliavimas šioje srityje nėra palankus ir kol kas negerėja.Vertinant tik iš ekonomikos perspektyvų, neturėjome didelių intencijų trauktis iš Rusijos.

Rinkoje buvo tikėtasi, kad gavusi pajamų iš "Ecoservice" pardavimo, "City Service" pasiūlys akcininkams bent 6 mln. Lt dividendų. Valdyba akcininkams siūlo kiek mažesnius dividendus, tačiau ir savų akcijų supirkimo galimybę. Kodėl siūloma rinktis tokį lėšų išmokėjimo variantą? Valdybos siūlymas supirkti savas akcijas iš esmės akcininkų susirinkimui primena, kad egzistuoja rezervas akcijoms supirkti, o jei akcininkų susirinkimas pritars, valdyba turės įgaliojimus spręsti dėl akcijų supirkimo.Viena iš priežasčių, kodėl nesiūlomi didesni dividendai – labai aktyvi naujų įsigijimų paieška. Turime gana dideles plėtros ambicijas, tad įmonei reikalingos tiek skolintos, tiek nuosavos lėšos. Be to, dauguma įmonių, kurias norima įsigyti, yra ne Lietuvoje, tad natūralu, kad tokius įsigijimus finansuoti iš bankų skolintomis lėšomis yra sudėtingiau."City Service" akcijos kotiruojamos "Nasdaq OMX Vilniaus" biržoje. Beveik 64% bendrovės akcijų priklauso UAB "ICOR".

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku