Mobiliojo interneto kaina užsienyje nebeplėšys kišenės

Publikuota: 2014-04-13
Atnaujinta 2015-06-01 13:03
Nuotrauka: Junko Kimura-Matsumoto/Bloomberg
„Verslo žinios“

Nei verslininkams, nei turistams netrukus nebereikės griebtis už galvos išvydus sąskaitą už mobiliojo interneto naudojimą užsienyje. Mobiliojo ryšio operatoriai jau mažina kainas, o juos labiau pasistengti skatins sprendimai, atpiginsiantys duomenų perdavimą kelis ar net keliasdešimt kartų.

Dažnas žmogus, kirtęs užsienio valstybės sieną, skuba išjungti mobilųjį internetą, o prireikus pasitikrinti paštą ar pasinaudoti internetu ieško kavinių, viešbučių ar kitų taškų, kur yra belaidžio interneto (WiFi) prieiga.Ne kartą kelis nulius turinčią mobiliojo ryšio užsienio valstybėse sąskaitą padengęs Ilja Laursas, mobiliųjų programėlių UAB „GetJar“ įkūrėjas ir investuotojas, nusprendė investuoti į pradedančiosios lietuvių UAB „Cheap Data Communications“ sukurtą sprendimą, leidžiantį užsienyje pigiau naudotis mobiliaisiais duomenimis.„Ruošiamės produktą paleisti Baltijos šalyse, po kelių savaičių jis jau turėtų veikti. Tikimės, kad sėkmingai jį pristatę galėsime plėstis“, – planuoja verslininkas ir užsimena, kad „Cheap Data Communications“ derasi su bent 70-ia užsienio mobiliojo ryšio operatorių.Pradedančiosios įmonės sukurtas sprendimas keliaujantiems svečioje šalyje leis prisijungti prie pasirinkto operatoriaus tinklo nekeičiant nei SIM kortelės, nei telefono numerio ir tiesiog įsigyti pasirinktą mobiliųjų duomenų paketą pagal savo poreikius. Mobiliųjų duomenų rinka, anot p. Laurso, dabar nesureguliuota ir duomenų kainos vartotojams neturi loginio pagrindo. Jis skaičiuoja, kad įgyvendinamas sprendimas leistų mobiliojo interneto kainas užsienyje sumažinti nuo keliolikos iki keliasdešimties kartų, o daliai smulkesnių operatorių toks sprendimas leistų pritraukti naujų klientų ir papildomų pajamų. Tačiau kita dalis operatorių neslepia nepasitenkinimo dėl galbūt mažėsiančio uždarbio iš mobiliojo interneto.„Operatorių daug, nuomonių ir reakcijų – taip pat. Pradedant pareiškimu, kad su mumis nesiruošiama derėtis, kad mes žudome jų rinką ir jie nepasirengę atiduoti mums tokių didelių įkainių, iki kitų operatorių noro bendradarbiauti ir supratimo, jog ilgainiui tokia kainodara niekur nenuves, nes klientai tiesiog išjungia mobilųjį internetą“, – pasakoja investuotojas.Ponas Laursas prisimena, kad pačiam yra tekę mokėti 50 USD už megabaitą duomenų, o tai, kaip skaičiuoja jis, yra dviejų interneto puslapių atvertimas. Tokia padėtis, anot jo, nenormali, ir ją būtina keisti. Pašnekovas nesistebi, kad daliai operatorių tokia iniciatyva nepatinka – kone kiekvienoje šalyje yra didieji operatoriai, kurie gauna liūto dalį pajamų iš mobiliojo interneto, ir yra smulkieji, kurie tų pajamų beveik nemato. Šie, kaip sako p. Laursas, bus patenkinti, nes „Cheap Data Communications“ jiems atves naujų klientų.

Taupys tūkstančius

Kol kas „Cheap Data Communications“ produktas veiks tik Baltijos šalyse, o juo naudotis bus leista ribotam skaičiui keliautojų. Pradedančioji įmonė pasirašė susitarimą tik su keliais užsienio operatoriais, kurių klientams, keliaujantiems į Lietuvą, Latviją ar Estiją, bus galima išmėginti pigesnį mobilųjį internetą. Lietuvoje prie iniciatyvos prisijungė „Bitė Lietuva“, o kas leis naudotis pigesniu mobiliuoju internetu kitose Baltijos šalyse, p. Laursas neatskleidžia.„Viskas, kas susiję su operatoriais ir tinklais, yra kruopštus ir lėtas darbas. Negalime sau leisti padaryti ko nors ne taip, mūsų darbas prilygsta gyvo paciento smegenų operacijai – turime integruotis į veikiančius tinklus“, – lygina verslininkas.Per šiuos metus žadama produktą išbandyti nedidelėje vartotojų grupėje ir įsitikinti, kad visos funkcijos veikia, o kitąmet, kaip tikisi verslininkas, paslauga bus prieinama visiems norintiems. Tarp 70 operatorių, su kuriais „Cheap Data Communications“ derasi, yra operatorių nuo Jungtinių Amerikos Valstijų iki Azijos. Paslaugos paklausa didžiausia šalyse, į kurias dažniausiai vykstama, todėl plėstis į jas planuojama pirmiausia.„Mes žadame pasiūlyti paslaugą už 5 EUR per dieną suteikti neribotą interneto prieigą keliautojui“, – planus atskleidžia pašnekovas.Jis skaičiuoja, kad keliaudamas pats per dieną „sudegina“ maždaug 1 gigabaitą duomenų, nes dažnai tikrina paštą, naršo internete ir pan. Rusijoje ir panašiose šalyse toks kiekis duomenų galėtų kainuoti apie 10.000 Lt, netgi keliaujant Europoje, kur operatoriai už megabaitą duomenų prašo apie 2 litus, gigabaitas kainuotų apie 2.000 Lt.

Konkurentų yra

Tomas Martūnas, mobiliųjų programėlių kūrimo UAB „App Camp“ vadovas, pasakoja, jog tendencija, kad išmaniaisiais įrenginiais besinaudojantys klientai nori pasiekti kuo daugiau informacijos nenaudodami mobiliojo interneto, išlieka.„Pavyzdžiui, mūsų kurtą programėlę „Smart Druskininkai“ žmonės naudoja ne tik viešbučiuose, kur yra belaidis internetas, jie nori ir žemėlapių, gidų, kurie veikia nenaudodami mobiliųjų duomenų. Tą patį pastebime ir su programėlėmis Vilniuje. Problema nėra opi, bet vartotojai pageidauja naudotis programėlėmis nesijungdami prie mobiliojo interneto“, – aiškina p. Martūnas.Anot jo, yra du būdai. Vienas – programėlių kūrėjai gali galvoti, kaip kuo daugiau duomenų sudėti į režimą „atjungta“, kitas – operatoriai taip pat privalo rūpintis gera vartotojų patirtimi ir nedidelėmis sąskaitomis. Ponas Martūnas skaičiuoja, kad pasaulyje priemonių, panašių į „Cheap Data Communications“, yra bent 40, tad tik laiko klausimas, kas pirmas pasiūlys vartotojams patogų ir veiksmingą sprendimą. Pašnekovas neabejoja, kad bendrovė, sugebėsianti atpiginti mobilųjį internetą, tikrai ras vartotojų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

Tikina, kad nebrangu

Kad mobiliojo interneto skvarba tiek keliaujant Lietuvoje, tiek užsienyje yra per maža ir ją reikėtų didinti, įsitikinęs Pranas Kuisys, UAB „Bitė Lietuva“ rinkodaros direktorius. Tai viena priežasčių, kodėl telekomunikacijų bendrovė prisijungė prie „Cheap Data Communications“ iniciatyvos.„Populiarinsime savo mobiliojo interneto tinklą didesniam klientų būriui, be to, įgysime daugiau patirties aptarnaudami užsienio klientus, kurie mūsų tinklu naudosis pradedančiosios įmonės siūlomu būdu“, – mato naudą p. Kuisys.Vertindami, kaip užsienio klientai naudoja „Bitės“ tiekiamą mobilųjį internetą, bendrovės atstovai pastebi, kad dauguma verslo klientų savo poreikių neriboja ir elgiasi panašiai kaip namų rinkoje. Privatūs vartotojai mobiliuoju internetu naudojasi gerokai mažiau, jie dažniau ieško belaidžio interneto prieigos. Panašus „Bitės“ klientų elgesys ir išvykus į užsienį.Vis dėlto nuomonę, kad mobiliojo interneto kaina užsienio šalyse labai didelė, p. Kuisys vadina pasenusia. Anot jo, į užsienio šalis vykstantys bendrovės klientai tam gali pasiruošti iš anksto – užsisakyti tarptinklinių duomenų paslaugą (angl. roaming) ir taip sumažinti savo sąskaitas. Taip pat galima pasirinkti tinkamiausią bendrovės pasiūlymą ir, pavyzdžiui, 150 megabaitų mobiliojo interneto duomenų Honkonge gauti už 150 Lt.

Skambinti svarbiau

UAB „Tele2“ komunikacijos direktorius Andrius Baranauskas įsitikinęs, kad kosminių sąskaitų už netyčinį prisijungimą prie mobiliojo interneto užsienyje keliautojai gali nesibaiminti, nes kiekvienam vartotojui bendrovė suteikia kredito limitą, kuris yra tikrinamas kelis kartus per parą. Pasiekus didžiausią leistiną ribą, paslaugų teikimas apribojamas.„Nereikia manyti, kad išvykęs į užsienį žmogus naudojasi tik internetu. Interneto prieigos taškų galima rasti viešbutyje, oro uoste, kavinėse – jis tikrai prieinamas, juo galima daug kur pasinaudoti. Bet mobilusis ryšys yra būtinybė. Atvažiavęs į svetimą šalį žmogus net negalvoja, kokie yra tarifai, jis tiesiog su jais susitaiko“, – sako „Tele2“ atstovas.Ponas Baranauskas neneigia, kad mobiliojo interneto naudojimo aktyvumą tiesiogiai lemia kaina. Tarkim, Turkijoje 1 megabaitas duomenų gali kainuoti 30 Lt, o Lietuvoje už tokią pat sumą galima gauti ir 5 gigabaitus. Vis dėlto, pabrėžia „Tele2“ atstovas, tarifus nustato tos šalies, į kurią vykstama, operatoriai ir kainos yra derybų klausimas.

Šis straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Alibaba“ pranešė apie 60% mžesnį pelną 2021 m.

Kinijos elektroninės prekybos milžinė „Alibaba“ ketvirtadienį pranešė apie 59% susitraukusį pelną praėjusiais...

Inovacijos
17:28
Taivano ekonomikos viceministras: su Lietuva mus suartino Kinijos politika

Lietuvoje viešintis Taivano ekonomikos viceministras sako, kad jo šalies ekonominę partnerystę su Lietuva...

„Broadcom“ už 61 mlrd. USD perka „VMware“

JAV lustų gamintoja „Broadcom“ ketvirtadienį paskelbė ketinanti už 61 mlrd. USD įsigyti debesijos paslaugų...

Inovacijos
15:28
Žvilgsnis už Nigerijos „princų“: kaip „TeleSoftas“ atsidūrė Abudžoje Premium

Ryšį su Nigerija „TeleSoftas“ užmezgė dar prieš pandemiją, 2019 m. Bendrovė tuomet dalyvavo organizacijos...

Inovacijos
15:07
Išrinkti geidžiamiausi Lietuvos darbdaviai 1

Šiemet geidžiamiausiu darbdaviu paskelbta lietuvių įkurta JAV programavimo paslaugų įmonė „DevBridge LT“.

Vadyba
13:37
Nauji fabrikai: tarp žaliavų stygiaus ir pašokusios paklausos Premium

Jeigu visi šiemet planuojami investiciniai projektai bus įgyvendinti, Lietuvoje atsiras ir daugiau tradicinės...

Pramonė
11:04
„Nvidia“ pranoko lūkesčius, bet perspėjo apie išlaidų karpymą

Grafikos procesorių gamintoja „Nvidia“ pirmąjį ketvirtį pranoko analitikų lūkesčius pagal pelno ir pajamų...

Inovacijos
10:12
Tvarios sunkiosios transporto priemonės: pasiūlos yra, bet infrastruktūra buksuoja Premium

Europai vis drąsiau žygiuojant Žaliuoju kursu, tvarius sprendimus siūlo ir sunkiojo transporto gamintojai.

Logistika
05:45
„SpaceX“ prieš „Boeing“: kaip E. Musko įmonė aplenkė aviacijos milžinę Premium 1

Praėjusį savaitgalį „Boeing“ bepilotis erdvėlaivis „Starliner“ po daugiau nei dvejus metus trukusių bandymų...

Inovacijos
2022.05.25
Davose su „Google“ ir „Meta“ atstovais susitikęs G. Nausėda pakvietė bendroves plėstis Lietuvoje

Gitanas Nausėda, prezidentas, paragino JAV informacinių technologijų gigantę „Google“ ir JAV socialinių...

Verslo aplinka
2022.05.25
Ispanija gręžiasi į puslaidininkių pramonę 3

Ispanijos vyriausybė patvirtino 12,25 mlrd. Eur investicijų į puslaidininkių pramonę planą, iš kurių 9,3...

Inovacijos
2022.05.25
Išrinkta geriausia metų jaunoji bendrovė: gamina tvarų produktą ir meta iššūkį Europai Verslo tribūna

Iš beveik 900 jaunųjų bendrovių – mokinių mokomųjų verslų – Nacionalinėje „accelerator_x“ programos eXpo...

Puslaidininkių gamintojai optimizmo žeria nedaug: lustai šiemet turėtų brangti toliau

Lustai – kone visuose šiuolaikiniuose elektroniniuose prietaisuose naudojami komponentai – šiemet turėtų...

Inovacijos
2022.05.24
Į Lietuvą ateina Taivano fintech įmonė 1

Lietuvoje kuriasi Taivano finansų technologijų įmonė „Xrex“ – ji teiks kriptovaliutos keitimo bei virtualios...

Inovacijos
2022.05.24
Jauno verslo formulė: rėmėsi mokslu, augo 10 kartų ir neatsigina investuotojų Premium

Kosmetikos ir odos priežiūros priemonių prekės ženklas „Math Scientific“ antraisiais metais šovė į viršų 10...

Gazelė
2022.05.24
„Samsung“ pristatė 356 mlrd. USD investicijų planą

Pietų Korėjos technologijų milžinė „Samsung“ antradienį pristatė 356 mlrd. USD vertės investicijų planą,...

Inovacijos
2022.05.24
Skaitmeninio pastato dvynio poreikis – nuo projektavimo iki aptarnavimo Verslo tribūna

Skaitmeninių dvynių (angl. Digital Twin) – skaitmenizuotų, duomenimis paremtų realaus objekto virtualių 3D...

Tvarūs sprendimai
2022.05.24
50% pajamas pernai didinusi „CityBee“ ieško naujų automobilių Premium 8

Didžiausia trumpalaikės nuomos platforma Baltijos šalyse pernai pasiekė istorinį pajamų rekordą, toliau...

Logistika
2022.05.24
IT ekspertas pataria, kaip išsirinkti jūsų įmonei tinkamiausią Debesijos tipą Verslo tribūna 1

Verslo plėtros sprendimų ieškančios įmonės vis dažniau renkasi debesijos paslaugas, nes tai yra efektyvesnė...

Interneto svetainė – svarbus verslo plėtros variklis Verslo tribūna

Šiandieninis verslas be interneto svetainės sunkiai įsivaizduojamas. Jei klientai greitai ir patogiai neranda...

Inovacijos
2022.05.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku