Referendumas dėl žemės – ne anksčiau nei vidurvasarį

Publikuota: 2014-03-07
Atnaujinta 2015-06-01 10:58
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Valdančioji koalicija planuoja, kad referendumas dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams galbūt įvyks birželio pabaigoje, jeigu dėl šio referendumo formuluotės nebus kreiptasi įvertinimo į Konstitucinį Teismą (KT).

Penktadienį valdančiųjų politinė taryba svarstė savo poziciją dėl piliečių iniciatyvos surengti referendumą dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams.„Planuojame, kad jau pirmadienį, pirmąją pavasario sesijos dieną bus įvykdytas Seimui nutarimo projekto dėl referendumo paskelbimo pateikimas. Bus Teisės ir teisėtvarkos komiteto teikimu sudaryta ekspertų grupė, kuri bus įpareigota iki kovo pabaigos pateikti išvadą dėl Referendumo įstatymo taikymo“, – po politinės tarybos posėdžio sakė Loreta Graužinienė, Seimo pirmininkė.Anot jos, gavus ekspertų išvadą Seimas spręs, ar paskelbti referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Numatoma, kad preliminari tokio referendumo surengimo data – birželio 29 d.Ponia Graužinienė sakė, kad teisiškai jau nebespėjama tokio referendumo paskelbti gegužės 25 d., kai vyks Europos Parlamento rinkimai, todėl jis ir nusikelia į vasarą.Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, pabrėžė, kad referendumas bus skelbiamas tik tuo atveju, jeigu ekspertai pateiks teigiamą išvadą dėl jo paskelbimo. „Ekspertai turės teisiškai įvertinti referendumo formuluotę ir pasakyti, ką toliau darytume. Jeigu jie pasakys, kad yra abejonių dėl formuluotės konstitucingumo ir dėl to reikia kreiptis į KT, tai taip ir bus padaryta“, – aiškino p. Butkevičius.Jeigu referendumas bus paskelbtas, jis bus laikomas įvykusiu tik tuo atveju, jeigu į balsavimą susirinks ne mažiau kaip pusė visų registruotų rinkėjų. Politikai sutinka, kad vasarą tokio žmonių aktyvumo bus nelengva pasiekti. Tačiau, kaip sakė Tvarkos ir teisingumo partijos lyderis Rolandas Paksas, „viskas priklausys nuo agitacijos ir informacijos“.Seimo pirmininkė taip pat pranešė, kad jau netrukus parlamentarus pasieks liberalizuotos žemės rinkos apsaugos įstatymo projektas, kuris bus priimtas ir įsigalios gegužės 1 d., kai žemę bus leista pardavinėti užsieniečiams.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku