Rinkimų dieną – ir referendumas, bet ne dėl žemės pardavimo užsieniečiams

Publikuota: 2014-03-07
Atnaujinta 2015-06-01 13:01
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Kitos savaitės pradžioje Seimas turėtų balsuoti, ar kartu su prezidento rinkimais gegužę rengti referendumą dėl piliečių parašų skaičiaus, reikalingo referendumui inicijuoti, sumažinimo.

Pirmadienį Seimas pradės eilinę pavasario sesiją. Jau paskelbtas pirmosios sesijos dienos darbotvarkės projektas.Be kita ko, į ją įtrauktas balsavimas dėl Seimo nutarimo projekto dėl referendumo paskelbimo š.m. gegužės 11 d., tai yra tą pačią dieną, kai vyks prezidento rinkimai. Šiame referendume ketinama pasiūlyti rinkėjams balsuoti dėl dviejų Konstitucijos straipsnių pataisų, nustatančių, kiek reikia surinkti piliečių parašų, kad būtų inicijuotas referendumas.Šiuo metu Konstitucija nustato, kad referendumą surengti gali ne mažiau kaip 300.000 rinkėjų. Siūloma balsuoti už tai, kad ši kartelė būtų nuleista iki 200.000 parašų.Pirmadienis yra paskutinė diena, kai Seimas gali priimti nutarimą dėl referendumo gegužės 11-ąją paskelbimo.Jeigu nutarimui Seimo nariai pritars, Vyriausioji rinkimų komisija bus įpareigota kartu su prezidento rinkimais pasirengti ir referendumui.Norint, kad siūloma konstitucinė pataisa referendume būtų priimta, visuotiniame balsavime turi dalyvauti ne mažiau kaip pusė visų rinkėjų ir už pateiktąją Konstitucijos pataisą turi balsuoti ne mažiau kaip pusė visų Lietuvoje įregistruotų rinkėjų.Pirmajame Seimo sesijos plenariniame posėdyje pirmadienį taip pat numatoma pateikti nutarimą dėl referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams surengimo. Tačiau parlamentarai pirmiausia spręs, ar toks piliečių iniciatyva rengiamas referendumas atitiks šalies Konstituciją.Tik vėliau turėtų būti balsuojama, ar surengti tokį referendumą, todėl, jeigu jis įvyks, bus surengtas ne anksčiau kaip vasarą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku