Paršeliai „Merkio agrofirmoje“ bus naikinami

Publikuota: 2014-03-07
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
Nuotrauka: Algimanto Barzdžiaus ("Verslo žinios")
 

Premjero Algirdo Butkevičiaus ir Lietuvos kiaulių augintojų susitikime nuspręsta, kad Žemės ūkio ministerija iki pirmadienio privalo sukurti kompensacijų "Merkio agrofirmai" ir kitoms į apsauginę kiaulių maro zoną patekusioms įmonėms, tvarką.

Apie 7.000 paršelių, kurių ši bendrovė negali nei išmaitinti, nei savarankiškai sunaikinti, bus naikinami."Tikiuosi, kad nereikės imituoti skerdimo, kad būtų galima gauti kompensaciją. Kiek kainuos darbas ir kas už tai mokės iki pirmadienio turės nuspręsti ministerija", – sako pasitarime dalyvavęs Algis Baravykas, Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius.Žemės ūkio bei Finansų ministerijoms pavesta rasti lėšų kompensacijoms už kiaules mokėti.Kova su afrikiniu kiaulių maru ir apsaugos zonos, kurioje negali likti kiaulių, į neviltį stumia „Merkio“ agrofirmą.Šalčininkų savivaldybėje kiaulių kompleksą valdanti bendrovė, kurios specializacija – paršelių auginimas ir pardavimas, atsidūrė tarp girnų: kompleksą reikia uždaryti, tačiau tam būtina parduoti paršelius, kurių nebuferinėje zonoje dirbančios įmonės pirkti nenori. Paršeliai turi būti specialiai pažymėti ir užaugę iki bekono bus galimi realizuoti tik vidaus rinkoje. Nenori imtis skersti ir skerdyklos. Iš ką tik gimusių paršelių mėsos nedaug.„Įstrigome – dabar nei priekin, nei atgal. Buvome nusprendę kiaules naikinti, tačiau Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, regis, linkusi leisti išvežti visą bandą, bet jas nupirkęs kompleksas taip pat turės laikytis įvairių ribojimų. Naikinimui jie taip pat prieštarauja, nes gali nemokėti kompensacijų“, – rūpesčiais dalijasi Kęstutis Radziulis, „Nemateko“ įmonių grupei priklausančios UAB „Merkio“ agrofirmos direktorius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku