Britų pamokos ir patarimai, kaip pradėti verslą

Publikuota: 2014-03-07
Atnaujinta 2015-06-09 17:10
svg svg
Nuotrauka: Shaun Curry ("Bloomberg")
 

Globalia erdve virtusiame šiandieniniame technologijų pasaulyje net pradedančiosios įmonės nebeišsitenka vien namų rinkoje. Dažnas entuziastas, savo idėjas kūnu verčiantis Lietuvoje, kllientų iš karto ieško užsienyje.

Sėkmės pavyzdžių turime. Tarp jų – „Rubbee“, nedidelę kilnojamąją elektros pavarą dviračiams sukūrusi kauniečių komanda. „Rubbee Ltd.“ registruota Jungtinės Karalystės (JK) sostinėje Londone. Ten dirbanti komanda prižiūri logistiką, pardavimą ir kitas tarptautines operacijas. O Kaune vykdoma gamyba ir tobulinamas produktas.Tačiau toli gražu ne kiekvienas pradedantysis verslininkas žino, kur kreiptis ir nuo ko pradėti veiklą svetimoje šalyje, kaip rasti partnerių, bendraminčių ar tų, kurie patartų ir pasidalytų patirtimi.

Kaip įsikurti JK Į šį ir kitus Lietuvos pradedančiųjų ir jau veikiančių jaunų įmonių klausimus atsakė Vilniuje viešintys britų verslininkai.Verslams į JK ir kitas pasaulio rinkas įžengti padedančios britų vyriausybės organizacijos „UK Trade & Investment“ organizuotame renginyje „The Great Entrepreneurs Roadshow Vilnius“ pristatyta verslo aplinka JK, taip pat nuo 2004 m. veikianti verslumo programa „The Global Entrepreneur Programme“.Renginyje britų verslininkai lietuviams taip pat pažėrė patarimų apie kasdienės veiklos subtilybes, pavyzdžiui, kaip atidaryti sąskaitą banke, kaip įforminti visus reikiamus dokumentus ir į kurį teisininką ar kitą savo srities specialistą kreiptis prireikus konsultacijų.Anot dalyvių, popietinėse verslo mentorystės sesijose būta ne tik techninių patarimų, bet ir tam tikrų susitarimų bendradarbiauti. Tačiau kol nepasirašytos sutartys, kaip įprasta, susitarimai neviešinami.

Stipriausius traukia pas save „UK Trade & Investment“ teigimu, JK paprasta ir nebrangu pradėti verslą, o jau jį įkūrus – paprasčiau užauginti ir plėsti nei kitur pasaulyje tiek dėl mažų mokesčių, tiek dėl patogios geografinės padėties ir gero investicinio bei verslo klimato. Organizacija skaičiuoja, kad Londone veikia daugiausia įvairių įmonių centrinių biurų nei kur kitur Europoje.„UK Trade & Investment“ ypač laukia tokių verslų, kurie turi stiprių, modernių idėjų. Parama joms įgyvendinti skiriama taip: pristačius idėją, mentorių komanda svarsto, kas ją gali paremti arba, kaip sako organizatoriai, tam tikram laikui „įsivaikinti“ ir globoti.Kartais bendradarbiaujama su pačiais mentoriais ir jų kompanijomis, o kartais – su mentorių pažįstamais verslininkais iš išorės.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Patirtis

Gediminas Nemanis, „Rubbee Ltd.“ įkūrėjas ir projektų vadovas: „Įmonę Londone iš esmės įkūrėme dėl „Kickstarter“. Iš Londono lengviau startuoti į tarptautines rinkas ir būti pastebėtiems. Mes viską darėme savo jėgomis. Įmonę Londone padėjo įkurti ten gyvenantis kolega. Iš tikrųjų viskas ten gana paprasta, britų sistema puikiai veikia, todėl nesunku įmonę ir įkurti, ir administruoti. Aišku, kai moki, netrunki. Mes turėjome žmogų, kuris moka. Bet jeigu su JK teisine, administracine ir verslo aplinka žmogus visiškai nesusipažinęs, problemų gali kilti.Tokios iniciatyvos kaip „The Great Entrepreneurs Roadshow Vilnius“ gali atidaryti daug durų, suteikti reikalingų kontaktų.“

Patarimai

Eva K. Ponomarjov, „UK Trade & Investment Baltic‘s“ Investicijų skyriaus vadovė * Prieš keliaudami kurti įmonės į Jungtinę Karalystę, susipažinkite su „The Global Entrepreneur“ ir „Sirius“ verslo skatinimo programomis, jos padeda gauti finansavimą bent metams.* Taip pat rekomenduojama pasitarti su JK „UK Trade & Investment Baltic‘s“ Prekybos ir investicijų skyriumi Taline arba JK ambasada Vilniuje. Ten dirbantys asmenys atsakys į visus mokestinius klausimus ir paaiškins, kokių leidimų ir dokumentų reikia konkrečiai veiklai pradėti ir plėtoti.* Įmonę JK galima įkurti per pusdienį, neišeinant iš namų, svetainėje: „http://www.companieshouse.gov.uk“Įmonės registracija kainuoja 18 GBP (apie 76 Lt).* Taip pat siūloma susipažinti su iniciatyva „Patentų dėžė“. Ji inovatyvioms įmonėms suteikia galimybę mokėti mažesnį – tesieksiantį 10% – pelno mokestį.„http://www.hmrc.gov.uk/ct/forms-rates/claims/patent-box.htm“* Jei reikia nebrangios darbo jėgos, rekomenduojama pasižvalgyti universitetuose.* Taip pat siūloma suformuoti tarptautinę skirtingomis kalbomis bendrauti galinčių žmonių komandą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku