Linkevičius: Lietuvos ambasadorius lieka Kryme, tęs pastangas aiškintis situaciją

Publikuota: 2014-03-06
Atnaujinta 2015-06-01 13:12
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Užsienio reikalų ministras sako nesąs nustebintas, kad Lietuvos ambasadorius Ukrainoje nebuvo įleistas į vieną karinių dalinių Kryme. Tačiau, anot ministro Lino Linkevičiaus, bus tęsiamos pastangos išsiaiškinti realią situaciją regione.

Žurnalistų paklaustas, kaip komentuotų tai, kad Lietuvos ambasadorius Petras Vaitiekūnas nebuvo rusų kariškių įleistas į vieną Kryme užimtą karinę bazę, p. Linkevičius ketvirtadienį sakė: „Tiesą sakant, nesu nustebintas. Juk žinome, kad net atitinkamus įgaliojimus turintys kariniai stebėtojai šiomis dienomis nebuvo įleisti. Mes toliau darysime ką galėsime, kad kažkiek išsiaiškintume tą situaciją, kad pralaužtume tą propagandinį šarvą. Ambasadorius lieka Kryme dar kurį laiką, dirbs toliau, dės pastangas susitikti su atitinkamais pareigūnais ir aiškintis situaciją.“Anot ministro, agresiją prieš Ukrainą pradėjusi Rusija pati turi būti suinteresuota tęsti dialogą su Vakarais ir kartu pradėti bendravimą su naująja Ukrainos valdžia.„Kol kas tarp Rusijos ir naujos Ukrainos valdžios nėra kontakto. Tai nėra gerai. Nes nesikalbėjimas nėra išeitis iš situacijos“, – tikino p. Linkevičius.Jis atkreipė dėmesį, kad Kijevas mielai susėstų prie derybų stalo su Maskva, tačiau pastaroji to nenori.„Rusija turėtų suvokti, kad visa tai pradėjusi ji patirs didžiulius praradimus. Jau dabar matome, kas darosi su rusų ekonomika. Vien „Gazprom“ akcijos 18% krito. Tai rimtas įspėjimas“, – sakė diplomatijos vadovas.Tuo metu naujajai Ukrainos valdžiai, pasak p. Linkevičiaus, turi būti padėta ne tik stipriai remiant šios valstybės teritorinį vientisumą, bet ir finansiškai palaikant ukrainiečius.„Tarptautinės institucijos – Valiutos fondas, Europos Sąjunga, kitos – derina greitą ir efektyvų paramos Ukrainai paketą. Žinoma, ta parama galima tik tuo atveju, jeigu bus vykdomos atitinkamos reformos. Tada bus galima apie apie eurointegracinius reikalus kalbėtis su Kijevu. Dabar Vakarų paramos Ukrainai skaičiai įvardinti, šaltiniai irgi rastiu, visi tie dalykai dabar aprobuojami ir parama pajudės“, – tvirtino ministras.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku