Grybauskaitė: Rusija siekia pokario sienų peržiūros

Publikuota: 2014-03-06
Atnaujinta 2015-06-01 13:00
Nuotrauka: Roberto Dačkaus (Prezidentūros)
 

Situacija Ukrainoje demonstruoja Rusijos siekį peržiūrėti valstybių sienas, susiformavusias Europoje po Antrojo pasaulinio karo. Apie tai ketvirtadienį Briuselyje pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak jos, Europa turi pasiųsti signalą pati sau ir suvokti, kas vyksta iš tiesų. „Mes turime kalbėti apie pavojų, kuri gresia Europai. Bandoma perbraižyti pokario žemėlapį, valstybių sienas. Tai signalas, kurį dabar siunčia Rusija. Po Ukrainos bus Moldova, po to bus dar kokia nors valstybė. Tai yra agresijos aktai – štai, kas vyksta Europoje ir mes tai turime suprasti“, – kalbėjo Lietuvos vadovė, praneša LRT televizija.Ji taip pat priminė, kad praėjusią savaitę Rusija surengė iš anksto neskelbtas karines pratybas prie sienų su Lietuva ir Lenkija. „Mes tai suprantame kaip jėgos demonstravimą, kaip neprognozuojamo Rusijos elgesio demonstravimą“, – sakė p. Grybauskaitė.Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai ketvirtadienį susirinko Briuselyje svarstyti įtemptos situacijos Ukrainoje, patiriančioje Rusijos agresiją.Pasak p. Grybauskaitės, ES parama Ukrainai šiuo metu yra ypač svarbi siekiant stabilizuoti padėtį regione. ES imasi konkrečių veiksmų – Ukrainai per kelerius metus žadama skirti 11 mlrd. EUR dydžio finansinę pagalbą. Taip pat tarp ES ir Ukrainos bus skatinama prekyba ir investicijos. Be to, bus siekiama užtikrinti Ukrainos energetinio tiekimo saugumą.Europos vadovai aptarė ir tarptautinių stebėjimo misijų siuntimą į Krymą. Lietuvos prezidentė pabrėžė, kad šios misijos yra labai svarbios, nes leis objektyviai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir padės paruošti pagrindą politiniam dialogui, kuris būtinas ieškant taikaus situacijos sprendimo.


ES jau įšaldė buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir dar 17 asmenų, įtariamų prievartos ir jėgos prieš taikius protestuotojus panaudojimu ir žmogaus teisių pažeidimais, turtą. Lietuva šiems asmenims uždraudė įvažiuoti į šalies teritoriją.Briuselyje ES vadovai taip pat aptarė visos Europos saugumą ir galimas jo stiprinimo priemones.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku