JAV skelbia vizų apribojimus, ES lyderiai nesutaria dėl atsako Rusijai

Publikuota: 2014-03-06
Atnaujinta 2015-06-01 13:14
svg svg
Nuotrauka: Hannelore Foerster ("Bloomberg")
„Verslo žinios“

Briuselyje vykstančiame neeiliniame susirinkime ES šalių vadovai neranda bendros pozicijos, ar teišspausdinti susirūpinimą reiškiantį pareiškimą, ar paskelbti Rusijai sankcijas. Vakarų šalys pasisako už tai, kad Rusijai būtų duota daugiau laiko patraukti karines pajėgas. Tuo metu JAV paskelbė vizų apribojimus „pareigūnams ir asmenimis“, susijusiems su „grėsme Ukrainos suverenumui ir teritorijos integralumui“.

Tačiau nėra aišku, ką palies šie suvaržymai. Baltųjų rūmų išplatintame pranešime teigiama, kad įsakymas „yra lankstus įrankis, kuris leis JAV pritaikyti sankcijas labiausiai su nestabilia padėtimi Ukrainoje susijusiems asmenims, tarp jų - ir atsakingiems už intervenciją į Krymą“.

ES neapsisprendžia

Kaip praneša „Bloomberg“, ES šalių susitikimas prasidėjo Rytų Europos šalims raginant užimti griežtą poziciją, o Vakarų narėms siūlant suteikti Rusijai daugiau laiko atitraukti pajėgas iš Krymo ir tik paskui galvoti apie sankcijų įvedimą.Dar prieš prasidedantį susitikimą Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidentė, užsienio žiniasklaidai sakė, kad bendros, sutartinės žinios Rusijai tarp ES šalių nėra.„Tapdama neprognozuojama, Rusija bando išgąsdinti visą Europą, jie bando perbraižyti pokario žemėlapį Europoje“, – sakė p. Grybauskaitė.Tačiau Vakarų šalių vadovai kalbėjo apie tai, kad prieš paskelbiant sankcijas, Rusijai reikia duoti laiko atitraukti karines pajėgas.„ES reikia duoti galimybę neeskaluoti (konflikto – VŽ)“,– sakė Markas Rutte, Nyderlandų premjeras.Werneris Faymannas, Austrijos kancleris, pasak agentūros, kalbėjo apie galimybę ieškoti būdų išvengti eskalacijos ir įtraukti į sprendimo procesą Rusiją. Xavieras Bettelis, Liuksemburgo premjeras pasiūlė dar palūkėti porą savaičių iki suplanuoto viršūnių susitikimo datos ir tada kalbėti apie sankcijas.Kiek anksčiau JAV paragino Europą įvesti Rusijai sankcijas. Ką tik paskelbta, kad Vašingtonas nusprendė įvesti kelionių apribojimus asmenims, susijusiems su neramumais Ukrainoje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku