Beveik trisdešimtyje partijų – daugiau kaip 100.000 narių

Publikuota: 2014-03-06
Atnaujinta 2015-06-01 13:16
„Verslo žinios“

Teisingumo ministerija ketvirtadienį informavo Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kad 29 Lietuvoje veikiančios politinės partijos pateikė savo narių sąrašus.

Šioms politinėms partijoms, pasak ministerijos pranešimo, priklauso 112.218 narių. Pernai tuo pačiu metu politinėms partijoms priklausė 114.102 nariai.Vadovaujantis Politinių partijų įstatymu visos partijos kasmet iki kovo 1 d. ir iki spalio 1 d. privalo pateikti savo partijos narių sąrašus Teisingumo ministerijai. Pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais ir Gyventojų registro bei Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis, patikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose.Partijų narių sąrašų iki šiol nepateikė 10 partijų: Lietuvos humanistų partija, Lietuvos žalioji partija, Tautos pažangos partija, Lietuvos socialinio teisingumo sąjunga, Lietuvos reformų partija, Respublikonų lyga, Tautinė partija „Lietuvos kelias“, Smulkaus ir vidutinio verslo partija, politinė partija „Profesinių sąjungų centras“ ir Žemaitijos partija.Daugiausia narių  yra Darbo partijos sąraše (24.214), Lietuvos socialdemokratų partijoje (21.186), Tėvynės sąjungoje – Lietuvos krikščionių demokratų partijoje (13.893) ir  partijoje „Tvarka ir teisingumas“ – (13.209).Per praėjusius metus daugiausia naujų narių įgijo Lietuvos socialdemokratų partija. Ji iki kovo 1-osios turėjo 21.186 narius, pernai partija deklaravo 17.972 narius.Jei partija savo narių sąrašo nepateikia ar pagal pateiktą sąrašą bus nustatyta, kad jame yra mažiau nei 1.000 narių, ji negali dalyvauti šių metų pavasarį vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose bei pretenduoti į iš valstybės biudžeto skiriamus asignavimus.Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 43 partijos. 4 iš jų yra pradėta likvidavimo procedūra.Teisingumo ministerija taip pat  kreipsis į  valstybės įmonę „Registrų centras“, ar nėra įstatymuose nustatytų pagrindų dėl politinių partijų, nepateikusių narių sąrašų, likvidavimo procedūrų iniciavimo.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku