Rusai kiaulėmis skaldo Europą

Publikuota: 2014-03-05
Atnaujinta 2015-06-01 13:16
Sergejus Dankvertas, „Rosselchoznadzor“ vadovas.
Sergejus Dankvertas, „Rosselchoznadzor“ vadovas. Nuotrauka: Youtube stop kadras
 

Rusijos veterinarijos tarnyba „Rosselchoznadzor“ ES valstybėms pasiūlė dėl kiaulienos importo į Muitų sąjungą derėtis pavieniui. Ši tarnyba išduoda leidimus įvežti maisto produktus.

Apie tai pranešė tarnybos vadovas Sergejus Dankvertas po susitikimo su Belgijos ambasadoriumi, skelbia "Itar tass" naujienų agentūra. Kiaulienos ir daugumos kiaulienos gaminių įvežimas iš Europos uždraustas Lietuvoje, vėliau ir Lenkijoje, aptikus afrikinį kiaulių marą."Kol kas mums nepavyksta apie prekybos atnaujinimą konstruktyviai kalbėti su ES atstovais. Šalys, esančio toli nuo maro židinių, tokios kaip Ispanija, Prancūzija, Belgija, Danija, Nyderlandai, gali atskirai kreiptis į mūsų tarnybą ir derėtis dėl eksporto atnaujinimo", – sako p. Dankvertas.

Kaltina Baltijos šalis

"Rosselchoznadzor" vadovas taip pat apkaltino Lietuvą, Latviją ir Estiją, kad liga kontroliuojama netinkamai ir priemonės turi būti griežtesnės. Jis pranešė, kad prieš kelias dienas Rusijoje buvo sulaikytas vilkikas, prikrautas kontrabandinės lietuviškos kiaulienos. Vežti mėsą į Rusiją draudžiama.Nors formaliai ES direktyvos dėl prekybos su Rusija valstybėms tartis atskirai draudžia, tačiau signalų, kad mėginama derėtis pavieniui, jau yra.Europiečiai sukruto, kai dėl Lietuvoje aptikto afrikinio kiaulių maro Rusija uždraudė kiaulienos ir daugumos kiaulienos produktų importą iš visos ES. Be to, neatmetama, kad dėl aktyvios pozicijos Ukrainoje Lietuva sulauks sankcijų, kurios nebus oficialios, bet bus panašios į nemotyvuotą draudimą vežti pieno produktus.„Iki kiaulių maro visų valstybių pozicija buvo bendra. Tačiau jau žinome, kad kai kurios valstybės, dėl draudimo turinčios reikšmingų nuostolių, su Maskva mėgina derėtis atskirai, kad prekyba su jais būtų atnaujinta“, – aiškina Egidijus Mackevičius, Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius..

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku