Prezidentė užsimena apie Kremliaus įtaką Darbo partijos vadovams

Publikuota: 2014-03-05
Atnaujinta 2015-06-01 11:29
Dalia Grybauskaitė.
svg svg
Dalia Grybauskaitė. Nuotrauka: Roberto Dačkaus (Prezidentūros)
 

Prezidentė tvirtina, kad valdančiosios Darbo partijos (DP) vadovams įtaką gali daryti Rusija. Todėl šios partijos atstovai negali būti kviečiami į prezidentūrą tartis dėl valstybės gynybos klausimų. Pačios DP lyderiai griežtai atmeta tokius pareiškimus, grasindami prezidentei teisiniais nemalonumais.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį apsilankiusi Zoknių oro bazėje pareiškė: „Kai sprendžiami Lietuvos, taip pat ir NATO apginamumo klausimai, DP kandidatų ir ypač vadovų kviesti negalėsiu. Turime žinių, kad šios partijos vadovai gali būti įtakojami Kremliaus. Todėl aiškiai noriu pareikšti Lietuvos žmonėms, kad Lietuvos ir NATO šalių gynyba nebus šios partijos interesų rate.“Taip p. Grybauskaitė paaiškino, kodėl pirmadienio rytą surengtame pasitarime su aukštais pareigūnais, skirtame situacijai Ukrainoje aptarti, nedalyvavo nei Seimo pirmininkė, DP vadovė Loreta Graužinienė, nei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas, šios partijos kandidatas į prezidentus Artūras Paulauskas.Seimo pirmininkė prezidentės pareiškimus dėl DP vadina absurdiškais ir laiko juos politikavimu bei p. Grybauskaitės rinkimų kampanijos dalimi. „Tai, ką išgirdau iš prezidentės lūpų, yra žemiausio lygio politikavimas. Juk labai gerai žinome, kad šioje rinkimų kampanijoje ją remia dešinieji, o šmeižto skleidimas ir priešų kūrimas visada buvo jų pagrindinė priemonė mobilizuoti savo elektoratą. Tai sėkmingai ir daro šalies vadovė. Tačiau šį kartą ji peržengė visas ribas“, — kalbėjo p. Graužinienė.Seimo pirmininkė pabrėžė, kad ji turi visus leidimus dirbti su slapta informacija. Visi trys valstybės vadovai iš specialiųjų tarnybų gauna vienodą slaptą informaciją.„Prezidentė turi pateikti faktus, pagrindžiančius jos žodžius apie valdančiąją DP, priešingu atveju ji turės juos paneigti ir atsiprašyti. Jeigu tai neįvyks, Seime bus inicijuojama komisija dėl prezidentės įgaliojimų viršijimo“, — pareiškė p. Graužinienė.

„Darbiečiai“ pasipiktino prezidentės pareiškimais

Darbo partijos (DP) atstovai atmeta prezidentės pareiškimus apie Kremliaus įtaką šiai Lietuvos politinei jėgai, vadindami juos rinkimų kampanijos dalimi.Artūras Paulauskas, DP deleguotas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, taip pat šios partijos kandidatas į prezidentus, tvirtino VŽ esąs nustebintas Dalios Grybauskaitės pareiškimų dėl esą Maskvos įtakos DP.„Vyksta nešvari rinkimų kampanija. Tokį jokiais faktais neįrodytą prezidentės ir kandidatės pareiškimą galima būtų vadinti šios kampanijos dalimi. Maža to, tas pareiškimas įrodo, kad rinkimų kampanijoje Lietuvoje vis dar naudojamos juodosios technologijos“, – teigė p. Paulauskas.Jis prisiminė ir pernykštę istoriją apie paviešintą Valstybės saugumo departamento pažymą, kurioje įspėta apie Rusijos rengiamas informacines provokacijas prieš prezidentę. „Jau tuomet pradėta kalbėti, kad kritikuojantieji prezidentę yra Maskvos agentai. Dabar, kai įsibėgėjusi rinkimų kampanija, ši klišė prisiminta ir vėl pradedama aktyviai naudoti“, – kalbėjo politikas.Seimo komiteto vadovas griežtai atmetė, kad yra įtakojamas Rusijos.DP įkūrėjas Viktoras Uspaskichas irgi pasipiktino p. Grybauskaitės pareiškimu, ragindamas jį ištirti Seime, galbūt netgi sukurti specialią komisiją: „Turi būti faktai sudėti ant stalo ir įrodyta, ar tikrai yra taip, kaip ji sako.“

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku