Putinas: jėga bus naudojama tik kraštutiniu atveju

Publikuota: 2014-03-04
Atnaujinta 2015-06-01 12:21
svg svg
Nuotrauka: SeongJoon Cho ("Bloomberg")
 

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui neaišku, kodėl, dabar jau nušalintam Ukrainos prezidentui sutarus dėl derybų, šalyje prasidėjo toks chaosas. Pasak p. Putino yra tik vienas teisėtas Ukrainos prezidentas, kuris paprašė Rusijos stabilizuoti padėtį Ukrainoje. Tačiau jis pabrėžė, kad jėga bus naudojama tik kraštutiniu atveju.

Tai p. Putinas sakė antradienį surengtoje spaudos konferencijoje.„Veiksmai po paliaubų pasirašymo tik įsiūbavo Ukrainos pietryčius. Mano nuomone, tai revoliucinė situacija, kuri klostėsi nuo Ukrainos nepriklausomybės pradžios“, - sakė p. Putinas, nuolat akcentuodamas, jog Ukrainos regionai taip pat turi dalyvauti politinių sprendimų priėmime.Jis pabrėžė, kad, jei Rusija matys, kad Ukrainoje tęsiasi dabartinė „painiava“, jie turi prezidento Viktoro Janukovyčiaus leidimą panaudoti ginkluotas pajėgas. Taip pat p. Putinas ne kartą pabrėžė, kad visi Rusijos veiksmai yra teisėti.„Suprantu žmones Maidane, nors jų veiksmams nepritariu. Liaudis, žinoma, norėjo permainų, bet negalima jų skatinti neteisėtomis priemonėmis.  Posovietinėje erdvėje, kur trapi struktūra ir silpna ekonomika, galima veikti tik konstituciniu būdu“, - įsitikinęs p. Putinas.Savo ruožtu Ukrainos Aukščiausioji Rada priėmė pareiškimą, kuriuo remiantis turėtų būti iš Ukrainos teritorijos išvedamos užsienio karinės pajėgos, taip pat Rusijai primenama, jog prašyti įvesti svetimos šalies karius turi teisę tik Rada. Šį pareiškimą palaikė 239 Ukrainos parlamento nariai. 

„Norėčiau priminti, kad pagal Konstituciją ir kitus Ukrainos teisės aktus, tik Aukščiausioji Rada gali nuspręsti, ar yra būtinybė į šalį įvesti užsienio karines pajėgas. Tai išimtinai parlamento kompetencija. Ir jokia provokacija negali būti vykdoma pagal jokio piliečio, net jei tai Ukrainos eksprezidentas, pareiškimą“, – Aleksandrą Turčynovą, Rados pirmininką, cituoja pravda.com. 
Ponas Turčynovas taip pat priminė, kad Ukrainos tarnybos rengia Viktoro Janukovyčiaus ekstradijos iš Rusijos dokumentus. Anot jo, p. Janukovyčiaus perdavimas Ukrainai skaidriam teisminiam procesui normaliazuotų dvišalius Rujios–Ukrainos santykius.

Kaltino nacionalistus

Rusijos vadovas tikina, kad Rusijos veiksmus Kryme paskatino „nacionalistų smogikų“ judėjimas iš Kijevo į Krymą.„Tai mus privertė sustiprinti apsaugą. Tikiuosi, kad Rytų Ukrainoje nieko panašaus daryti nereikės“, - sakė p. Putinas.Paklaustas dėl Vakarų pasmerkimo ir sankcijų, p. Putinas pabrėžė, jog apie sankcijų padarinius pirmiausia turi galvoti tie, kurie nori jas įvesti. Tačiau sutiko, jog tai bus visuotinė žala.Visgi p. Putinas sakė, jog Rusija toliau ruošiasi G8 susitikimui Kijeve, o Vyriausybei netgi yra duoti nurodymai palaikyti ryšius su Ukrainos Vyriausybe, nors, pasak p. Putino, ji ir yra neteisėta.

Politologas: Putinas įtampos nemažina

Prezidento Putino pareiškimas nesumažino įtampos dėl Ukrainos, sako Tomas Janeliūnas, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas.Jo teigimu, Rusija netgi užsiminė apie karinės jėgos panaudojimą, nors pretekstas tam yra nesuprantamas.„Dėl valdžios legitimumo p. Putinas melavo. Dabartinę Ukrainos valdžią pripažino visas pasaulis. Tuo metu nušalintas Janukovyčius pats pabėgo, vadinasi, buvo situacija, kurioje šalies vadovas yra neveiksnus. Taigi Rada priėmė sprendimą suteikti įgaliojimus naujam vadovui“, - aiškino politologas.Tačiau, pasak p. Janeliūno, Rusijos prezidentas taip ir neatsakė, ką Kryme veikia Rusijos kariuomenė bei kamreikėjo apsupti Ukrainos kariuomenės pajėgas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku