Šią savaitę aktualu

Publikuota: 2014-03-31
Atnaujinta 2015-06-01 13:04
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio ("Verslo žinios")
 

Vyriausioji rinkimų komisija baigs tikrinti pretendentų į prezidentus surinktus parašus ir paskelbs, kiek iš viso kandidatų dalyvaus gegužės 11 d. įvyksiančiuose rinkimuose. Jau aišku, kad kandidatų bus ne daugiau kaip aštuoni – būtent tiek perdavė patikrinimui daugiau kaip po 20.000 reikalaujamų piliečių parašų.

Į Vilnių susirinks visų Europos Sąjungos valstybių parlamentų pirmininkai. Šis susitikimas – pats paskutinis oficialus su 2013 m. antrąjį pusmetį vykusiu Lietuvos pirmininkavimu ES tarybai susijęs renginys.Todėl Seimas, kol jame lankysis dešimtys aukštų svečių, nerengs ne tik plenarinių, bet net ir komitetų posėdžių.Vis dėlto, posėdžius surengs specialioji Seimo laikinoji komisija, kuri šiomis dienomis turi pateikti išvadą, ar panaikinti parlamentaro Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę. Jis įtariamas teisėjų įžeidimu.Laukiama, kad Statistikos departamentas paskelbs duomenis apie 2013 m. viešųjų finansų deficitą. Šis rodiklis yra esminis, laukiant ES institucijų išvados, ar Lietuva galės nuo 2015 m. tapti euro zonos nare. Deficitas neturi viršyti 3% bendrojo vidaus produkto. Preliminariais duomenimis, pernai šis rodiklis buvo apie 2,5-2,7%, taigi, euro įvedimo kriterijus yra vykdomas.Vyriausybė patvirtins ir pateiks Seimui skeptišką nuomonę dėl inicijuojamo referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams. Vyriausybė mano, kad tokia nuostata, jeigu būtų priimta referendume, prieštarautų kitoms Lietuvos konstitucinėms nuostatoms ir įsipareigojimams ES, be to, sukeltų sunkių teisinių ir ekonominių pasekmių.Ministrų kabinetas taip pat turėtų patvirtinti ir pateikti Seimui savo veiklos 2013 m. ataskaitą bei pernykščio biudžeto vykdymo ataskaitą.Vyriausybės posėdyje numatoma patvirtinti valstybės rezervo civilinės saugos priemonių panaudojimo per civilinės saugos pratybas tvarką.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku