Pristatome – „Metų finansų vadovo 2014“ rinkimų komisija

Publikuota: 2014-03-31
Atnaujinta 2015-06-01 11:51
 

Įsibėgėja „Verslo žinių“ kartu su Finansų analitikų asociacija organizuojamas Metų finansų vadovo konkursas 2014.

Primename, kad šiandien paskutinė diena užpildyti I etapo anketą ir pateikti paraišką dalyvauti konkurse. Konkurso atranką sudaro trys etapai, kurių metu organizatoriai bei ekspertų komisija vertins paraiškas pateikusius Lietuvoje veikiančių įmonių finansų vadovus. Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti čia.Šiandien kviečiame susipažinti su šių metų finansų vadovų komisija:

Eladijus Kirijanovas, Finansų analitikų asociacijos prezidentas

Dosjė

2000–2006 m. buvo informacinių technologijų bendrovių grupės „Sonex“ finansų direktorius, vėliau – grupės prezidentas ir valdybos narys. 2006–2007 m. – farmacinių įmonių grupės AB „Sanitas“ finansų direktorius. 2007 m. gruodžio mėn. įsteigė UAB „Mama Holding“.Pagrindinė bendrovės veiklos sritis – investicijų ir veiklos valdymas. Nuo 2008 m. sausio mėn. – „Mama Holding“ dukterinės įmonės „M-Finance“ direktorius. Šiuo metu Eladijus Kirijanovas aktyviai veikia ir visuomeninėje veikloje, yra ir Finansų analitikų asociacijos prezidentas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kokius reikalavimus Jūs kelsite finansų vadovams ir kokį finansų vadovą matytumėte kaip šių metų lyderį?

Pernai kalbėjome apie finansų vadovą, kaip strateginį įmonės vadovo partnerį. Tai be jokios abejonės labai svarbi savybė, tačiau šiemet dar papildomai skirsime dėmesį ir į tai, kad finansų vadovas turėtų būti asmuo, gebantis valdyti organizacijos plėtrą, kokia ji bebūtų – organiška įmonės viduje, ar įsigijimų, ar susijungimų, arba net ir prisijungimo atvejais. Visuose šiose etapuose finansų vadovo vaidmuo  yra be galo svarbus.

Kristina Kriščiūnaitė, „PwC“ vykdančioji partnerė Lietuvoje ir Baltarusijoje, mokesčių ir teisės skyriaus vadovė

Dosjė

Kristina Kriščiūnaitė vadovauja "PwC" firmai Lietuvoje ir Baltarusijoje. Kristina vadovauja ir PwC Mokesčių ir Teisės skyriui. Šioje srityje ji dirba jau 18 metų.Kristina atsakinga už įmonės verslo strategiją ir plėtrą, taip pat tiesiogiai dalyvauja konsultuojant įmones tarptautiniuose mokesčių planavimo bei optimizavimo projektuose, įmonių įsigijimo sandoriuose bei padeda užsienio investuotojams, pradedantiems veiklą Lietuvoje. Kristina aktyviai dalyvauja Investuotojų forumo, Amerikos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų veikloje. Ji taip pat yra "PwC" Europos tarptautinio mokesčių struktūrizavimo tinklo narė.

Kokius reikalavimus Jūs kelsite finansų vadovams ir kokį finansų vadovą matytumėte kaip šių metų lyderį?

Šiais metais įmonėms ir jų finansų vadovams svarbu tinkamai numatyti plėtros ir investicijų strategiją bei įvertinti politines ir ekonomines rizikas regione, kylančias įmonės verslo plėtrai. Šių metų lyderiu norėčiau matyti finansų vadovą, kuris yra aktyviai įsitraukęs į įmonės finansų bei investicijų planavimą, yra įgyvendinęs svarbius pokyčius finansų funkcijoje bei skiria didelį dėmesį rizikos bei vidaus kontrolės sistemoms.

Mintautas Miškinis, Swedbank stambių verslo klientų departamento direktorius

Dosjė

Mintautas Miškinis "Swedbank" Stambių verslo klientų departamentui vadovauja nuo 2007 metų, o verslo finansavimo srityje dirba jau 10 metų. Iki tol Mintautas 6 metus dirbo "Lietuvos draudimo Kreditų draudime".

Kokius reikalavimus Jūs kelsite finansų vadovams ir kokį finansų vadovą matytumėte kaip šių metų lyderį?

Geras finansų vadovas yra tas, kuris turi holistinį požiūrį į įmonės „finansų sveikatą“ ir ilgalaikę įmonės finansų strategiją, atitinkančią ir papildančią įmonės strateginius tikslus. Bendraudami su finansų vadovais matome, kad sėkmingiausiai dirba tie, kurie geba numatyti ir sumažinti verslo rizikas, tie, kurie taiko modernius finansų valdymo principus, grįstus ilgalaikėmis finansų prognozėmis bei nuolatiniu siekiu optimizuoti įmonės veiklą.Žinoma, ne mažiau svarbūs ir stiprūs finansų vadovo įgūdžiai bendraujant su įmonės kreditoriais bei investuotojais – neretai būtent finansų vadovas būna tas, kuris finansų partneriams „parduoda“ įmonės strategiją ir taip į įmonę pritraukia reikiamą papildomą finansavimą.

Jaunius Pusvaškis,  Verslo mokyklos “Baltic Management Institute” Generalinis direktorius

Dosjė

Nuo 2008 eina Verslo mokyklos “Baltic Management Institute” Generalinio direktoriaus  pareigas.Jam vadovaujant, buvo parengtos ir įgyvendintos šios iniciatyvos:2008 spalio mėn. BMI iniciatyva įkuriamas Baltarusijos Verslo Lyderių Klubas Minske, BaltarusijaNuo 2009 m. BMI EMBA programos studijų modulis “Gamyba ir Tiekimo grandinės valdymas“ vykdomas Kinijoje2010 m. BMI EMBA programai suteikiamas aukščiausias tarptautinis EPAS Akreditacijos (programos studijų kokybės) įvertinimas2011 m. atidaromos BMI atstovybės Latvijoje ir Baltarusijoje2011 m. organizuojamas Verslo plėtros modulis Delyje, Indija2012 m. pradėti organizuoti atvirieji seminarai Rygoje, Latvija2013 m. sausio mėn. Eduniversal 2012 m. pasaulio geriausių programų vertinime  skelbiama, kad BMI EMBA programa užima 1 vietą Baltijos regione, o Rytų Europoje yra viena tarp 6 geriausių2004 – 2008 m. Verslo mokyklos “Baltic Management Institute” Generalinio direktoriaus pavaduotojasNuo 2012 m. Valstybės valdomų įmonių reformos darbo grupės narysNuo 2010 m. Įmonių valdymo forumo steigimo grupės narys1999 – 2004 m. UNICEF Lietuva Vykdantysis Direktorius

Kokius reikalavimus Jūs kelsite finansų vadovams ir kokį finansų vadovą matytumėte kaip šių metų lyderį?

Įmonės veiklos sėkmė priklauso nuo trijų elementų darnos: vizijos, žmonių ir skaičių. Įmonės vadovų komandos tikslas - rasti tinkamą balansą tarp šių veiksnių priklausomai nuo įmonės gyvavimo ciklo. Įmonės finansų vadovas kaip komandos narys privalo suprasti ne tik skaičius; be strateginės vizijos, tinkamo rinkos galimybių įvertinimo ir žmonių, dirbančių įmonėje, kuriančių vertę, auginančių įmonę, skaičiai yra matematinis įmonės  istorijos atspindys.  Vertindamas kandidatus, pretenduojančius tapti metų finansų vadovais pirmenybę teiksiu vadovo brandai, kuri atsiskleidžia per gebėjimą įžvelgti galimybes ir skatinti kolegas, darbuotojus veikti, iniciatyvą siekti bendrų įmonės tikslų, priimti tinkamus finansinius sprendimus.

Vytautas Žeimantas, UAB „Verslo žinių“ rubrikų ir priedų redaktorius

Dosjė

Nuo 1998 m. dirba "Verslo žinių"  žurnalistu, nuo 2006 m. redaguoja finansams ir apskaitai skirtą rubriką "Bendrovės finansai", pastaruosius kelis metus eina "Verslo žinių" rubrikų ir priedų redaktoriaus pareigas. Įgijo žurnalistikos ir ekonomikos magistro laipsnius.

Kokius reikalavimus Jūs kelsite finansų vadovams ir kokį finansų vadovą matytumėte kaip šių metų lyderį?

Gyvename nenuobodžiais laikais – turėjome pasaulinę finansų krizę, ekonomikos nuosmukį Lietuvoje, o dabar padėtis Ukrainoje vėl verčia svarstyti įvairius scenarijus. Tikriausiai šie atrodytų tolimi įvykiai neaplenks ir įmonės finansų vadovo rinkimų. Jeigu nebus požymių, kad politinė krizė persimeta į ekonomiką ir Lietuvos ūkis toliau auga, ieškosime finansų vadovo, kuris norėtų ir sugebėtų dalyvauti plečiantis įmonei, pats siūlytų investavimo idėjas. Jeigu bus priešingai, galbūt daugiau galimybių nugalėti turės praėjusį sunkmetį  įmonės finansus, o gal ir pačią įmonę, protingai suvaldęs finansų vadovas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku