Keičiasi eksporto į Izraelį struktūra

Publikuota: 2014-03-30
Atnaujinta 2015-06-01 12:52
Izraelis.
Izraelis. Nuotrauka: Martos Kuzmickaitės ("Verslo žinios")
„Verslo žinios“

Lietuvos eksportas į vieną turtingiausių pasaulio šalių praėjusiais metais sumažėjo 8,7%, tačiau prekių struktūra tapo kokybiškesnė – seniau dominavę gyvi veršeliai užleido pozicijas organiniams chemijos produktams, o, be minėtų veršelių, eksportas į šią šalį augo 28%.

Pernai, palyginti su 2012 m., Lietuvos eksportas į Izraelį sumažėjo 8,7%, iki 84,7 mln. Lt. Lietuviškos kilmės prekių eksportas į Izraelį smuko dar daugiau – 13%, iki 79 mln. Lt, skelbia VšĮ „Versli Lietuva“. Kristina Biraitė, komercijos atašė Izraelyje, komentuoja, jog eksporto nuosmukį 2013 m. daugiausia lėmė gyvų veršelių eksporto sumažėjimas.Ilgą laiką gyvi veršeliai sudarė daugiau nei pusę viso Lietuvos eksporto į Izraelį, 2012 m. gyvų veršelių pardavimai šioje rinkoje jau siekė 42% viso lietuviškos kilmės prekių eksporto į minėtą rinką, o pernai jų dalis sumenko iki 15%.

„Gyvų gyvūnų eksporto mažėjimą pirmiausia lėmė didėjanti konkurencija – šioje rinkoje vis tvirčiau įsitvirtina Rumunija. Antra – Lietuvos verslininkai randa ekonomiškai naudingesnius gyvulių realizavimo būdus. Atmetus minėtus gyvūnus, visų kitų prekių grupių eksportas į Izraelį pernai augo 28%. Taigi, bendras eksporto rodiklis 2013 m. šiek tiek krito, tačiau prekių eksporto struktūra buvo kur kas kokybiškesnė“, – aiškina p. Biraitė.Struktūros pokyčiai
Iš lietuviškos kilmės prekių daugiausia į Izraelį 2013 m. eksportavome organinių chemijos produktų – jų pardavimai, palyginti su užpernykščiais, išaugo 128,9% ir sudarė 25 mln. Lt.
Antroje vietoje pagal eksporto apimtį yra gyvi gyvūnai, jų pardavimai pernai smuko 69,5%, arba 26,5 mln. Lt, iki 11,6 mln. Lt. Trečioje vietoje buvo baldų eksportas, jis susitraukė 24%, iki 8,2 mln. Lt. Iš šios prekių kategorijos daugiausia eksportavome medinių baldų, taip pat sietynų, kitų elektros šviestuvų ir baldų dalių. Ketvirtoje vietoje 2013 m. buvo įvairūs maisto produktai, jų pernai eksportavome 1% daugiau. Komercijos atašė Izraelyje pasakoja, kad labiausiai šia rinka domisi Lietuvos maisto pramonės įmonės. „Per pastaruosius keletą mėnesių teko dirbti su pieno pramonės, grūdų perdirbimo, alkoholinių ir gaiviųjų gėrimų, konditerijos ir kitų sričių maisto pramonės įmonėmis. Vienoms padėjome užmegzti kontaktus su potencialiais platintojais, su kitais dirbome siekdami padėti įsitvirtinti ar spręsti iškilusias problemas“, – kalba p. Biraitė.Anot jos, Lietuvos įmonių susidomėjimas Izraeliu auga, nes pastaruoju metu įmonės vis geriau supranta, kaip svarbu išskaidyti eksportą.„Izraelyje dirba nemažai Lietuvos bendrovių, tačiau jų eksportuojami produkcijos kiekiai išlieka nedideli. Dauguma šių įmonių turėtų galimybes padidinti eksportą, jeigu nuosekliau žvelgtų į šią rinką ir būtų pasirengusios daugiau investuoti į rinkodarą", – teigia komercijos atašė.Pasak p. Biraitės, kontaktų su potencialiais klientais Izraelyje galima užmegzti dalyvaujant parodose tiek šioje, tiek kitose šalyse. Taip pat ji pataria kreiptis į verslo organizacijas Izraelyje. „Aktyviai dirbu su prekybos tinklais ir įgaliotaisiais atstovais – galime patarti, todėl įmones kviečiame kreiptis į ambasadą Izraelyje arba už eksporto plėtrą atsakingą VšĮ „Versli Lietuva“, – pataria p. Biraitė.Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku