Šią savaitę aktualu

Publikuota: 2014-03-03
Atnaujinta 2015-06-01 13:15
Nuotrauka: Andrey Rudakov ("Bloomberg")
 

Įtempta situacija Ukrainoje – pasaulio dėmesio centre. Prezidentė Dalia Grybauskaitė su premjeru, ministrais, įtakingais Seimo politikais ir kariuomenės vadu aptaria situaciją, susiklosčiusią Ukrainoje, galimą Lietuvos ir kitų Vakarų valstybių paramą šios šalies naujai valdžiai.

Į Briuselį renkasi Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai, kad aptartų padėtį Kryme ir šiame pusiasalyje augančią įtampą, taip pat deklaruojamą Rusijos dalinių kovinę parengtį NATO ir ES pasienyje.Konsultacijas dėl viso regiono saugumui kylančio pavojaus vykdo ir NATO.Į Rusiją išvyksta Lietuvos derybininkai su dujų koncernu „Gazprom“. Su šiuo koncernu bus pratęstos derybos dėl mažesnių Lietuvai tiekiamų gamtinių dujų kainų. Teigiama, kad tai bus paskutinis derybų etapas, po kurio paaiškės, ar pavyks susitarti. Praėjusią savaitę prezidentė pareiškė, kad „Gazprom“ raštu pateikti pasiūlymai nėra priimtini, bet premjeras užsiminė, kad juos reikėtų gerai išnagrinėti, apsvarstyti ir pabandyti su rusais susitarti dėl dar priimtinesnių Lietuvai dujų tiekimo sąlygų.Premjeras Algirdas Butkevičius susitiks su darbą baigusia eiline Tarptautinio valiutos fondo misija.Seimo pavasario sesija dar neprasidėjusi, bet parlamentiniai komitetai pamažu grįžta prie tradicinio, sesijos metu įprasto posėdžių grafiko. Seimo Sveikatos reikalų komitetas išklausys informaciją dėl sveikatos priežiūros įstaigų finansinės situacijos ir sutarčių su sveikatos priežiūros įstaigomis sudarymo.Vyriausybė 583 mln. Lt padidins dešimties valstybei priklausančių kelių tiesimo ir priežiūros įmonių įstatinį kapitalą. Pasak Susisiekimo ministerijos, tokia suma, 2012 m. atlikus kelių ir jų statinių vertę didinančius darbus, padidėjo šių įmonių patikėjimo teisę valdomų valstybės kelių vertė. Valstybei išimtine teise priklausančių kelių tiesimas finansuojamas iš ES ir biudžeto lėšų.Vyriausybė taip pat aptars, kaip ir kiek kompensuoti už nuostolingos periodinių leidinių pristatymo kaimo gyvenamųjų vietovių prenumeratoriams paslaugas.Laukiama, kad Tvarkos ir teisingumo partija teismui apskųs Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą neišduoti piliečių parašų rinkimo lapų šios partijos lyderiui Rolandui Paksui, paskelbusiam apie ketinimus siekti prezidento posto per gegužę vyksiančius rinkimus. Tikimasi, kad administracinis teismas gana greitai arba pats pateiks savo išvadą šiuo klausimu, arba kreipsis išaiškinimo į Konstitucinį Teismą.Prieš dešimtmetį iš prezidento posto per apkaltą pašalintas p. Paksas negali vėl dalyvauti valstybės vadovo rinkimuose, nes vis dar nėra pakeisti įstatymai, draudžiantys siekti tokių aukštų politinių pareigų per apkaltą pašalintiems asmenims.Tuo metu Vyriausioji rinkimų komisija baigs priiminėti pareiškinius dokumentus iš galimų pretendentų į prezidentus. Bet kuris įregistruotasis pretendentas turi iki kovo pabaigos surinkti ne mažiau kaip 20.000 piliečių parašų.Vilniaus administracinis teismas tęs bylos dėl biudžeto dotacijos Darbo partijai nagrinėjimą.Dešiniosios ES valstybių partijos bendrame susirinkime Dubline turėtų įvardyti savo bendrą kandidatą į naujuosius Europos Komisijos prezidentus, kuris bus renkamas rudenį, po gegužę įvyksiančių naujos kadencijos Europos Parlamento rinkimų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku